Skip to content

Dlaczego mój Samsung Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Mobile Battery nie ładuje się, jeśli mówi, że jest ładowany

28 de lipiec de 2021

Samsung ma tysiące urządzeń na całym świecie, jest firmą numer 1 w tworzeniu i promocji smartfonów, wielu nie zdarzyło się, że telefon przestaje się ładować lub to po prostu nie odpowiada Do kabla USB, co przydarzyło się wielu użytkownikom Samsung J2, więc wyjaśnimy, dlaczego Samsung J2 nie ładuje się i czy jest lepszy, czy nie niż jego pierwsza wersja

Mój Samsung J2 nie ładuje się

W tym przypadku istnieją różne czynniki, dlaczego mój Samsung J2 nie ładuje się lub nie włącza się. Jedną z głównych przyczyn jest uszkodzenie ładowarki telefonu komórkowego lub prawdopodobnie kabel USB jest przecięty, zepsuty, najczęstszą przyczyną tego, że Samsung się nie ładuje, jest wylutowany PIN ładowania lub luźny na telefonie komórkowym, dzieje się tak, gdy ładowarki są usuwane na siłę lub gwałtownie z tego portu.

Problemy z ładowaniem mojego Samsunga J2

Aby wiedzieć, na czym polega problem, dlaczego mój Samsung J2 nie ładuje się, To bardzo proste, najpierw sprawdzimy czy jest to PIN ładowania, wystarczy podłączyć kabel USB do komputera, a później do Samsunga J2, jeśli po podłączeniu pojawi się komunikat „urządzenie USB może nie można rozpoznać” jasne jest, że uszkodzony jest kod PIN ładowania.

W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z dowolnej usługi technik telefonii komórkowej specjalizujący się w Samsung i zmień PIN ładowania lub, jeśli to możliwe, przylutuj płytkę, aby mieć większą pewność, że nie zostanie ponownie uszkodzona, ponieważ pin ładowania ma tendencję do wylutowywania przy usuwaniu kabla USB z dużą siłą.

W tym drugim przypadku problemem nie jest PIN ładowania, jedyną opcją, jaką mamy, jest to, że może to być ładowarka Samsung J2 Najbardziej zalecaną rzeczą jest wypróbowanie innej ładowarki od krewnego lub przyjaciela przed zakupem nowej, ponieważ może to być inny problem.

Co mogę zrobić, jeśli mój Samsung J2 nie chce się ładować

Jeśli PIN ładowania i kabel USB zostały już sprawdzone i nadal Samsung J2 nie chce się ładować po prostu, gdy tak się stanie, prawdopodobnie przyczyny wymienione powyżej nie będą miały miejsca, możliwą opcją jest to, że PIN (jeśli działa) ładowanie w kontakcie z kieszenią

W portfelu, między innymi, w którym go trzymasz, mogą pojawić się śmieci, kłaczki, które zapychają złącza stykające się z ładowarką, przez co niemożliwe jest jego prawidłowe załadowanie. czyścić wacikiem i alkoholem ponieważ w wielu przypadkach okazuje się to prawdziwym problemem, że mój Samsung J2 się nie ładuje

Modele Samsung Galaxy J5 i J7 Są bardzo podobne i nie tylko w konstrukcji, ale ich sprzęt jest prawie identyczny w całości, więc widać, że kilka z tych modeli ma wspólny problem, jest to, że bateria Ładowanie Samsunga J5 i J7 wymaga czasu za dużo, a dodatkowo ładowanie trwa bardzo krótko.

Ale nie jest to spowodowane problemem produkcyjnym lub bardzo niską pojemnością baterii, ponieważ Samsung Galaxy J5 ma baterię litowo-jonową 3100 mAh, a Samsung Galaxy J7 Ma nieco większą baterię niż J5, bo ma 3300 mAh, co w porównaniu do Samsunga Galaxy S6 edge, który jest mniejszy, wytrzymuje dłużej.

Dlaczego ładowanie baterii Samsung J5 i J7 zajmuje trochę czasu?

Jest to problem, który należy rozwiązać, a osiąga się to poprzez prawidłową kalibrację baterii. Oba telefony komórkowe mają baterię zdejmowany, więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie go i upewnienie się, że nie wygląda na spuchnięte, tłuste lub złamane.

Jeśli bateria Samsunga wydaje się spuchnięta lub grubsza niż zwykle, oznacza to, że nadszedł czas, aby ją wymienić na nową, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego telefonu. bo było ich już kilka przypadki, w których bateria eksploduje.

Jak zapobiec zepsuciu baterii Samsunga?

Baterie litowo-jonowe nie są zaprojektowane do podłączania do gniazdka przez długi czas, więc pozostawianie ich w telefonach komórkowych, tabletach i laptopach jest szkodliwe długi czas podłączony do zasilaniaDlatego podczas ładowania 100% urządzenia te muszą być odłączone.

Jak skalibrować baterię J5 i J7? Krok po kroku

Te kroki, aby skalibruj baterię Samsung J5 i J7 Są ważne dla modeli każdej marki, jest to proces, który zajmuje trochę czasu, ale jest naprawdę skuteczny, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu, w którym bateria wytrzymuje bardzo mało lub wymaga czasu na ładowanie.

Aby rozpocząć proces kalibracji baterii, ważne jest, aby telefon całkowicie się rozładować i wyłączyć.

  1. Kiedy telefon się wyłączy, musisz go opuścić odpoczywaj przez co najmniej 12 godzin, ale najlepiej byłoby odpoczywać przez 24 godziny i tym samym odzyskać swoją użyteczną żywotność, ładowanie zajmie mniej czasu, a bateria wytrzyma dłużej.telefon komórkowy z Androidem
  2. Po 12 lub 24 godzinach oczekiwania musisz naładować telefon, aż osiągnie 100% wyłączenia, nie musisz go włączać, dopóki ładowanie nie zostanie zakończone, a po całkowitym rozładowaniu musisz go ponownie naładować do 100%, ale tym razem.

Dlaczego ładowanie baterii trwa tak długo?

Jeśli po kalibracji akumulatora nadal masz problemy, możliwe, że ładowarka jest uszkodzona lub nie jest oryginalna.

Jeśli nic z tego nie działa, a nawet Ładowanie baterii Samsung J5 i J7 wymaga czasu, to może powinieneś zabrać telefon do serwisu technicznego, ponieważ może mieć problem ze sprzętem.

Szukasz informacji o tym, dlaczego bateria Samsung Galaxy J5 nie ładuje się? Musisz wtedy wiedzieć, że niestety wygląda na to, że bateria tego urządzenia ma pod tym względem pewne problemy. Co się dzieje, że ten smartfon Jest to jeden z głównych terminali w koreańskim katalogu pod względem sprzedaży, dlatego chcemy przybliżyć Wam szczegóły na jego temat.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli weźmiemy smartfon, który sprzedaje się w milionach na całym świecie, i analizujemy ilość problemów że jego użytkownicy wydają się mieć z baterią, musisz poszukać rozwiązania. Dlatego w tym artykule chcemy nauczyć Cię szczegółów o tym, dlaczego bateria Samsung Galaxy J5.

Jak wspomnieliśmy, ostatnio jest wielu użytkowników, którzy nabyli ten smartfon i w krótkim czasie wyrazili swoje problemy, w szczególności w odniesieniu do ładowania baterii tego urządzenia. Według użytkowników czasami terminal nie przekracza nawet 0% obciążenia, więc jeśli cierpisz na te problemy, nauczymy Cię, jak rozwiązać ten problem.

Co zrobić, jeśli bateria Samsung J5 nie ładuje się w 100%

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że im więcej czasu użytkowania ma twój Samsung Galaxy J5, tym bardziej prawdopodobne jest, że zaczniesz mieć problemy z baterią i dlatego zalecamy, aby najpierw wziąć to pod uwagę. Jeśli twój Galaxy J5 jest nowy i ma już problemy z baterią, nie powinieneś niczego dotykać, ale zanieś go bezpośrednio do miejsca, w którym go kupiłeś, ponieważ prawdopodobnie masz ważną gwarancję.

Wracając do przypadku, w którym Twój Samsung Galaxy J5 był już używany od jakiegoś czasu, musisz wiedzieć, że powinieneś sprawdzić obszar baterii, aby sprawdzić, czy jest cieplej niż normalnie, a nawet jeśli zauważysz, że bateria jest spuchnięta. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, musisz na chwilę odstawić. Pamiętaj jednocześnie, że zawsze musisz w takich przypadkach używaj oryginalnej ładowarki.

Jeśli żadne z rozwiązań się nie powiedzie, musisz wiedzieć, że problem może być bezpośrednio związany z portem załadunku Twojego terminala, dlatego wskazane jest oddanie go do serwisu technicznego. W każdym razie wcześniej możesz spróbować szczęścia czyszczenie alkoholem izopropylowym lub dmuchanieZobaczmy, czy problem ma związek z zabrudzeniami wewnętrznymi.