Skip to content

Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego Samsung przez kabel USB, wystarczy go naładować? – Rozwiązanie

31 de styczeń de 2021

Kiedy kupujemy nowe urządzenie mobilne Samsunga nie znamy w pełni dostępnych opcji i narzędzi dla nas, a tym bardziej procedury, które musimy wykonać, aby wykonać niektóre typowe zadania i czynności w naszych starych terminalach.

Z drugiej strony, w ten sam sposób, w jaki ewoluują i są prezentowane nowe telefony, pojawiają się również nowe odnowione wersje systemów operacyjnych, gdy tak się dzieje wiele ustawień mogło ulec zmianie.

W ramach tych ustawień po drodze mogą pojawić się pewne wątpliwości Z nowym urządzeniem mobilnym i jednym z najbardziej stałych jest problem podłączenia odpowiedniego kabla USB do naszego laptopa.

Poniżej wyjaśnimy powody, dla których nasza komputer tylko ładuje nasz terminal i nie czyta plików ani informacji. Podamy również kilka rozwiązań, które mogą być bardzo pomocne w rozwiązaniu tego problemu.

telefon usb

Dlaczego moje urządzenie podłączone za pomocą kabla USB do komputera tylko się ładuje? Typowe błędy.

  • Jeden z najczęstsze błędy podczas posiadania nowego urządzenia mobilnego Nie ma pewności co do opcji i zalet, które nam przedstawia. Od tego momentu zaczynamy rozwiązywać ten pomysł.

Jest bardzo prawdopodobne, że w momencie podłączenia urządzenia przez odpowiedni kabel USB do laptopa, po prostu czy mógłbyś wykonać funkcję ładowania. Ale nie jest to niespodzianką w nowych zaktualizowanych urządzeniach ze średniej i niższej półki.

Są to terminale średniej lub wyższej półki, które mają tę małą cechę, że podczas podłączania do komputera jego główną funkcją będzie ładowanie wspomnianego urządzenia.

To działa jako metoda zabezpieczenia spróbować spowolnić szybki dostęp do naszych odpowiednich informacji w przypadku możliwej kradzieży, wyświetlając w ten sposób tylko wybraną funkcję.

  • Istnieje kilka marek lub urządzeń, które zanim będzie można podłączyć je bezpośrednio do komputera za pomocą kabla USB będziesz musiał poczekać na pobranie instalatora telefonu.

Te wersje są nieco nieaktualne ale nadal istnieją marki, które wymagają instalatora tego samego oprogramowania na komputerze, którego będziesz musiał użyć. To więcej niż metoda bezpieczeństwa, to kontroler naszego urządzenia.

Wyjaśniamy, po pobraniu i zainstalowaniu tego zastrzeżonego oprogramowania firmy marki Twojego telefonu, możemy uzyskać do niego dostęp jako rodzaj nowego programu, który będzie odpowiedzialny za pełną kontrolę zarządzania i administrowania telefonem w ramach odpowiedniego komputera.

  • Innym z najczęstszych, ale także niekorzystnych przypadków jest możliwość, że Twoje urządzenie zostało zrootowane w niewłaściwy sposób. Być może jakieś pozwolenie lub licencja nie są odpowiednio naładowane i może to być powód, dla którego możesz ładować swoje urządzenie tylko przez USB.
  • Wreszcie jeden z najczęstsze opcje, z którymi nasz terminal nie może się połączyć do naszego laptopa przez USB jest to, że wspomniana konfiguracja do przeprowadzenia tego procesu jest nieprawidłowo edytowana. Ten krok można wyświetlić w opcjach programisty i debugowania telefonu.

debugować kabel usb

Co mogę zrobić, aby moje urządzenie łączyło się kablem USB z komputerem? Rozwiązania.

  • Prosty i powszechny sposób rozwiązania tego problemu polega na uważnym przejrzeniu opcji połączenia USB. Pojawią się one na pasku powiadomień, skąd będziemy mieli opcje „Tylko ładuj”, „Przesyłanie obrazów” i „Całkowity transfer danych USB”.

Jedyne, co będziemy musieli zaznaczyć, to pole wyboru „Pełny transfer informacji przez USB” i gotowy. Możemy zobaczyć wszystkie pliki w telefonie z komputera.

  • W przypadku twojego urządzenia zmusza cię do zainstalowania oprogramowania sterownika, będziesz mieć 2 opcje.

Pierwszym jest anulowanie tego pobierania i sprawdź, czy nasz terminal działa poprawnie bez tego sterownika lub użyj odpowiedniego sterownika i zarządzaj naszymi folderami i plikami z programu dostarczonego przez tę samą markę telefonu.

  • W przypadku, gdy zrootowałeś swoje urządzenie, może masz ostatnią nadzieję i możesz wykonać pełne formatowanie telefonu, aby w ten sposób odzyskał swój pierwotny system operacyjny i mógł całkowicie dobrze działać we wszystkich swoich funkcjach.
  • Skonfiguruj w opcjach programistycznych pole debugowania USB, wystarczy je aktywować.