Skip to content

Czym jest phishing i jak się przed nim chronić? Jak uniknąć kradzieży tożsamości w Internecie

8 de czerwiec de 2023

Wyłudzanie informacji lub oszustwo tożsamości W internecie jest to dość powszechne. Istnieje już od dłuższego czasu i wielu złośliwych ludzi próbuje skorzystać z tego rodzaju oszustwa.

Pomysł w skrócie polega na tym, że próbują podszywać się pod jakąś stronę internetową sieć społecznościowa lub banku, należy zawsze chronić prywatność w sieciach społecznościowych. Abyś się zdezorientował i próbował uzyskać dostęp do swojego konta jak zwykle, ale z witryny, która próbuje się pod Ciebie podszyć.

W ten sposób nasze dane trafiają do osoby, która stworzyła stronę i wszystkie nasze informacje pozostają do jej dyspozycji. Tego rodzaju ataki są zwykle przeprowadzane za pośrednictwem linków lub e-maile.

Wchodzi się na stronę, klikając na a link z ufnością myśląc, że jest to strona, którą naprawdę chcemy odwiedzić, a kiedy zdajemy sobie z tego sprawę, jest już za późno.

Dlatego bardzo ważne jest, aby znać kilka sztuczek, których należy unikać kradzież tożsamościD. Właśnie dzisiaj porozmawiamy o tym, jak unikać phishingu w Internecie, aby nie narażać między innymi naszych danych, konta bankowego, konta PayPal/Payoneer.

Sztuczki pozwalające uniknąć phishingu lub kradzieży tożsamości

podwójna tożsamość” jest czymś dość powszechnym w Internecie. Obecnie nierzadko zdarza się, że znajdujemy tego rodzaju witryny, które próbują udawać, że są witryną, którą ktoś naprawdę się interesuje lub często ją odwiedza. jeśli chcesz wiedzieć, czym jest phishing i zabezpieczyć się przed nim, a także uniknąć kradzieży tożsamości w Internecie.

Ideą tego rodzaju oszukańczych witryn jest to, że nie zdaje sobie sprawy, że jest to „Kopiuj” i po prostu spróbuj się zalogować lub dodać swoje dane, aby zweryfikować niektóre informacje. Jak wspomniałem powyżej, może to być z sieci społecznościowej, przechodząc przez konto bankowe lub PayPal, nawet w przypadku witryny z grami. Może to być dowolna rzecz.

Złośliwe oprogramowanie jest zwykle wykorzystywane do osiągnięcia tego celu, chociaż możemy również wpaść przez różne łącza, przez które w większości przypadków do nas docierają e-mail. Wszystko po to, aby uzyskać dostęp do fałszywej strony internetowej.

Wskazówki, jak unikać phishingu

odkryj profil phishingowy

Obecnie mamy więcej narzędzi niż jeszcze kilka lat temu zapobiegać podszywaniu się tożsamości lub witryn udających te prawdziwe. W ten sposób trudniej nam wpaść w tę pułapkę.

Jednak każdy, kto jest trochę zagubiony w świecie Internetu i nie ma dużego doświadczenia w przeglądaniu. Możesz w końcu stać się ofiarą tego rodzaj ataków gdzie można stracić bardzo ważne informacje.

The fałszywe strony internetowe które udają sieci społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter, do innych, które udają na przykład PayPal lub Payoneer. Może to spowodować kilka bólów głowy, a nawet utratę znacznych sum pieniędzy. Musimy więc być bardzo ostrożni i nauczyć się unikać tego rodzaju witryn.

W tym celu zobaczymy kilka wskazówek Pomogą Ci zadbać o Twoje dane. Oczywiście dodaje to trochę ostrożności i świadomej nawigacji, co jest niezbędne, aby uniknąć tego rodzaju ataku.

Znaczenie aktualizacji

Złośliwe oprogramowanie jest odpowiedzialne za wykorzystanie luki w oprogramowaniu, z którego korzystamy. Aktualizacje to właśnie te, które próbują naprawić te luki. Dlatego niezwykle ważne jest bycie na bieżąco zarówno z systemem operacyjnym, jak i programami, z których korzystamy.

Kiedy używasz oprogramowania, które nie jest już obsługiwane, kiedy używasz starej przeglądarki, innych. Krótko mówiąc, kiedy używasz programu lub systemu, który nie posiada aktualizacjis, jest wysoce prawdopodobne, że padłeś ofiarą ataku złośliwego oprogramowania.

Nie zapomnij o programie antywirusowym

żaden per se antywirus jest całkowicie nieomylny. Ale posiadanie dobrego i zaktualizowanego programu antywirusowego jest niezbędne, aby uniknąć większości wszelkiego rodzaju wirusów. Oczywiście musi to iść w parze z odrobiną świadomości z naszej strony.

Rozumiem przez to, że najlepszym sprzętem do uniknięcia infekcji złośliwym oprogramowaniem jest posiadanie zaktualizowanego programu antywirusowego i wiedza, co robimy w Internecie. Z pobierać rzeczy, które wyglądają podejrzanienawet instalując cudowne programy.

Krótko mówiąc, musimy być tego świadomi, jeśli przeglądamy witrynę obcy lub pobieranie jakiegoś pliku że jest „zbyt piękne, aby było prawdziwe”, możliwe, że jest to sztuczka jakiejś złośliwej osoby.

Dysk Google dla dokumentów

Wielokrotnie otrzymujemy e-maile z dokumentami w Word, Excel itp. Najlepsze w takich przypadkach jest bezpośrednio otwórz wspomniany dokument za pomocą Dysku Google, którą możesz pobrać, zainstalować i używać, postępując zgodnie z podstawowymi instrukcjami. Ponieważ jeśli robimy to na naszym komputerze, nie wiemy, czy instalujemy jakieś złośliwe oprogramowanie.

Dysk Google jest odpowiedzialny za otwieranie wszelkiego rodzaju plików i, jeśli to konieczne, konwertowanie ich do formatu HTML lub na obrazie możesz to zrobić. W ten sposób nie musisz uruchamiać niczego na swoim komputerze i możesz zobaczyć, czy dokument dotyczy czegoś prawdziwego i ważnego.

Jest to dość skuteczny sposób ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, ponieważ dysk Google działa w dowolnej przeglądarce i jest dość szybki w wykonaniu procesu.

ochrona tożsamości w Internecie

Uważaj na e-maile

Tego rodzaju ataki są zwykle przeprowadzane za pośrednictwem linków, które są do nas wysyłane. e-mailem. Dlatego konieczne jest, aby spróbować zidentyfikować, czy rzeczywiście o nich chodzi.

Najlepiej wpisać przez wpisanie adres internetowy do których musimy mieć dostęp. Nie rób tego z żadnego linku. W przypadku robienia tego z linku, najlepiej sprawdzić, czy adres, który pojawia się w pasku adresu u góry, jest dokładnie tym, który chcemy wprowadzić.

Pamiętaj, że jeśli chcesz wejść do PayPal, jego PRAWDZIWY adres URL to „www.paypal.com” fałszywe strony internetowes użyłby adresu takiego jak „www.paipal.com” i tym podobnych. Dlatego musisz bardzo dokładnie sprawdzać adresy, które odwiedzasz.

Kontynuując temat e-maili. Ważne jest, aby być bardzo ostrożnym wobec osób, które twierdzą, że są z firmy lub proszą o wprowadzenie pewnych informacji, aby móc zweryfikować pewne informacje

To jest również konieczne, aby zachować ostrożność z tymi e-mailami, w których teoretycznie wygraliśmy konkurs. W wielu przypadkach konieczne jest podanie danych osobowych w celu odebrania nagrody. Coś, co jest całkowicie fałszywe.

dołącz do naszego kanału telegram