Skip to content

Czy telefon może być śledzony przez IMEI?

24 de czerwiec de 2021

IMEI Jest to 16-cyfrowy kod, który w kilku słowach służy do identyfikacji urządzenia i może być używany do wielu różnych rzeczy. Korzystając z IMEI, możesz zrobić kilka rzeczy z danej firmy. Ale dodatkowo świetne pytanie, które zadaje wiele osób, to:Telefon można śledzić za pomocą IMEI?

Jak śledzić telefon według IMEI

Jedną z rzeczy, które zwykle robi się, gdy telefon zostanie zgubiony lub skradziony, jest to, że numer IMEI zostaje zablokowany, ale wiele osób zastanawia się, czy ich telefon może być śledzony przez IMEI.

Problem polega na tym, że aby śledź telefon przez IMEI Musi to zrobić firma, o której mowa, a do tego trzeba złożyć skargę na policję, a nawet w ten sposób śledzenie urządzenia może zająć dużo czasu.

Jak śledzić telefon komórkowy?

Należy również pamiętać, że istnieją inne metody śledzenia urządzenia, jednym z nich jest konto Google, w ten sposób można bez problemu śledzić urządzenie, wystarczy wejść w opcję Znajdź moje urządzenie i w ten sposób można wiedzieć, gdzie się ono znajduje.

zaleta śledzenia urządzenia przez IMEI jest to, że bez względu na to, ile dana osoba usunie kartę SIM, a nawet odłączy Internet, gdy jest włączony, nadal można go śledzić. Ale jak powiedziałem, jedyną rzeczą, która może to zrobić, jest firma, więc może się to dość skomplikować.

Śledź telefon komórkowy według IMEI

Istnieje również wiele aplikacji, aby móc śledzić urządzenie mobilne, które można obejrzeć w Sklepie Play, oczywiście nie możemy ich wszystkich wymienić, ponieważ w rzeczywistości wszystkie są dość wydajne, chociaż wszystkie mają negatywne cechy, oprócz tego, że są inne, bardziej kompletne, dla których musisz ewidentnie przejść przez pudełko.

Ważne jest, abyś nauczył się dbać o swoje urządzenie, chyba że nie jest konieczne wychodzenie z nim z domu.

W moim osobistym przypadku na ogół wiem, że będę blisko domu lub wyjdę kupić, na ogół zostawiam telefon komórkowy i wychodzę bez niego, w ten sposób mogę zmniejszyć możliwość kradzieży, ponieważ bez względu na to, jak wiele możesz spróbować śledzić w ten czy inny sposób, pamiętaj, że nawet możesz szybko zmienić IMEI zwłaszcza nowe urządzenia, które niewątpliwie komplikują sprawę.