Skip to content

Co zrobić, gdy telewizor sam zwiększa lub zmniejsza głośność? – Szybkie rozwiązanie

14 de kwiecień de 2021

Niektórzy mają problem z tym, że telewizor sam się włącza, ale jest też problem z głośnością. Z tego powodu nauczymy Cię w poniższym samouczku co zrobić, gdy telewizor sam zwiększa lub zmniejsza głośność, szybkie rozwiązanie tego problemu.

Przyczyny i możliwe rozwiązania, gdy telewizor sam zwiększa lub zmniejsza głośność

Jak widać, nie wszystko polega na poznaniu różnic między telewizorami z rozdzielczością Full HD a 4K UHD, bo czasem w naszych telewizorach pojawiają się problemy techniczne. Biorąc to pod uwagę, prawda jest taka, że ​​przyczyny obniżania lub zwiększania głośności tylko w telewizorze są różne. Tak czy inaczej, przez większość czasu mają do czynienia z pilotem lub za pomocą przycisków na telewizorze. Przeanalizuj poniższe elementy w celu rozwiązania problemu.

Sterowanie jest zabrudzone

Brudny element sterujący może stanowić problem, ponieważ brud może w pewnych okolicznościach aktywować przyciski. Jeśli tak jest, byłoby najlepiej czysty pilotw celu usunięcia zabrudzeń.

Jest to prawdopodobnie powód, dla którego głośność jest zwiększana i zmniejszana tylko w telewizorze. W rzeczywistości, jeśli z jakiegokolwiek powodu, jakikolwiek napój lub płyn zetknął się z pilotem, najprawdopodobniej jest to przyczyna problemu.

W wielu przypadkach zaleca się otwarcie kontroli, aby dobrze ją wyczyścić. Najlepsze jest używając wysokiej jakości alkoholu do wycierania wyczyścić wszystkie zakończenia pilota, ale pamiętaj, aby poczekać, aż alkohol całkowicie wyparuje. Po wykonaniu tej konfiguracji po prostu zamykają i sprawdzają, czy problem zniknął.

Kontrola jest zepsuta

W nawiązaniu do poprzedniego punktu istnieje możliwość, że pilot twojego telewizora jest uszkodzony. Jeśli tak, to być może wysyłanie sygnałów do telewizora i że to jest powód, dla którego głośność jest zwiększana lub zmniejszana.

Aby dokonać weryfikacji, skorzystamy ze starej sztuczki kamery i nadajnika podczerwieni. Jak wiesz, piloty przesyłają sygnał do przez diodę podczerwieni na szczycie. Te sygnały decydują o zwiększeniu lub zmniejszeniu głośności, a także o wszystkich funkcjach pilota.

Możesz sprawdzić, czy pilot wysyła sygnały, używając aparatu w telefonie. Po prostu skieruj aparat telefonu na diodę LED pilot. Aby wykonać test, naciśnij dowolny przycisk, a zobaczysz, jak zapala się niewidzialne światło diody LED.

Wystarczy sprawdzić, czy kontroler sygnalizuje bez naciskania jakichkolwiek przycisków. W takim przypadku pilot może ulec uszkodzeniu. Chociaż może być również brudny, jeśli tak, to, co powiedziałem wcześniej (czyszczenie), również może zadziałać. Jeśli nie, być może będziesz musiał kupić inny pilot.

Przycisk na telewizorze lub pilocie jest zablokowany

Prawdopodobnie najbardziej logicznym powodem, dla którego głośność telewizora samoczynnie podnosi się i zmniejsza, jest zablokowanie jednego z przycisków. Wykonanie tej kontroli jest łatwe, jeśli zauważysz, że przycisk nie znajduje się w pozycji, w której powinien być, prawdopodobnie jest przyklejony i wysyła sygnały do ​​telewizora.

głośność telewizora spada samoczynnie

Jeśli tak, po prostu spróbuj włożyć go z powrotem na miejsce lub napraw ten problem. Ponownie może być konieczne otwarcie kontrolki, aby dokonać naprawy.

Z drugiej strony istnieje możliwość, że utknął też jeden z przycisków głośności telewizora, w tym przypadku sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Mimo to spróbuj go rozwiązać, jeśli nie możesz tego zrobić, być może będziesz musiał skorzystać z pomoc wyspecjalizowanego technika.

Jak wskazaliśmy, najprawdopodobniej winowajcą jest pilot. Jeśli tak, pamiętaj, że istnieje możliwość wykorzystania Androida jako pilota do Smart TV. Z drugiej strony, jeśli problem dotyczy telewizora (bardzo mało prawdopodobne) znajomość różnic między AMOLED a OLED vs LED vs QLED nie zaszkodzi, jeśli odważysz się kupić nowy telewizor.

dołącz do naszego kanału telegram