Skip to content

Dlaczego głośność mojego komputera sama się zmniejsza bez powodu? – Rozwiązanie

25 de styczeń de 2022

Sprzęt komputerowy, taki jak komputer, to dobre narzędzie, za pomocą którego można wykonywać wiele zadań. W rzeczywistości wielu użytkowników używa go do oglądania seriali, filmów, słuchania muzyki i oglądania filmów. W tym sensie wygodnie jest mieć dobry dźwięk, aby cieszyć się odtwarzaną treścią. Ale tak jak w przypadku wszystkich komputerów i urządzeń, mogą wystąpić pewne usterki głośności, może on sam się wyłączyć bez powodu.

Wielu może sądzić, że problem ten wynika z tego, że sprzęt osiągnął już swoją żywotność i dlatego zawodzi, inni prawdopodobnie uważają, że jest to wirus, który przejął kontrolę nad systemem komputerowym. Tak czy inaczej, zalecamy przeczytanie tego artykułu. Będziesz mógł poznać powody, dla których głośność komputera zmniejsza się i jak możesz rozwiązać ten problem.

Jakie są główne powody, dla których głośność twojego komputera sama się zmniejsza?

Sprzęt elektroniczny, taki jak komputer, służy nie tylko do wykonywania zadań lub pracy biurowej, możesz używać komputera lub komputera osobistego do wyświetlania, oglądania na monitorze, ulubionych programów lub niektórych kanałów wideo. W ten sposób dziel się z bliskimi i ciesz się inną rozrywką na swoim komputerze. Ale dzieje się coś, co psuje rozrywkę

Z pewnością zdarzyło Ci się, że znalazłeś się z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z jakiegoś programu strumieniowego na komputerze lub słuchając muzyki i nagle przestaje on słuchać. Nie zrobiłeś nic ani nie zmieniłeś żadnej funkcji komputera, aby nagle zmniejszyć głośność. Bądź na bieżąco, bo ci powiemy Niektóre z głównych powodów, dla których głośność komputera sama się zmniejsza.

dekonfiguracja dźwięku

Samo zmniejszanie głośności na komputerze jest zwykle trochę frustrujące, zwłaszcza gdy korzystasz z programu na komputerze i zaznaczyłeś ikonę głośności na pasku narzędzi, że głośność wskazuje, że wszystko wydaje się w porządku. Możesz pomyśleć, że wirus uszkodził Twój komputer, ale najprawdopodobniej jest to błędna konfiguracja. Możesz wejść do centrum pomocy Microsoft, aby się o tym dowiedzieć.

Ale problem, że ścisza się tylko głośność, może być taki opcje dźwięku zostały źle skonfigurowane iz tego powodu i bez wdrożenia jakichkolwiek działań jest on obniżany. Powinieneś więc sprawdzić ustawienia głośności, głośniki w sprzęcie dźwiękowym komputera, czy niektóre opcje głośności zostały przeprogramowane, zapobiegając ciągłemu wydobywaniu się dźwięku.

Lepsza dostępność

Innym powodem, dla którego głośność komputera jest zmniejszona, jest poprawa dostępności, jest to funkcja, która pozwala kontrolować urządzenie we wszystkich aspektach dźwięku i dźwięku komputera, ale jeśli masz problem z dźwiękiem, jest to lepiej niż proszę, zwróć uwagę na tę funkcję i kontynuuj wyłącz wszystkie ulepszenia dźwięku, ponieważ wielokrotnie ta funkcja powoduje więcej problemów. Na komputerach możesz uzyskać dostęp do tej opcji z panelu sterowania, Sprzęt i dźwięk, kliknij dźwięk, odtwarzanie i kartę ulepszeń.

wyłącz ulepszenia dźwięku na komputerze!

Jakie kroki należy wykonać, aby głośność komputera nie zmniejszała się samoczynnie bez powodu?

Aby pozbyć się problemu z dźwiękiem komputera, pokażemy Ci, co musisz zrobić, aby rozwiązać problemy z głośnością komputera. Jeśli ma tendencję do samoczynnego obniżania się, musisz zastosować bardzo prostą procedurę, aby go dostosować.Musisz przejść do ikony głośności, która znajduje się w prawej dolnej części komputera, naciskając tam prawy przycisk. Możesz zobacz, w którym programie na Twoim komputerze głośność jest zmniejszona i wyświetlić poziomy głośności ustawione w każdym programie.

Po zweryfikowaniu miksera dźwięku ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności i wybierz opcję Otwórz ustawienia dźwięku. W wyświetlonym oknie zobaczysz kilka opcji, wybierz Panel sterowania dźwiękiem i kliknij Zakładka Komunikacja, tam musisz zaznaczyć pole Nie rób nic. A następnie kliknij OK, aby zapisać zastosowane zmiany.

ustaw głośność komputera

To działanie, które wykonałeś, zapobiegnie tylko zmniejszeniu głośności twojego sprzętu, oraz pozwoli Ci sterować dźwiękiem Twojego komputera zgodnie z Twoimi potrzebami lub wygodę i ręcznie. Chociaż możesz zauważyć, że głośność pozostanie włączona.

Dlaczego głośność twojego komputera nie poprawia się i co robić?

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy słuchają muzyki, oglądają programy telewizyjne, filmy wideo na swoim komputerze, jest bardzo prawdopodobne, że upewniasz się, że komputer ma optymalny dźwięk, aby móc cieszyć się programem. Dlatego ważne jest, aby zwiększyć głośność swojego sprzętu. Lub skonfiguruj dźwięk głośników komputera. A jeśli wyczerpałeś wszystkie opcje dźwięku komputera, korzystając z różnych funkcji dźwięku systemu operacyjnego oferowanych przez firmę Microsoft, warto rozważyć inne opcje, które są w Twoim zasięgu.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że większość programów pobieranych na komputer i oglądanych bezpośrednio z platform strumieniowych jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki Chrome. Dlatego bardzo wygodne jest, aby zwiększyć głośność swojej przeglądarki a tym samym móc bez problemu słuchać wszelkiego rodzaju treści.

Aby to zrobić, musisz pobierz rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, a dobrą opcją jest Volume Masterta aplikacja pomoże Ci zwiększyć głośność komputera, tak jak przeglądarka Chrome.

pobierz rozszerzenie głośności master chrome, aby poprawić dźwięk komputera

Po zainstalowaniu rozszerzenia Volume Master w przeglądarce wystarczy kliknąć to rozszerzenie i wybrać głośność programu, w który grasz. Ta aplikacja będzie pozwoli wzmocnić dźwięk nawet o 600%. To zdecydowanie poprawi głośność twojego komputera podczas słuchania jakichkolwiek treści na twoim komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram