Skip to content

Co to jest tryb incognito klawiatury Swiftkey? Jak łatwo go aktywować i z niego korzystać

11 de Maj de 2021

Przez lata ludzie rozwinęli ogromną liczbę sposobów wszyscy jesteśmy w kontakcie. Jednym z najpopularniejszych sposobów, w jaki to robimy, są telefony komórkowe. Te pierwotnie mogły tylko dzwonić i odbierać wiadomości, jednak z biegiem czasu stworzyliśmy smartfony.

Smartfony to niesamowite urządzenia, bo w przestrzeni mieszczącej się w dłoni przechowują komputer ze wszystkimi normalnymi funkcjami komputera stacjonarnego. W każdym razie jest to więcej funkcji niż komputer stacjonarny.

Wśród smartfonów jest wiele pomocniczych aplikacji i programów, jak na przykład klawiatura Swiftkey. Dziś nauczymy Cię wszystkiego o tej klawiaturze i jednym z jej specjalnych trybów.

Co to jest klawiatura Swiftkey i co to jest tryb incognito?

Klawiatura Swift Key powstała w 2010 roku J. Reynolds i Dr. Medlock, obaj obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jego firma zyskała duże zainteresowanie, głównie dzięki systemom przewidywania tekstu, z których korzysta program. To część serii najlepszych klawiatur dostępnych na Androida.

Te systemy przewidywania tekstu dały mu możliwość radzenia sobie z technologiami, z których rozwijał się Apple autouzupełnianie i automatyczna korekta. Te systemy jabłek były jak na swoje czasy bardzo zaawansowane.

Jednak problem z nimi polegał na tym, że Apple miał wyłączność na opracowaną technologię i nigdy nie chciał dystrybuować jej do innych marek.

Mimo to SwiftKey zwyciężył w tym problemie ze względu na zwiększoną dostępność oraz klawiatura jest bezpłatna i możesz go pobrać na dowolny telefon, publikując go w Google Playstore.

Klawiatura Swiftkey wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby móc rozpoznać słowa, których zamierzasz użyć i kiedy zaproponować sugestię dodania ich do tekstu. Na tej podstawie wielu użytkowników narzeka wtedy czują, że obserwuje ich sama klawiatura. Istnieje jednak tryb o nazwie Incognito, który pozwala usunąć tę funkcję z klawiatury.

Jak mogę aktywować tryb incognito na mojej klawiaturze?

Jest to procedura, która jest bardzo znana, ponieważ każdego dnia więcej osób zdaje sobie sprawę, jak niewygodne jest posiadanie klawiatury niż zapisz wszystkie słowa, które napiszesz, ponieważ każda złośliwa osoba, która ma dostęp do tych informacji, może spowodować nieodwracalne uszkodzenie tożsamości ofiary.

Dzieje się tak, ponieważ każdego dnia piszemy na klawiaturze niekończące się słowa, które na pierwszy rzut oka nie wydają się zbyt duże, ale kiedy widzisz, że faktycznie piszesz, zdajesz sobie sprawę, że niebezpieczeństwo, w którym się znajdujesz

Na klawiaturze codziennie piszesz wszelkiego rodzaju informacje, które mogą obejmować nieszkodliwe dane, takie jak Twój ulubiony kolor. Jednak przy wejściu do banku musisz użyć swoich poświadczeń, czyli napisz je za pomocą klawiatury.

Jeśli jest to „zapamiętywanie” lub aktywne nagrywanie tego, co piszesz, zdasz sobie sprawę, że jest to bardzo ważne naruszenie bezpieczeństwa, które musisz wyeliminować.

Jeśli chcesz aktywować tryb incognito, musisz otworzyć dowolne pole tekstowe, które umożliwia wyświetlenie klawiatury Swiftkey. Gdy już tam będziesz, musisz nacisnąć przycisk trzy poziome paski który jest na górze po lewej stronie. Spowoduje to otwarcie menu ze wszystkimi opcjami, a stamtąd możesz nawet usunąć wibracje klawiatury Swiftkey. Skoncentrujemy się jednak na przycisku z maską.

klawiatura na telefonie z systemem Android

Jakie korzyści daje mi tryb incognito?

Ten przycisk umożliwia aktywację trybu incognito, a tym samym skuteczniejszą ochronę informacji w sieci. Jeśli nie zostanie utworzony rekord wszystkiego, co wpisujesz na klawiaturze, nigdy nie będziesz w niebezpieczeństwie.

Ważne jest, abyś wiedział, że żaden rodzaj informacji od ciebie nie zostanie dostarczony do programu sztucznej inteligencji, który generuje sugestie słów, które widzisz za każdym razem, gdy piszesz jakaś wiadomość.

Kolejną zaletą, jaką daje, jest to, że będziesz mógł pisać bez konieczności uwzględniania nieskończonych sugestii tekstowych, które tworzy, a na niektórych telefonach dociera nawet zmienić słowo bez Twojej zgody. Możesz zmienić klawiaturę swojego Androida, kiedy tylko chcesz, bez problemów.