Skip to content

Co to jest „tryb cichy” Facebooka? Jak go aktywować i dezaktywować?

3 de kwiecień de 2021

Facebook zajął pozycję jednego z najczęściej używane i popularne sieci społecznościowe świata w ostatnich czasach.

Facebook istnieje na rynku mediów społecznościowych od ponad 10 lat, utrzymuje swoich użytkowników wdrażając różne aktualizacje.

Jeden z ostatnich aktualizacje i nowości To, co ma Facebook, to wdrożenie „Silent Mode”, jednego z nowych narzędzi.

Bycie na portalu społecznościowym Facebook może być dość uzależniające, aw niektórych przypadkach rozpraszać uwagę, więc nowe narzędzie „Silent Mode” zostało zaprojektowane tak, aby temu zapobiec.

Co to jest tryb cichy Facebooka i co to znaczy?

„Tryb cichy” Facebooka oznacza dokładnie co wskazuje jego nazwa, opiera się na trybie, który całkowicie wycisza aplikację.

Wielu użytkowników portalu społecznościowego Facebook zdecydowało się nazwać ten tryb „trybem nie przeszkadzać” lub „Tryb rozłączenia”.

Facebook jest zwykle bardzo uzależniającą siecią społecznościową, spędzanie na niej godzin stało się dość powszechne w Ostatnia dekada, ale może też przeszkadzać.

W niektórych momentach konieczne jest całkowite poświęcenie się pracy lub nauce, a w tym celu należy unikać wszelkich rozpraszaczy, takich jak Facebook.

Dzięki nowemu „Silent Mode” Facebooka będzie można zrezygnować z otrzymywania wszelkiego rodzaju powiadomienia, Jeśli więc pobrałeś Facebooka na swój telefon z Androidem lub iOS, powiadomienia nie będą już problemem.

Inną zaletą „Silent Mode” Facebooka jest to, kiedy wycisz powiadomienia będzie można zaoszczędzić więcej baterii w telefonie komórkowym z systemem Android lub iOS.

„Tryb cichy” Facebooka można aktywować na czas nieokreślony lub zaplanuj aktywację tego samego, ponadto wchodząc na Facebooka emituje ciche powiadomienie o wyłączeniu tego trybu.

Jak aktywować i dezaktywować „Tryb cichy” Facebooka?

Aktywuj lub dezaktywuj „Tryb cichy” Facebooka to jest niezwykle proste czy aplikacja jest pobierana na urządzenie z systemem Android czy iOS.

Chociaż aktywacja lub dezaktywacja tego trybu jest bardzo łatwa w niektórych telefonach nie jest jeszcze dostępny opcja lub nie jest widoczna.

Aby aktywować lub dezaktywować „Silent Mode” Facebooka, wystarczy otworzyć aplikację na urządzeniu z systemem Android lub iOS.

Po wejściu do aplikacji konieczne będzie przejście do ustawienia aplikacji, w tym celu konieczne będzie kliknięcie 3 poziomych pasków znajdujących się w górnej części.

Następnie musisz zlokalizować opcję „Ustawienia i prywatność” i kliknąć ją, a następnie kliknąć „Twój czas na Facebooku”.

W ramach „Twojego czasu na Facebooku” konieczne będzie przewinięcie do opcji „Tryb cichy” i aby ją aktywować wystarczy w nią kliknąć.

Dzięki tej opcji powiadomienia z Facebooka zostaną wyłączone i nie będą pojawiać się na ekranie telefonu. Dla dezaktywować „Tryb cichy” powtórzy proces ponownie i kliknie tę samą opcję.

Alternatywa dla „Silent Mode” Facebooka

Niektóre telefony nadal nie mają narzędzia Facebook „Silent Mode” ani opcji wyłączania powiadomień Facebooka.

facebook w trybie cichym

W tym przypadku istnieje kilka alternatyw dla zapobiec wyświetlaniu powiadomień na urządzeniu i nie, nie mają one nic wspólnego z odinstalowaniem Facebooka z urządzenia.

Pierwszą opcją jest aktualizacja Facebooka do najnowszej wersji, można to zrobić ze sklepu Google Play niezależnie od danego urządzenia.

W przypadku posiadania Facebook lite istnieje kilka różnic, a jedną z nich jest wersja Lite nie ma „trybu cichego” Dlatego w tym najbardziej polecanym będzie wyciszenie lub dezaktywacja powiadomień w Facebook Lite.

Ostatnie rozwiązanie polega na wyłączeniu powiadomień z Facebooka bezpośrednio na urządzeniu, czy to Android, czy iOS.

Dla Wyłącz powiadomienia Na urządzeniu z Androidem lub iOS konieczne będzie wejście w ustawienia telefonu, a następnie w aplikacjach, aby wybrać Facebooka i tym samym odznaczyć jego pole powiadomień.

dołącz do naszego kanału telegram