Skip to content

Co to jest rozszerzenie pliku .html i jak go poprawnie otworzyć?

12 de kwiecień de 2021

Ci, którzy zajmują się programowaniem lub studiowaniem informatyki, wiedzą, że można napisać kod HTML w notatniku, ale najpierw trzeba uciec się do podstaw. Dlatego dzisiaj Cię nauczymy co to jest rozszerzenie pliku .html i jak go poprawnie otworzyćDowiesz się również trochę o tym typie pliku, tak istotnym w dzisiejszym świecie.

Co to jest HTML

HTML to język, ale to nie jest język programowania, to jest język znaczników. W przypadku, gdy nie wiesz, że jest to język znaczników, podsumowując, możemy zdefiniować go jako kod w formacie tekstowym, który może mieć również różne etykiety lub oznaczenia.

Znaki te zwykle zawierają dodatkowe informacje, które uzupełniają plik HTML. HTML jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym językiem znaczników, jaki istnieje najważniejszy protokół w Internecie i jest obecny w większości witryn internetowych.

HTML ujrzałby światło formalne w roku 1991, opracowanym przez Tim Berners-Lee, który dla wielu jest jednym z ojców internetu, jaki znamy dzisiaj. Chociaż początkowa wersja HTML była bardziej podstawowa niż obecna, większość początkowych propozycji przeważa w obecnych wersjach HTML.

Bez wątpienia HTML jest jednym z fundamentów obecnego Internetu i można nawet zobaczyć kod źródłowy lub HTML strony internetowej, jak na przykład w przypadku Safari lub w dowolnej innej przeglądarce. W rzeczywistości nasz Internet nie mógłby powstać bez HTML. Tak czy inaczej, HTML jest obecny nie tylko w Internecieoznacza to, że możesz również mieć pliki lokalne w tym formacie.

Plik z rozszerzeniem HTML

Pliki w formacie HTML są wyjątkowe do interakcji na ekranie. Można powiedzieć, że są to dokumenty tekstowe, ale jednocześnie zawierają różne elementy interakcji, warunek, który sprawia, że ​​ten format jest najbardziej istotny dla Internetu.

Jednak możliwe jest również wyszukiwanie plików w formacie HTML. W większości przypadków pliki HTML pochodzą bezpośrednio z witryny internetowej, chociaż można je również tworzyć do innych celów.

Mimo to wizualna reprezentacja tych plików zazwyczaj jest powiązany z przeglądaniem sieci. W rzeczywistości istnieje możliwość zapisywania plików HTML z informacjami z istniejących witryn internetowych, a także otwierania plików w formacie HTML.

Jak otworzyć pliki z rozszerzeniem HTML?

Rozumiejąc nieodłączny związek między plikami HTML a Internetem, nie jest zaskoczeniem, że przeglądarki mogą otwierać tego typu pliki. Innymi słowy, przeglądarki takie jak Google Chrome, Firefox, Opera lub inne są w stanie otwierać pliki z rozszerzeniem HTML. Ponadto niektóre z tych przeglądarek umożliwiają wyodrębnienie zawartości strony internetowej, takiej jak HTML i inne podobne funkcje.

HTML code język znaczników

Otwieranie dokumentów za pomocą przeglądarki jest najbardziej zalecane, jeśli chcesz zobaczyć lokalnie zapisaną stronę internetową w takiej postaci, w jakiej powinna być wyświetlana na ekranie. Jednak plik HTML można również otworzyć na inne sposoby, na przykład za pomocą rozszerzenia Edytor tekstu.

Edytory tekstu, takie jak między innymi Wordpad, są w stanie otwierać pliki w formacie HTML i faktycznie istnieje możliwość konwersji dokumentu Worda na HTML. Tak czy inaczej, te programy otworzą go dosłownie, więc tylko będziesz mógł zobaczyć kod źródłowy, a nie graficzną reprezentację pliku.

Mimo to, otwierając plik w poprzedni sposób, może to być przydatne do wprowadzania modyfikacjicoś, z czego studenci programowania mogą skorzystać.

Jak widać, istnieje wiele sposobów otwierania plików w formacie HTML, ale wszystko zależy w szczególności od tego, co chcesz osiągnąć.

dołącz do naszego kanału telegram