Saltar al contenido

Co to jest proces COM Surrogate (DLLHOST.EXE) i jak go usunąć lub wyłączyć? Czy to wirus?

26 de mayo de 2023

nasz komputer jest w wielu przypadkach najważniejszym narzędziem naszej pracyktóre mogą być z domu lub z biura, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z aktualizacjami, zarówno w systemie, jak i w jego strukturze, mówiąc o pamięci RAM, procesorze karty graficznej lub jakimkolwiek innym elemencie, który musi być zaktualizowany. .

Teraz to ważne okresowo sprawdzaj narzędzia systemowe komputera ponieważ może się zdarzyć, że w pewnym momencie zainstalowano lub hostowano plik, który może być złośliwy, gdy odwiedziliśmy stronę i nie zauważyliśmy tego pobrania.

Dlatego musimy przejrzeć zarówno dysk „C” w poszukiwaniu podejrzanych pobrań lub nowych plików, których nie znaleźliśmy pobranych, jak to często bywa, takich jak narzędzia systemowe i wykonaj pełne skanowanie antywirusem które zainstalowaliśmy na komputerze.

Gdy spojrzysz na Menedżera zadań systemu Windows jest wiele procesów. W niektórych przypadkach wiele z tych procesów nie ma najmniejszego pojęcia, do czego służą.

COM Surrogate jest jednym z tych procesów, które budzą wątpliwości wielu osób Czy to wirus? Czytaj dalej ten artykuł, że porozmawiamy o tym więcej.

Co to jest surogat COM (Dllhost.exe)?

Sam w sobie jest to dość powszechny proces znaleźć we wszystkich wersjach systemu Windows. Dlatego też nie należy się niepokoić. Chociaż to normalne, że wiele plików tej klasy jest zainfekowanych jakimś złośliwym oprogramowaniem.

COM Surrogate to tak naprawdę interfejs firmy Microsoft używane przez programistów do tworzenia określonych obiektów w systemie operacyjnym. Można go znaleźć w większości wersji systemu operacyjnego.

Czy COM Surrogate to wirus?

To nie? Właściwie w zasadzie tak nie jest, jak powiedzieliśmy, że jest to plik pochodzący od firmy Microsoft. Należy również pamiętać, że usunięcie go z systemu operacyjnego może powodować taki lub inny problem więc należy być bardzo ostrożnym w tym zakresie.

Co tak, może zawierać jakiegoś trojana. Znamy już tysiące ludzi, którzy mieli do czynieniaTrojan.Powerlinks”, który zainfekował dany proces.

Dlatego przed kontynuowaniem należy wziąć pod uwagę, że eliminując ten proces i jeśli nie jest to wirus, Mogą znacząco wpłynąć na wydajność komputera.

Jak się dowiedzieć, czy COM Surrogate jest wirusem, tak naprawdę ustalenie, czy jest to wirus, czy nie, nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem. W tej chwili musisz wykonać kilka kroków, aby dowiedzieć się, czy zawiera on trojany. Musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie jeśli chcesz wiedzieć, czy COM Surrogate ma wirusa:

  • W Menedżerze zadań widać zbyt wiele procesów o nazwie dhllhost.exe.
  • Zauważasz, że komputer zużywa zbyt dużo pamięci RAM. Także zasoby w ogóle.
  • Programy otwierają się dłużej niż zwykle.
  • Zauważasz zmiany w systemie Windows, których nigdy nie wprowadziłeś.

Aby usunąć to złośliwe oprogramowanie lub trojana z komputera. Zalecamy, aby zawsze mieć dobry zaktualizowany program antywirusowy. To fundamentalne mieć niezawodny program antywirusowy, który jest zawsze aktualizowany.

W tym przypadku zawsze dobrze jest mieć płatną, ponieważ aktualizuje ona bazę wirusów na co dzień i jego skuteczność jest lepsza.

jak usunąć wirusy

Jednak istnieją dużo darmowego antywirusa które są bardzo dobre do utrzymania komputera w idealnym stanie. W Mira Como Hacerlo wielokrotnie rozmawialiśmy o wielu darmowych programach antywirusowych, które możesz zainstalować na swoim komputerze, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Pamiętaj, że aby mieć bezpieczny komputer, ważne jest nie tylko posiadanie dobrego antywirusa. Ale sam musisz być świadomy tego, co pobierasz i jakie witryny odwiedzasz, jeśli coś wygląda podejrzanie, po prostu go nie pobieraj ani nie uruchamiaj. W wielu przypadkach konsekwencje są dość dużym bólem głowy.

dołącz do naszego kanału telegram