Skip to content

Co to jest plik z rozszerzeniem .Dat i jak go otworzyć?

11 de kwiecień de 2021

Z gigantycznego sprzętu, który zajmował dużą przestrzeń w pomieszczeniu i podnosił temperaturę miejsca do małego jak encyklopedia, nawet z technologiami takimi jak system wentylacji i chłodzenia płynna zmiana, jaką komputery zaszły w naszym życiu i podczas ich ewolucji, zarówno na poziomie sprzętu, jak i systemu, jest szokująca.

W systemie operacyjnym są tysiące funkcji, które można wykonać, w przypadku Windows mamy funkcje takie jak usuwanie plików tymczasowych czy folderów, nawet zaawansowane funkcje jak przeglądanie rejestru czy historii błędów, które wystąpiły w systemie, co system jest ważny podstawowe funkcje, takie jak te.

System operacyjny jest głównym oprogramowaniem, działa dzięki komponentom komputera, takim jak pamięć RAM, którą można zoptymalizować pod kątem pamięci RAM, procesora, dysku twardego itp. W ten sposób staje się interfejsem komputerowym, w którym inne oprogramowanie, zarówno główne, jak i zewnętrzne, może wykonywać czynności, które zadowalają ich użytkowników i rejestrując pliki o różnych rozszerzeniach.

Pliki systemowe i ich rozszerzenia

System operacyjny zawiera niezliczoną ilość plików, zarówno z systemu, jak i od stron trzecich, w oparciu o te pliki, które są tworzone, to że nasze programy mogą wyświetlać się na komputerze, niezależnie od tego, czy są to pliki po wykonaniu generuje proces Aby skorzystać z programu, a także po wykonaniu zadania, wychodzi z tego plik z pozostałymi danymi.

Plik składa się ze swojej nazwy oraz skrótu na końcu, jest to rozszerzenie lub rodzaj pliku, lista rozszerzeń plików jest dość obszerna, od słynnych .txt, .jpg, .zip, .pdf, .mp3, a nawet .exe, są one katalogowane w odpowiedniej sekcji, pliki mogą być również szyfrowane lub szyfrowane. Wśród wszystkich istniejących typów plików jest plik z rozszerzeniem .dat, o którym będziemy mówić.

Co to jest plik .dat?

Są one dość osobliwe, do tego stopnia, że ​​pojawiają się wątpliwości co do tego, czym konkretnie jest ten plik, ponieważ jego cele nie są dobrze zdefiniowane, istnieją one dla wielu funkcji, Plik z rozszerzeniem .dat zawiera ogólne informacje związane z jego pochodzeniem, czyli pobiera dane z oprogramowania, za pomocą którego został wygenerowany, przykładem może być CCleaner lub Minecraft.

Ta informacja, którą zawiera .dat, jest trudna do określenia, czy może być ważna, czy nie, ale ogólnie są to zwykle dane binarne lub płaskie, w ten sam sposób zaleca się nie usuwaj tych plików, Ponieważ nie wiedząc dokładnie, jakie informacje przynoszą, może to wywołać chaos w oprogramowaniu źródłowym.

Jak otworzyć plik .dat?

Istnieje wiele sposobów otwierania pliku .dat, jednak nie wszystkie metody zwykle działają z plikiem, ponieważ pomimo tego samego rozszerzenia nie wszystkie pliki .dat są takie same, ale jeśli mamy plik .dat, który chcemy zwizualizować aby zobaczyć, co zawiera, najważniejsze jest przede wszystkim zeskanuj ten plik z zainstalowanym programem antywirusowym, aby wykluczyć, że nie jest to złośliwy plik.

Po sprawdzeniu, że nie jest to plik z wirusem, jedną z opcji otwarcia pliku może być rozszerzenie Notatnik lub Notatnik, Zwykle te programy są już zainstalowane w naszym systemie, po prostu klikamy plik prawym przyciskiem myszy i otwieramy go, wtedy będziemy mieli listę aplikacji i wybierzemy dowolną z tych dwóch, jeśli plik działa, pokaże nam swoje informacje w całości iz skąd pochodzi.

dane binarne lub płaskie z pliku danych

W danym przypadku, że to nie zadziała, zobaczymy wiele znaków rozłożonych w dziwny i bezsensowny sposób, są jednak możliwości, które w pierwszej linii ma w oddzielne znaki dokładnie tak, jak w zupie alfabetycznej nazwa programu, z którego pochodzi, może to być Excel, CCleaner, Minecraft, VLC Media Player itp.

Możemy również korzystać z aplikacji takich jak Microsoft Word, można to wykorzystać jako przeglądarkę i zobaczyć informacje o pliku, proces otwierania jest taki sam z Notatnikiem, także z VLC Media Player, dowolnym te programy pomogą nam zobaczyć zawartość pliku .dat.

dołącz do naszego kanału telegram