Skip to content

Co to jest błąd „Połączenie SSL z nieprawidłowym certyfikatem” i jak go naprawić?

7 de grudzień de 2022

Połączenie SSL z błędem certyfikatu to błąd, który większość stron stara się wyeliminować w jak najkrótszym czasie. Ten błąd uniemożliwia użytkownikom, którzy chcą wyszukać coś w sieci, mieć do niego dostęp. Błędy połączenia SSL mają związek z możliwym złośliwym oprogramowaniem lub problemami z połączeniem.

W tym przypadku błąd SSL musi wystarczyć w całości z dostawcą treści. Dzieje się tak dzięki szeregowi procesów, które należy przeprowadzić, aby strona spełniała odpowiednie standardy określone przez sieć. Cóż, to prawda, że ​​nie wszystkie strony są zgodne z rozporządzeniem, ale ten certyfikat jest niezbędny, aby użytkownicy mogli uzyskać do nich dostęp.

Czym jest certyfikat połączenia SSL?

Istnieje wiele rodzajów błędów połączenia SSL, takich jak ERR_CONNECTION-TIMED-OUT, które można to rozwiązać w bardzo prosty sposób. Wśród innych rodzajów błędów połączenia SSL można znaleźć ci, którzy wiedzą Spowodowane niezabezpieczonym połączeniem.

Błędy połączenia SSL, są bardzo często spotykane w przeglądarkach takich jak Google Chrome, oczywiście, podobnie jak na każdy błąd jest rozwiązanie. Ale w tym przypadku ważne jest, aby mówić o połączeniu SSL przez błąd certyfikatu, ponieważ to samo może wynikać z kilku czynnikówale ma bardzo praktyczne rozwiązanie.

Witryna potrzebuje certyfikatu, ponieważ to samo zapewnić bezpieczeństwo stronie internetoweji pomóż zaszyfrować ważne informacje. Z tego powodu certyfikaty są priorytetem, ponieważ pomagają sprawdź, czy strona twojego banku jest prawdziwa, czy nie. Dzisiaj istnieje wiele sposobów na oszukiwanie ludzi w sieci, dlatego te certyfikaty są tak ważne.

Jaki jest powód połączenia SSL z nieprawidłowym certyfikatem?

Kiedy mówimy o połączeniach SSL z nieważnym certyfikatem, zasadniczo mamy na myśli te, które nie zostały należycie certyfikowane, a w konsekwencji tej sytuacji dostęp do jej treści może stwarzać zagrożenie dla użytkowników. Jedynym możliwym rozwiązaniem w takich przypadkach jest zakontraktowanie certyfikatu, aby uniknąć niedogodności.

Jednak niektórzy użytkownicy lub właściciele sieci zgłosili to mają już zakontraktowany certyfikat, a mimo to nadal jest wyświetlany jako nieprawidłowy. Z tego powodu chcemy trochę o tym porozmawiać, ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą powodować ten problem.

chłopiec pracuje na swoim komputerze

Certyfikat SSL nie jest zastosowany

Czasami zdarza się, że niektóre przeglądarki nie stosują certyfikatu SSL. Z tego powodu musimy ponownie uruchomić te programy, aby zobaczyć zmiany, które czekamy na weryfikację raz na zawsze. Jest to znacznie bardziej powszechny problem, niż się wydaje, więc nie ma powodu do zmartwień.

Inne przyczyny tego problemu

Z drugiej strony powodów jest więcej niż nie powinieneś tracić z oczu w przypadku, gdy problem nie dotyczy powyższego. Wyszczególnijmy je:

  • Certyfikat wygasł
  • Certyfikat ma zbyt starą wersję SSL
  • Certyfikat został podpisany przez niewłaściwą władzę
  • Witryna ma certyfikat, ale nie pasuje do Twojej domeny
  • Certyfikat został anulowany
  • Certyfikat nie jest poświadczony przez urząd certyfikacji

Jak rozwiązać ten błąd certyfikatu?

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest status Twojej witryny lub dowolnej witryny, którą zamierzasz odwiedzić w związku z połączeniem SSL, wystarczy, że przejrzeć stronę internetową za co odpowiada pokaż nam te informacje szczegółowow celu weryfikacji problemów sieci.

  • Po wejściu na stronę wystarczy wpisać adres internetowy strony, która Cię interesuje w polu „Nazwa hosta”.
  • Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Prześlij”, aby uzyskać wszystkie informacje na ten temat.

Teraz, jeśli w takim przypadku nie masz certyfikatu dla swojej witryny, wystarczy znaleźć ich dostawcę. Dostawcy ci pomagają zapewnić Twojej witrynie niezbędne zabezpieczenia. Są odpowiedzialni za dostarczenie certyfikatu bezpieczeństwa do Twojej witryny, a Twój problem zostanie rozwiązany. Wśród nich możemy znaleźć kilka jak Digicertktóre pomagają nam rozwiązywać tego rodzaju problemy.

dołącz do naszego kanału telegram