Skip to content

Co to jest 4chan? Jakie ma funkcje i jak z niego korzystać i nawigować?

27 de czerwiec de 2023

Wielu ludzi dzisiaj się zastanawia Co to jest 4chan? Jest to forum, które na przestrzeni lat wywoływało kontrowersje w różnych momentach. Od publikowania intymnych zdjęć celebrytów, przez łamanie praw, po bycie bardzo niebezpieczną witryną, na której można znaleźć wszystko.

Forum 4Chan jest nieco przestarzałe.To nie jest zbyt aktualne. Jednak nadal utrzymuje wielu lojalnych użytkowników, których wciąż jest wielu i którym udaje się utrzymać to forum przy życiu dzięki szerokiej gamie wszelkiego rodzaju treści. Nie idąc dalej, większość wirusowych treści, które znamy dzisiaj, zaczęła się na tym forum.

Co to jest 4chan?

W roku 2003 4Chan ujrzał światło dzienne, to forum zaczęło się jako jeszcze jeden projekt i rozrosło się w imponujący i przyspieszony sposób. Obecnie jest jednym z największe fora internetoweTy o wiele. Można w nim znaleźć wiele ciekawych informacji.

Ale nie tylko ciekawe informacje jako teorie wszelkiego rodzaju, nawet przecieki seriali i filmów. Jeśli nie, możesz nawet znaleźć bardziej podejrzane, nielegalne i nieetyczne rzeczy. Krótko mówiąc, rzeczy, które nie są do końca dobre.

Wiele obszary forum są zaznaczone na czerwono przez symbol „+18” chodzi o to, że służy to jako ostrzeżenie, ponieważ jest to z pewnością materiał wrażliwy, więc osoby poniżej tego wieku nie widzą tego materiału. Z kolei żeby każdy miał jasność, że to nie jest dla wrażliwych osób.

Największym problemem tego forum jest to, że gości dużą liczbę osób wszelkiego rodzaju. Ponieważ istnieją zwykli użytkownicy, którzy przeglądają, aby komentować i szukać różnych informacji. Spotykamy również doświadczonych ludzi jako hakerów, którzy mogą spowodować utratę komputera, zainfekowanie komputera itp.

Największe problemy wynikają z anonimowości użytkowników. Ponieważ nie musisz mieć konta aby móc komentować i publikować rzeczy. Powoduje to, jak wszyscy wiemy, że ludzie tracą panowanie nad sobą, publikują posty i robią, co chcą, ponieważ są anonimowi.

Jak to działa i ile ma płyt?

4chan kręci się wokół niektórych tablic, w którym znajdzie się każdy temat. Każda z tych tablic ma maksymalną liczbę wątków konwersacji (obrazów z ich odpowiedziami) do przechowywania: gdy ktoś publikuje nowy, najstarszy po prostu znika. To, w połączeniu z całkowitą anonimowością, jaką oferuje nam platforma, czyni jej użytkowników bezwstydnymi.

Słynne tablice lub podfora 4Chan działają w dość szczególny sposób. Dlatego, nie można podać dokładnej liczby tego. Dzieje się tak, ponieważ każdy użytkownik może utworzyć tablicę. Ale jeśli nie ma określonej aktywności, jest automatycznie zamykany.

Deski, które są tutaj znaleziska są bardzo zróżnicowane, ponieważ obejmują między innymi historię, fotografię, transport. Nawet tablice z treściami dla dorosłych i inne z dużą ilością czarnego i makabrycznego humoru. W którym zdecydowana większość komunikuje się tylko w języku angielskim iw żadnym innym języku. Dlatego, jeśli chcesz zrobić jakąś publikację, idealną rzeczą jest, aby była w tym języku.

Przeglądanie 4chan po raz pierwszy może to być przytłaczające przeżycie. Niektóre tablice, takie jak „random”, są pełne języka, obrazów i treści, które mogą kogokolwiek urazić lub zdenerwować.

Zamiast tego panele takie jak „Automatyczne” lub „Technologiczne” zawierają przydatne dyskusje. Odwiedź stronę główną 4chan, aby zobaczyć ich listę paneli i kliknij interesujący Cię tytuł.

tablica, na której znajdują się tematy na 4chan

Po wykonaniu powyższych czynności możesz wykonać następujące czynności, aby zapewnić bezpieczne przeglądanie:

  1. Odwiedź stronę główną, aby zobaczyć listę paneli.
  2. Przeczytaj regulamin i najczęściej zadawane pytania.
  3. Kliknij żądany panel i zaakceptuj notę ​​prawną.
  4. Przeglądaj strony panelu i czytaj tematy. Szpiegowanie tematów paneli przez dwa do trzech tygodni pomoże ci wyczuć kulturę i słownictwo.
  5. Poruszaj się między panelami za pomocą alfabetycznych linków, które pojawiają się u góry strony. Możesz użyć tych linków, aby przejść do innego panelu bez konieczności powrotu do strony głównej. W ten sposób będziesz mógł bezpiecznie i poprawnie nawigować po 4Chan.

dołącz do naszego kanału telegram