Skip to content

Co oznacza skrót CF na Instagramie i w jakich przypadkach możesz go używać?

15 de grudzień de 2021

Sieci społecznościowe to platformy rozrywkowe, które pozwalają nam kontaktować się z ludźmi na całym świecie. W tym sensie Instagram jest jedną z aplikacji społecznościowych preferowanych przez miliony użytkowników na całym świecie, wszystko to zawdzięczamy świetnym funkcjom i funkcjom. Przeprowadzane aktualizacje przyczyniają się do ulepszenia systemu i zapewniają nowe doświadczenia użytkownikom.

Powiedziawszy to, prawdopodobnie zauważyłeś nową funkcję i jest to zielone kółko, które pojawia się w historiach. Dlatego możesz się zastanawiać, co to znaczy, że kolor zielony pojawia się w opowiadaniach i ma to wiele wspólnego ze skrótem CF. Czytaj dalej uważnie, ponieważ wyjaśnimy Co oznacza skrót CF na Instagramie? i w jakich przypadkach możesz z nich korzystać.

Skąd pochodzi skrót CF, który pojawia się na Instagramie?

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem Instagrama, możesz zauważyć zmiany wprowadzone na tej platformie, a jedna z tych zmian ma związek z zielonym kolorem, który domyślnie pojawia się w historiach tej sieci społecznościowej. Ale jaki jest powód lub pochodzenie twórców Instagrama do ustanowienia tej nowej funkcji?

Prawda jest taka, że ​​kiedy oglądasz historie, zdajesz sobie sprawę, że okrąg jest pokazany w różnych kolorach, takich jak tęcza, a wśród nich kolor zielony. Prawda jest taka, że ​​ta aktualizacja pojawiła się w 2020 roku, a konkretnie w czerwcu tego roku, na cześć społeczności LGBT, który wspomina o kolorach swojej flagi.

Kiedy więc w swoich historiach widzisz ten krąg w różnych kolorach, dzieje się tak dlatego, że Instagram honoruje wszystkich członków należących do tej społeczności. Jednak kolor zielony pojawia się również osobno, więc co to oznacza?

Dzieje się tak, ponieważ jesteś na czyjejś liście Najlepszych Przyjaciół na Instagramie, która również jest wiąże się ze skrótem CFi o tym chcemy porozmawiać. Więc jeśli chcesz wiedzieć, co to znaczy i jak możesz z niego korzystać, przeczytaj poniższe fragmenty.

Opcja najlepszych przyjaciół w aplikacji Instagram

Co oznacza podgląd CF na Instagramie?

Skrót CF na Instagramie oznacza „Bliscy przyjaciele” (najlepsi przyjaciele lub bliscy przyjaciele w języku hiszpańskim) odnosi się do ustawienia historii aby było bardziej prywatne. Następnie bardziej szczegółowo wyjaśniamy, co oznacza ten skrót w opowiadaniach na Instagramie, a kiedy pojawia się on w formie pisemnej, z tego powodu, jeśli chcesz nauczyć się go używać, zwróć szczególną uwagę na poniższe aspekty.

Publikując historię na Instagramie

Kiedy obserwujemy, że w historii przyjaciela wokół koła pojawia się zielony kolor, oznacza to, że jesteś członkiem jego listy bliskich przyjaciół. Dobrą rzeczą jest to, że ta funkcja ma opcję pozostawienia listy najlepszych przyjaciół, jeśli nie chcesz już być jej częścią.

Krótko mówiąc, ta konfiguracja pozwala: zachowaj prywatność swoich historii w celu wybrania kilku znajomych do przeglądania Twoich postów. Ta funkcja jest bardzo przydatna w przypadku, gdy masz dużą liczbę obserwujących i chcesz, aby wszyscy nie widzieli przesyłanych treści.

Ponadto ułatwia wysyłanie plików multimedialnych, ponieważ zamiast wybierać znajomego indywidualnie, możesz utworzyć listę z najbliższymi znajomymi, aby zapisać pracę związaną z robieniem tego jeden po drugim. Jednak skrót CF na Instagramie ma inne znaczenia i różne sposoby jego użycia, odkryj, co oznacza, gdy pojawia się w formie pisemnej.

historie przyjaciół na Instagramie

Kiedy pojawia się w formie pisemnej

Z drugiej strony, gdy widzimy skrót CF w formie pisemnej na Instagramie, ma on inne znaczenie, w przeciwieństwie do postów w opowiadaniach. Te akronimy są często używane do umieszczania ich w nazwy użytkowników, w opisach i w hashtagach.

Po pierwsze, akronim CF jest synonimem Fan Club i służy do odróżnienia go od oficjalnych kont w sieciach społecznościowych, takich jak Instagram. Na przykład maluma.cf, w tym pierwszym przypadku wiemy, że jest to relacja fanatycznych członków piosenkarza Malumy, ale nie jego oficjalne konto.

Poza tym można go używać do odwoływania się do wszystkiego, co ma związek ze sportem, np. Crossfit, biorąc pod uwagę ten przypadek, można używać hashtagów #cf w publikacjach z nim związanych. Mówiąc o sporcie, akronim CF na Instagramie oznacza również Football Club i jest używany do używania go w nazwach użytkowników, opisach i aby było jasne, jakiego rodzaju jest to konto. Na przykład barcelona_cf.

Jak wybrać bliskich przyjaciół w historii na Instagramie?

Teraz, gdy wiesz już o funkcji Bliscy przyjaciele na Instagramie, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak wybierać swoich bliskich przyjaciół w opowiadaniach, ale najpierw ważne jest, aby stworzyć własną listę. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie aplikacji Instagram i kliknięcie zdjęcia profilowego, które pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu urządzenia.

Następnie klikając na swoją nazwę użytkownika kliknij „Bliscy przyjaciele”, po czym pojawi się okno, w którym należy kliknąć opcję „Start”, po czym przeniesie Cię do listy z sugestiami znajomych do dodania, po ich wybraniu kliknij „Utwórz listę”, dzięki czemu zobaczysz swoją stworzył listę najlepszych przyjaciół.

Z drugiej strony, jeśli w przyszłości chcesz dodać nowych członków, kliknij w prawym górnym rogu i wprowadź imię osoby i kliknij ikonę +, przeciwnie, aby kogoś usunąć, kliknij ikonę -. Możesz także przesłać swoje historie na stronę Instagram, jeśli korzystasz z wersji komputerowej.

dołącz do naszego kanału telegram