Skip to content

Co oznacza 1K i 1M na Instagramie, TikTok, YouTube i innych sieciach społecznościowych?

4 de wrzesień de 2022

Instagram to aplikacja, która stała się ostatnio bardzo popularna. Prawdziwą logiką tej sieci społecznościowej jest przesyłanie zdjęć i filmów, które dodają określone efekty za pomocą filtrów, ramek, kolorów retro itp. które są zawarte w aplikacji.

Jeśli już korzystasz z tej aplikacji, być może zauważyłeś coś nowego, a chodzi o to, że mówimy o numery na InstagramieCzy już wiesz, czym one są?

Od kilku dni pojawia się aktualizacja, w której do tej aplikacji dodano nową funkcjonalność, historie na Instagramie”. Ale co to ma wspólnego z liczbami? Cóż, zobaczymy, jaki jest związek tej funkcjonalności z numery na Instagramie.

Czym są numery na Instagramie?

Logika nowej funkcjonalności”historie na Instagramie”wspinaczka robi wrażenie zdjęcia, które możesz udostępniać swoim obserwatorom. Z pewnością wielu już wypróbowało tę funkcję lub przynajmniej trochę o niej słyszało, jeśli nie, powinieneś spróbować, aby lepiej zrozumieć, o co chodzi.

The numery na Instagramie pojawiają się, gdy osoba zadaje pytania bezpośrednio, a Ty odpowiadasz na nie w historie na Instagramie. To jest prawdziwe znaczenie numery na Instagramie.

Czym są historie na Instagramie?

Ta funkcjonalność została udostępniona już kilka tygodni temu. Ty pozwala użytkownikowi dzielić się chwilami które możesz dostosować za pomocą rysunków, tekstów i emotikonów. Różnica pomiędzy historie na Instagramie i normalnych postów, jest to, że nie wolno polubić ani komentować.

Jeśli ktoś chce Ci coś powiedzieć, powinien to zrobić poprzez bezpośrednią wiadomość. Historie osób, które obserwujesz pojawiają się na pasku na ścianie lub osi czasu. Historie pojawiają się w formie pokazu slajdów, który znika po 24 godzinach.

Dlaczego moje historie na Instagramie się nie wyświetlają?

Jeśli nie możesz znaleźć historie na Instagramie (niektóre kółka pojawiające się u góry aplikacji), oznacza to, że żadna historia nie została jeszcze udostępniona na Instagramie. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to działa, spróbuj śledzić popularne profile i skorzystaj z funkcji.

Jak mogę zacząć korzystać z tej funkcji?

Gdy ktoś opublikuje historię, jego zdjęcie profilowe pojawi się wewnątrz kolorowego pierścienia. Wystarczy kliknąć na zdjęcie, aby je zobaczyć, można również cofnąć się, przejść do przodu lub przeskoczyć do cudzej historii, można to wykorzystać z filtrem kołowym.

Dobro historie na Instagramie jest to, że nie musisz się martwić, że „za dużo publikujesz”. Przeciwnie, możesz dzielić się wszystkim, co chcesz i używaj sztuczek, aby więcej osób mogło je zobaczyć, wszystko przez okres 24 godzin, zwiększając widoczność Twojego posta.

Jeśli pozwolisz płynąć całej kreatywności, której chcesz, możesz dodać filtry, rysunki lub muzykę, ważne jest, aby puścić wodze fantazji i choć niektórzy obawiają się, że ich zdjęcia i filmy nie stracą na jakości, prawda jest taka, że ​​w kilku prostych krokach można sprawić, by wyglądały wyjątkowo.

Jak uzyskać funkcję historii na Instagramie?

To bardzo proste, wystarczy zaktualizować Instagram. Jeśli masz już najnowszą wersję Instagram na Twoim urządzeniu z Android to na pewno możesz już korzystać z tej usługi i łatwo ją zrealizować. W przeciwnym razie możesz zainstalować Instagram bezpośrednio ze sklepu Instagram. google play Twojego telefonu komórkowego.

Jakie są skróty używane przez Instagram, Twitter, TikTok i inne sieci społecznościowe?

Podobnie, po krótkim wyjaśnieniu o funkcjach i wtyczkach, które ma Instagramnadszedł czas, aby zająć się ważnym krokiem w sprawie skrótów używanych do oznaczania „N” liczby obserwujących, które mamy w naszych sieciach społecznościowych.

I to jest to, że w ostatnich miesiącach stało się to ważnym czynnikiem zapewniającym korzyści dla naszych sieci społecznościowych setki lub tysiące obserwujących i możemy dzielić się z nimi naszą ulubioną treścią.

Jest jednak ciekawość, że reprezentuje literę „K” lub „M” oprócz liczby obserwujących i obserwujących, które mamy w naszych sieciach społecznościowych i jest to, że w większości z nich, takich jak Tiktok, YouTube i Twitter, aby wymienić niektóre z najważniejszych, mają ten mały skrót.

powiadomienia o nowych obserwujących i reakcjach na posty

Ale nie martw się, nie chodzi o nic złego i po prostu to w odniesieniu do tysięcy lub milionów obserwujących które mamy na naszym koncie, ale traktują to w skrócony sposób, aby zasugerować, że K = Kilo to tysiąc gramów, więc jeśli masz 3k obserwujących, oznaczałoby to 3000 obserwujących.

W przeciwieństwie do litery M, która przyszedłby reprezentować Miliony lub miliony, dlatego w tych profilach, w których widzimy liczbę obserwujących, którym towarzyszy litera M, zrozumiemy, że odnosi się to do N milionów obserwujących we wspomnianym profilu.

Należy jednak pamiętać, że liczba nie reprezentuje tego, kim jesteś jako osoba i podziw, jaki mają dla Ciebie, ponieważ obecnie są to tylko liczby, a to tylko zwiększa popularność niektórych profili, takich jak politycy, naukowcy, celebryci, modelki itp.

Jak zobaczysz, znaczenie numery na Instagramie To nie jest wielka sprawa, jest wiele funkcji, ale powinieneś dalej to odkrywać, aby dowiedzieć się o nim więcej. Pewne jest jednak, że niejeden chciał wyjaśnić tę kwestię.

zostaw nam komentarz i daj nam znać. Czy wiesz już, jakie znaczenie miał ten skrót w Twoich sieciach społecznościowych?

dołącz do naszego kanału telegram