Skip to content

Co mała kłódka chce powiedzieć na czatach telegramu? – Tajny czat

29 de grudzień de 2021

Platforma Telegram stale ulepsza swoją aplikację, ponieważ każdego dnia stała się jedną z najlepszych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych dla jego zasady bezpieczeństwa, które są lepsze niż inne aplikacje. Ponadto ta aplikacja zapewnia całkowitą prywatność informacji swoich użytkowników, dzięki czemu osoby trzecie nie uzyskują żadnych informacji.

Z drugiej strony jedną z najnowszych funkcji zaprojektowanych przez Telegram jest kłódka, która pojawia się obok nazwy kontaktu w rozmowie. Dzieje się tak, gdy zamienia normalną rozmowę w tajną rozmowę że nawet chmura Telegrama nie będzie w stanie zarejestrować tego, co zostało powiedziane lub wysłane we wspomnianej rozmowie. Czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego o tej nowej funkcji.

Najnowsze aktualizacje Telegrama pozwoliły użytkownikom, którzy go używają, mieć znacznie większą pewność co do bezpieczeństwa wiadomości wysyłanych za pośrednictwem tego środka komunikacji błyskawicznej. Teraz, jeśli zauważyłeś nowy tryb czatu, w którym obok nazwy kontaktu w Telegramie pojawia się kłódka, to oznacza to, że rozmowa jest całkowicie tajna i że nikt nie będzie mógł zobaczyć, co wysyłasz na tym prywatnym czacie.

Innymi słowy, konwersacje tajnych czatów nie są widoczne dla serwerów Telegrama i nie będą przesyłane do chmury tej aplikacji.Ponadto za każdym razem, gdy zostanie napisana litera lub słowo i odczytane przez nadawcę, zostanie on automatycznie usunięty. Gwarantuje to bezpiecznie, że nikt inny nie będzie mógł przeczytać tego, co zostało napisane na czacie, a także nie będzie miał do tego rady.

Poza tym ta nowa funkcja ma bardzo bezpieczne szyfrowanie i trudne do rozszyfrowania dla osób, które próbują wejść do tajnej rozmowy. To szyfrowanie jest znany jako end-to-end, co oznacza, że ​​tylko nadawca i odbiorca będą mogli zobaczyć i odczytać wiadomości. Ponadto kolejną zaletą jest to, że wiadomości wysyłane w tajnych czatach nie mogą być przekazywane osobom trzecim, a także, gdy jeden z dwóch użytkowników usunie wiadomość, zniknie ona z obu czatów.

Jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć tajny czat w Telegramie?

Jeśli chcesz utwórz tajny czat gdzie tylko Ty i osoba, z którą chcesz porozmawiać, jesteście jedynymi, którzy wiedzą, o czym jest rozmowa, wtedy będziesz musiał wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź do aplikacji Telegram.
  2. Wybierz na ołówku, aby znaleźć i rozpocząć rozmowę z wybraną osobą.
  3. Po znalezieniu kontaktu należy go wprowadzić i wybrać w informacjach tego samego, gdzie pojawi się numer telefonu i inne.
  4. Teraz wybierz trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu.
  5. Wybierz opcję „Rozpocznij tajny czat” i to wszystko.

Jak skonfigurować czas samozniszczenia wiadomości na czacie prywatnym?

Jedną z zalet rozpoczęcia tajnego czatu jest możliwość: ustaw czas, w jakim chcesz, aby wiadomości uległy samozniszczeniu, Aby korzystać z tej nowej opcji, musisz mieć najnowszą aktualizację dostępną w Google Play i App Store. Będziesz mógł więc zaprogramować, kiedy wiadomość zostanie usunięta z tajnego czatu i abyś zrozumiał, jak to zrobić, będziesz musiał wykonać szereg bardzo prostych kroków, a są to:

ustaw czas samozniszczenia

  1. Wprowadź tajną rozmowę lub tajny czat.
  2. Wybierz w trzech punktach, które znajdują się w prawej górnej części.
  3. Wejdź w opcję „Konfiguruj samozniszczenie”.
  4. Następnie pojawi się okno, w którym będziesz mieć różne opcje przedziału czasowego, w którym chcesz dokonać zniszczenia i musisz wybrać jedną.
  5. Po wybraniu czasu kliknij gotowe.

O czym należy pamiętać po rozpoczęciu z kimś tajnego czatu?

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem tajnego czatu, a jedną z nich, jak wspomnieliśmy powyżej, jest to, że rozmowę możesz zobaczyć tylko ty i kontakt, z którym wybrałeś ten tajny czat. Poza tym żaden z tych dwóch możesz zrobić zrzut ekranu, wysłane obrazy i filmy można oglądać tylko wtedy, gdy dana osoba będzie tam, i inne rzeczy.

Rozmowa będzie widoczna tylko na urządzeniu startowym

Jedną z zalet korzystania z tajnych czatów jest to, że są one szyfrowane w bardzo bezpieczny sposób, co oznacza, że ​​tylko Twój telefon komórkowy i telefon drugiej osoby będą mogli mieć klucz do odszyfrowania, a tym samym wejść do rozmowy. Ponadto czaty pojawią się tylko na telefonie komórkowym, na którym go utworzyłeś, co oznacza, że ​​jeśli chcesz otworzyć Telegram na swoim komputerze, tablecie lub innym telefonie komórkowym, ten czat nie pojawi się na żadnym z tych urządzeń i nie będziesz otrzymywać powiadomienia o nowej wiadomości tego czatu.

czat pojawi się tylko na telefonie komórkowym, w którym się zaczyna

Co się stanie z prywatnymi czatami po wylogowaniu?

Gdy rozmowa zostanie zamknięta i nie masz już o czym rozmawiać na czacie, będziesz mieć możliwość usunięcia czatu, a tym samym oznacza, że ​​na tym czacie nie ma żadnych danych zostanie obciążony Chmura telegramu jako kopia zapasowa.

W jaki sposób chroniona rozmowa w Telegramie jest usuwana dla obu uczestników?

dowiedz się, jak usunąć tajny czat na obu urządzeniach

Sposób usunięcia tajnego czatu jest bardzo prosty, jest taki sam jak w przypadku usuwania zwykłego czatu. To, co musisz zrobić, jest bardzo proste i to wejść na czat, po wejściu na czat musisz wprowadzić trzy punkty, które są na górze, a następnie wybrać opcję „Usuń czat”, a następnie zaznaczyć w polu, które mówi „Usuń również dla” a następnie na „Usuń czat”.

dołącz do naszego kanału telegram