Skip to content

Amazon Hub Locker: co to jest, jak działa i cena

23 de wrzesień de 2021

Jedną z największych i najbardziej znanych stron sprzedaży online jest Amazon, a użytkownicy nie mają co do tego wątpliwości, jednak teraz firma chce pójść po więcej. Amazon stworzył Amazon Hub Locker, jest to nowa usługa oferująca użytkownikom samoobsługowe szafki, w których sami będą mogli wycofać swoje zamówienia, bez konieczności korzystania z osób trzecich.

W ten sposób użytkownicy dokonujący zakupów za pośrednictwem Amazon, Będą mogli wycofać swoje zamówienia, kiedy chcą i tam, gdzie im odpowiada, szafki te zazwyczaj znajdują się m.in. na stacjach paliw, centrach handlowych, restauracjach.

Jak działa Amazon Hub Locker?

Amazon Hub Locker to usługa szafek, w której zakupy na Amazon możesz odebrać w sklepach w pobliżu Twojej okolicy miejsce zamieszkania lub miejsce, które uważasz za stosowne. Są to szafki bez zamka, w których możesz wyszukać swoje zamówienie za pomocą kodu, który otrzymasz od Amazona, gdy dokonasz zakupu w Locker.

Gdy Twoje zamówienie zostanie dostarczone do kasy, będziesz miał 3 dni na odbiór, zarówno w centrach handlowych czy restauracjach, które działają w godzinach pracy, jak i na stacjach benzynowych lub sklepach, które to robią 24 godziny na dobę.

Jakie są zalety korzystania z tej metody dostawy?

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z usługi Amazon Hub Locker, określiły jej funkcje jako korzystne przy dokonywaniu zakupu, dzięki temu, że w każdej chwili mogą wycofać swoje zamówienia, niektóre korzyści to:

Szafka w hubie Amazon

Szerokie godziny

Godziny, w których możesz wycofać swoje zamówienie, będą zależeć od miejsca, w którym znajduje się wybrana przez Ciebie szafka, czy to w centrach handlowych, restauracjach czy stacjach paliw. Badanie godzin otwarcia tych witryn możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada, niezależnie od tego, czy są to lokalni pracownicy, którzy pracują w godzinach pracy, czy 24 godziny na dobę, podobnie jak stacje benzynowe.

Bez ogonów

Po odebraniu zamówienia w Amazon Hub Locker nie będziesz musiał czekać w kolejkach, które trwają od kilku minut do kilku godzin, aby Twoja przesyłka została dostarczona, dzięki szafkom. Właśnie Musisz udać się do szafki Amazon, wpisać kod swojej przesyłki i to wszystko, w kilka sekund otrzymasz paczkę w swoich rękach.

Brak dodatkowych kosztów

Jeśli masz konto Amazon Prime, ta usługa jest również dla Ciebie całkowicie bezpłatna możesz dokonywać zakupów i bez dodatkowych kosztów wysyłki. Wystarczy dokonać zakupu, wybrać punkt Amazon Hub Locker i przejść do odbioru paczki, bez pośredników.

Bezpieczeństwo w Twoim zamówieniu

Dzięki temu, że nie posiada pośredników, Twoje zamówienia dotrą w idealnym stanie i na czas do wybranej szafki Amazon. Ponadto nikt nie będzie mógł otworzyć kasy, w której znajduje się Twoja paczka, dzięki temu, że Amazon po dotarciu do Locker wyśle ​​Ci e-mail z kodem, za pomocą którego możesz ją wypłacić.

W jaki sposób wykorzystywane są szafki Amazon Hub?

Korzystanie z Amazon Hub Lockers jest bardzo proste, wystarczy mieć konto Amazon, z subskrypcją Prime lub bez, jednak jeśli masz subskrypcję Prime, wysyłka będzie całkowicie bezpłatna.

Logo szafki w centrum Amazon

Jeśli chcesz skorzystać z szafek, wystarczy dokonać zakupu online w Amazon, ustawić adres docelowy na Amazon Hub Locker. Gdy Twoja paczka dotrze do miejsca przeznaczenia, Amazon powiadomi Cię e-mailem wraz z kodem, którym możesz wycofać swój zakup w ustalonych godzinach przez tę Amazon Hub Locker.

Jakie przedmioty mogą wejść do Amazon Hub Locker?

Chociaż, ogólnie rzecz biorąc, większość produktów dostępnych na Amazon może wejść do Amazon Hub Locker, są pewne wyjątki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Jedną z głównych zasad wprowadzania zakupu do Amazon Hub Locker jest to, że musiał on zostać sprzedany lub wysłany przez Amazon.

Innymi cechami, które musi posiadać paczka, aby kwalifikować się do tego systemu wysyłkowego, jest to, że nie może ważyć więcej niż 10 funtów i mieć maksymalne wymiary 16x12x14 cali. Co więcej, Zamówienie nie może przekraczać wartości 5000 USD ani zawierać materiałów niebezpiecznychNie mogą być wysyłane z innych krajów ani zawierać produktów „Uruchom w dniu dostawy” lub „Subskrybuj i oszczędzaj”.

Jak używać Amazon Hub Locker jako punktu dostawy dla moich zamówień?

Korzystanie z Amazon Hub Locker jako punktu dostawy jest bardzo proste, oprócz tego, że jest niezwykle przydatne przy odbiorze naszego zamówienia, jest również bardzo łatwe w użyciu. Dzięki temu systemowi nie będziesz musiał się martwić, czy Twoja przesyłka dotrze do Twojego domu, gdy jesteś w pracy lub musiałeś wyjść, teraz z Amazon Hub Locker możesz poszukać swojej paczki w najbliższej szafce w wybranym przez siebie czasie.

Amazon szafka

Znajdź najbliższy punkt Amazon

Szafki lub szafki Amazon działają bardzo prosto, wystarczy dokonać zakupu tak, jak zwykle i wybierz jedną z szafek jako adres wysyłki. Aby to zrobić, musisz najpierw wybrać swój punkt odbioru w następujący sposób:

  • Aby wybrać najbliższą kasę Amazon Hub Locker, musisz wejść na oficjalną stronę Amazon i zalogować się, a następnie przejdź do „Moje konto” i wybierz „Adresy”.
  • Teraz musisz wybrać „dodaj adres” i nacisnąć opcję „Odbierz paczki w punkcie odbioru, który najbardziej Ci odpowiada”, otworzy się nowa zakładka, w której pojawi się kilka pól do wypełnienia.
  • Można tam zobaczyć rozwijane menu opisane jako „Wszystkie punkty odbioru”, w nim wybierzesz opcję „Amazon Locker”W ten sposób możesz wybrać najbliższą kasę biletową, wyszukując ją po kodzie pocztowym, adresie lub interesującym miejscu.
  • Po wypełnieniu pól naciśnij opcję „Szukaj” a platforma wyświetli listę Amazon Locker znajdujących się w pobliżu i określonych na mapie.
  • Po wybraniu najbliższej kasy biletowej naciśnij „Wybierz”, a ten adres zostanie automatycznie dodany do Amazon jako jeden z wybranych do dostawy.

Po wykonaniu tych kroków możesz dokonać dowolnego zakupu i skorzystać z Amazon Hub Locker Jednak jako adres wysyłki, jeśli wybrana skrytka nie pojawia się wśród opcji, oznacza to, że Twój zakup nie spełnia niezbędnych wymagań.

Szafki w centrum Amazon

Uwagi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Szafki lub szafki Amazon Hub Zostały zaprojektowane tak, aby mogły być używane dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, dzięki pewnym narzędziom, które zapewnia. Dodatkowo dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub poruszających się na wózkach inwalidzkich istnieje możliwość wyboru najniższych szafek i lepszego wysięgu.

Z drugiej strony możesz również wybrać opcję Amazon Counter, która jest usługą bardzo podobną do Amazon Locker, ale zamiast oferować samoobsługę, oferuje opcję wspomaganego odbioru. Oznacza to, że podobnie jak Amazon Locker, możesz wybrać lokalizację, aby ją wyszukać, jednak W Amazon Counter pracownik sklepu dostarczy Twoją paczkę.