Skip to content

20 najsłynniejszych zwrotów politycznych i cytatów z tzw. Dnia Lojalności Peronistów

26 de luty de 2022

Wśród wszystkich dni o znaczeniu społecznym obchodzonych w Republice Argentyńskiej przez cały rok, bez wątpienia jeden z najważniejszy jest Dzień Lojalności Peronistów, na pamiątkę tego 17 października 1945 r., kiedy w prowincji Buenos Aires miała miejsce wielka mobilizacja obywatelska, żądająca uwolnienia ówczesnego pułkownika Juana Domingo Peróna.

17 października 1945, narodziny lojalności Peronistów.

Prawda jest taka, że ​​dla większości historykówjest to słynna data iw którym duża mobilizacja związkowa i wielotysięczna liczba obywateli zgromadziła się na Plaza de Mayo w Buenos Aires, aby zażądać uwolnienia ówczesnego pułkownika i sekretarza pracy Juana Domingo Peróna, który był nadzieją dla wielu Argentyńczyków od czasu powstania stanu. jedna z niewoli i pensji siły roboczej była totalną nędzą.

ten dzień jest uważane za narodziny peronizmu i dlatego jest jednym z największych symboli tych, którzy nadal czują się szczególnie częścią tej partii.

Teraz, gdy minęło 75 lat od tego wyjątkowego momentu w historii Argentyny, chcemy wam to pokazać kilka znanych zwrotów abyś mógł świętować z przyjaciółmi ten wyjątkowy dzień, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby niektóre z tych słynnych zwrotów Juana Antonio Peróna, mimo upływu czasu, stały się kamieniem milowym dla wielu ludzi.

Słynne frazy Juana Domingo Peróna na dzień lojalności Peronistów

Aby uczcić Dzień Lojalności Peronistów, nie ma nic lepszego niż przejrzenie niektórych najbardziej znane zwroty które kiedyś były wspomniany przez samego Juana Domingo Peronawięc dalej idziemy z nimi.

Miejsce koncentracji peronistów

Jeśli masz jakieś zdanie Peróna, oczywiście zalecamy, abyś zostawiła nam wiadomość, abyśmy mogli Ci pomóc w tej sprawie lub oczywiście podzielili się nią z innymi czytelnikami.

 1. „Przyjaciółowi wszystko, wrogowi ani sprawiedliwości”
 2. „Nie chodzi o to, że my jesteśmy tacy dobrzy, ale o to, że inni są gorsi” –
 3. „Wrażliwość i wyobraźnia to podstawa widzenia, dostrzeganie podstawy doceniania, docenianie podstawy rozstrzygania i rozstrzyganie podstawy działania”
 4. „Prawdziwa demokracja to taka, w której rząd robi to, czego chcą ludzie i broni jednego interesu: interesu ludu”
 5. „Dla Argentyńczyka nie ma nic lepszego niż inny Argentyńczyk”
 6. „Dla peronizmu jest tylko jedna klasa ludzi: ci, którzy pracują”
 7. „Jeździć do miasta pierwszym warunkiem jest opuszczenie miasta, który czuje i myśli jak ludzie. Każdy, kto jest oddany prowadzeniu samochodu, musi być głęboko humanistyczny: kierowca zawsze pracuje dla innych, nigdy dla siebie”
 8. Kto chce jeździć z sukcesem, musi się narazić; kto chce przeciętnego sukcesu, nigdy się nie naraża; A jeśli nie chcesz popełniać żadnych błędów, lepiej nigdy nic nie rób”.
 9. Istnieją różne rodzaje lojalności: ten, który rodzi się z serca, który jest najbardziej wart, i któremu są lojalni, gdy nie jest im wygodnie być nielojalnym”
 10. „Kiedy ludzie wyczerpią swoją cierpliwość, grzmią lekcją”
 11. „Widziałem źle stały się dobreAle nigdy nie widziałem byka, który stałby się inteligentny”.
 12. „Bez niezależności ekonomicznej nie ma możliwości sprawiedliwości społecznej”
 13. „Kto daje chleb cudzemu psu, traci chleb i traci psa”
 14. „Ceny rosną windą, pensje schodami”
 15. „Rządzenie jest łatwe, prowadzenie jest trudne…”
 16. „Dla peronisty nie może być nic lepszego niż inny peronista”.
 17. „Rewolucje dokonuje się czasem lub krwią”
 18. „Justicjalizm to nie człowiek, to doktryna”
 19. „Justicjalizm przestał być sprawą człowieka, by był sprawą ludu, a dla tego warto by było warto dać wszystko, nawet życie
 20. „Obiecali mu wszystko i nic mu nie dali. Więc użyłem innego systemu. Niczego nie obiecuj i daj im wszystko. Zamiast kłamać, powiedz im prawdę. zamiast oszukiwać, bądź lojalny i szczery i stosuj się do wszystkich”

Które z tych wyrażeń chcesz podzielić się ze znajomymi z okazji Dnia Lojalności Peronistów, a które jest Twoim ulubionym?

dołącz do naszego kanału telegram