Skip to content

15 sztuczek, aby spersonalizować Galaxy S9

7 de listopad de 2022

Choć prawdą jest, że Samsung Galaxy S9 do tej pory nie został wydany, niczego nie brakuje do poznania wszystkich jego funkcji i specyfikacji technicznych, dlatego zaczęliśmy już od kilku artykułów na jego temat. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Samsung Galaxy S9 będzie miał wiele elementów wspólnych ze swoim poprzednikiem, Samsung Galaxy S8.

Z tego właśnie powodu W tym specjalnym artykule chcemy pokazać niektóre z najlepszych sztuczek, aby dostosować Samsung Galaxy S9. uważamy, że powinieneś wziąć pod uwagę, gdy tylko otrzymasz to urządzenie. W ten sposób będziesz mógł w pełni korzystać ze smartfona, który bez wątpienia będzie jednym z najlepszych, jakie możemy znaleźć w następnym 2018 roku.

Jak dostosować Samsung Galaxy S9

Kontroluj zużycie urządzenia

Jeśli zabrakło Ci danych lub Twój znajomy miał ten problem, możliwe, że w pewnym momencie aktywowałeś strefę Wi-Fi swojego urządzenia, aby się z nim podzielić, rozwiązanie, które wyjaśnialiśmy wiele razy. Prawda jest taka, że ​​jeśli jest to działanie chwilowe, kilkuminutowe, to nie ma problemu, ale jeśli chcemy tak być przez długi czas, możemy mieć problemy.

Chodzi o to, że możemy zapomnieć o synchronizacji między obydwoma urządzeniami i skończyć na zbyt dużym wydatku na naszą mobilną szybkość transmisji danych, więc lepiej jest trochę to kontrolować.

Zmodyfikuj głośność multimediów, a nie całego urządzenia

Wielokrotnie, gdy otwieramy plik multimedialny, mamy tendencję do zmniejszania głośności urządzenia za pomocą klawiszy, gdy w rzeczywistości jest to błąd, ponieważ wtedy terminal może wyciszyć. W takich przypadkach ważne jest, aby wyświetlić Ustawienia i zmodyfikować tylko te multimedialne, aby terminal nie pozostawał cichy.

Poza tym, co powiedzieliśmy, nie powinieneś tracić z oczu faktu, że Samsung pracował szczególnie, aby boczne klawisze głośności modyfikowały tylko głośność treści multimedialnych, a nie resztę powiadomień i innych. Aby to zrobić, musisz dokonać odpowiedniej modyfikacji bezpośrednio z Ustawień urządzenia, aby jeszcze bardziej je spersonalizować.

Udostępnij połączenie Wi-Fi, a nie dane mobilne

Kolejna interesująca funkcja dostosowywania, którą oferuje Samsung Galaxy S9, wiąże się bezpośrednio z tym, że możemy go używać nie tylko jako wzmacniacza WiFi poprzez szybkość transmisji danych urządzenia, ale także przez sieć WiFi, z którą jesteś połączony. Jeśli masz połączenie z siecią Wi-Fi, ale nie pamiętasz jej hasła, możesz zezwolić znajomemu na łączenie się z udostępnionej sieci Wi-Fi w Udostępnianiu Internetu.

Dostosuj gesty na czytniku linii papilarnych

Czujnik linii papilarnych Samsung Galaxy S9 to kolejny z jego charakterystycznych elementów, choć niestety nie jest to typ wirtualny, jak się wtedy spodziewaliśmy. Prawda jest taka, że ​​pozwala dostosować gesty na czujniku odcisków palców, aby skorzystać z niego znacznie więcej niż zwykle. W ten sposób, przesuwając palcem po czytniku linii papilarnych, możesz ponownie obniżyć lub schować pasek powiadomień.

Korzystaj jednocześnie z dźwięku telefonu i urządzenia Bluetooth

Samsung Galaxy S9 pozwala także słuchać dźwięku, który wychodzi z urządzenia w tym samym czasie, a także z podłączonego do niego urządzenia Bluetooth. W ten sposób możesz jednocześnie słuchać obu terminali. Oznacza to, że jeśli odtwarzasz muzykę Spotify w tle, ale chcesz jednocześnie słuchać wideo na Instagramie, możesz to zrobić bez problemów.

Odtwarzaj dźwięk jednocześnie na dwóch urządzeniach Bluetooth

Zgodnie z poprzednią sztuczką, o której wspomnieliśmy, nie należy również tracić z oczu faktu, że Samsung Galaxy S9 umożliwia jednoczesne odtwarzanie dźwięku z dwóch urządzeń Bluetooth, co jest kolejną ogromną zaletą. Prawda jest taka, że ​​będziesz w stanie odtworzyć dźwięk z dwóch terminali Bluetooth, co pozwoli Ci między innymi na generowanie dźwięku stereo gdziekolwiek jesteś.

Skalibruj kolory ekranu

Samsung Galaxy S9 to jeden ze smartfonów, który najlepiej pozwala nam skalibrować wszystkie kolory na ekranie naszego urządzenia. Dzięki systemowi Adaptive display możemy w pełni wykorzystać możliwości ekranu Super AMOLED tego inteligentnego urządzenia mobilnego. Będziesz mógł określić, czy chcesz mieć cieplejsze czy chłodniejsze kolory dla swojego Samsunga Galaxy S9, a nawet precyzyjnie dostosować preferowaną ilość niebieskiego, czerwonego i zielonego.

Symuluj kontrast HDR w dowolnej aplikacji wideo

Galaxy S9, podobnie jak jego poprzednik, ma kompatybilność z certyfikatami HDR10 i UHD Alliance, dwoma najatrakcyjniejszymi elementami, których nie możemy nie brać pod uwagę w zakresie multimediów i audiowizualnych. W ten sposób możesz pobierać 10-bitowe, kodowane kolorami filmy i odtwarzać je poprawnie lub bez problemu korzystać z Amazon Prime Video.

Dzięki systemowi Video Optimizer aplikacja ta pozwoli Ci zwiększyć kontrast, nasycenie i jasność w aplikacjach wideo, takich jak Netflix, aby jak najlepiej je wykorzystać.

Bardziej konfigurowalny ekran główny

Ekran główny Galaxy S9 jest jednym z najbardziej konfigurowalnych, jakie widzieliśmy w historii smartfonów z Androidem. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że możesz uzyskać dostęp do szuflady, przesuwając się. Ale ponieważ innym podoba się pomysł przywrócenia przycisku, który lepiej prowadzi do szuflady aplikacji, możesz go bez problemu zmodyfikować w Ustawieniach urządzenia.

Jest to bardzo ważna opcja dostosowywania, ponieważ świat jest podzielony między tych, którzy lubią mieć szufladę aplikacji, a tych, którzy z drugiej strony wolą nie mieć szuflady. Kimkolwiek jesteś wśród tych postaci, musisz wiedzieć, że Galaxy S9 pozwoli ci ustalić dokładnie taką konfigurację, jakiej szukasz, co w tych przypadkach nie jest drobiazgowe.

Dostosuj pasek nawigacyjny

A jeśli Galaxy S9 pozwala dostosować pasek nawigacji, w ten sam sposób zapewnia nam niezbędne narzędzia do dostosowania paska nawigacji, więc nie trać z oczu tej opcji. Możesz zdecydować o ukryciu paska, jeśli ci się nie podoba, lub zmienić jego położenie, aby nie przeszkadzał ci w swojej osobistej lokalizacji, jak to robią niektórzy ludzie.

Tryb wydajności, aby wydobyć z niego jeszcze więcej

W zeszłym roku widzieliśmy już tryb wydajności w Galaxy S8 i jest to jedna z najlepszych funkcji, która wciąż jest obecna. Dzięki temu będziesz mógł dostosować kilka profili, aby aktywować je w dowolnym momencie, z własnych ustawień urządzenia. W ten sposób będziesz mógł aktywować optymalizator wideo, aktywować wysokiej jakości dźwięk przez Jack i wiele innych możliwości.

Tryb oszczędzania energii

Kolejny dobry tryb Galaxy S9 to jeden z najstarszych, jakie mamy we wszechświecie koreańskich urządzeń mobilnych. Chodzi o Oszczędność energii, która wyróżnia się tym, że daje nam możliwość ograniczenia wykorzystania danych w tle i ogólnej wydajności procesora. W ten sposób będziesz również w stanie zaoszczędzić sporo baterii na koniec dnia.

Zawsze włączony, w pełni konfigurowalny

System Always On wszedł na ekran Galaxy S ramię w ramię z Galaxy S7, oferując nam możliwość ciągłego posiadania ekranu z podstawowymi informacjami o powiadomieniach i nie tylko. Prawda jest taka, że ​​wraz z upływem pokoleń widzimy, jak Always On jest coraz bardziej konfigurowalny, coś, czego nie możemy nie podkreślić.

W tym momencie możliwości dostosowania jest wiele. Będziesz mógł określić, czy chcesz zegar cyfrowy, zegar analogowy, podwójny zegar, obraz kalendarza, sam obraz lub zegar Edge. I nie tylko to, ale masz również możliwość dostosowania stylu, koloru i tła tego ekranu Always on Display, więc nie przestawaj się z nim bawić.

Z drugiej strony powinieneś wiedzieć, że jeśli dwukrotnie naciśniesz Zawsze włączony, będziesz mieć możliwość nawigowania między różnymi widżetami, które mamy pod ręką, i że działają one jako harmonogram lub alarm, ponieważ będziesz już wiedział, czy mieć poprzedniego Galaxy S. Prawda jest taka, że ​​zawsze możesz dostosować zawsze w dowolny sposób, więc zacznij od tego w tego typu przypadkach.

Zamień Google Chrome i Now on Tap na przeglądarkę Samsung

Chociaż Chrome to przeglądarka, która jest zazwyczaj domyślnie włączona na urządzeniach Samsung Galaxy S, nie możemy zapomnieć o tym, że koreańska firma ma własną aplikację przeglądarkową. Niewielu zdecydowało się spróbować, ponieważ sprawdzają, czy jest bardzo kompletne i interesujące, więc zalecamy zrobienie tego samego, jeśli Chrome Cię nie przekonuje.

Nie powinieneś nawet tracić z oczu faktu, że przeglądarka Samsung ma rozszerzenie do synchronizacji na pulpicie z Chrome, dzięki czemu w ogóle nie stracisz żadnej treści ani strony internetowej. Z drugiej strony możesz umieścić przeglądarkę jako asystenta urządzenia, dzięki czemu po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku Home otworzy się pasek adresu.

Dostosuj oświetlenie krawędzi

Jeśli miałeś wtedy Galaxy S6 Edge, zapewne wiesz, że miał on funkcję, dzięki której mogliśmy zobaczyć powiadomienia po jednej stronie jego ekranu, gdy zostawialiśmy telefon ekranem w dół. Dzięki temu w przypadku odebrania połączenia lub SMS-a informacje uzyskaliśmy niemal natychmiast, ponieważ zakrzywiona część ekranu oświetlała się animacją.

Z biegiem czasu to się nieco zmieniło, chociaż Samsung nadal oferuje nam dobre opcje w tym segmencie. Dzieje się tak, że teraz możemy zauważyć, że z boku ekranu pojawia się cienka i elegancka linia, chociaż robi to również, gdy ją masz, powiadamiając Cię o powiadomieniach z różnych aplikacji. Oczywiście ta sekcja jest również wysoce konfigurowalna.

Kilka innych bardzo częstych pytań i zapytań użytkowników dotyczących tego typu tematówmuszą dotyczyć w szczególności następujących rzeczy: najlepsze aplikacje dla galaxy s7, aplikacje dla galaxy s7, sztuczki s7 edge 2017, funkcje galaxy s7 edge, dostosuj s7 edge, motywy dla galaxy s7 edge, gdzie znajduje się odtwarzacz muzyki na Samsungu galaxy grand neo plus lub jak aktywować lampkę powiadomień w samsung galaxy grand neo plus. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące tego typu tematu, zapytaj nas, abyśmy mogli jak najszybciej pomóc Ci w tym zakresie.

Która z tych sztuczek, aby dostosować Galaxy S9, najbardziej Ci się podobała?

dołącz do naszego kanału telegram