Skip to content

Zmieniono kod bezpieczeństwa WhatsApp – znaczenie i co mam zrobić

16 de luty de 2022

ten Aplikacja do przesyłania wiadomości WhatsApp Jest to zdecydowanie preferowana aplikacja przez miliony użytkowników na całym świecie do komunikowania się z innymi, bardzo blisko jest Telegram, który znacznie przewyższa go różnymi funkcjonalnościami i opcjami, chociaż jest tylko trochę w tyle pod względem popularności.

Jednym z najważniejszych punktów, o które użytkownicy często się martwią, jest prywatność twoich czatówwiadomości, zdjęcia i filmy, pliki audio, które udostępniają, ponieważ nikt nie chciałby być monitorowany i tutaj pojawia się kod bezpieczeństwa.

Co oznacza zmiana szyfrowania bezpieczeństwa?

ten szyfrowanie bezpieczeństwa Jest to kod typu end-to-end między czatami dwóch osób, które rozmawiają, służy do utrzymania i zapewnienia prywatności tego, co się tam mówi, i żadna osoba, w tym sami programiści WhatsApp, nie będzie mogła uzyskać dostępu do tych rozmów bez ich wcześniejszego odszyfrowania kod bezpieczeństwa; zrozumieć, że jest to środek ochrony przed hakerami, wirusami i innymi nieprawidłowościami, które zagrażają tej prywatności.

Ten kod jest obecny w Aplikacja WhatsApp, wersja internetowa lub komputerowa że, nawiasem mówiąc, można pobrać WhatsApp na PC. Kiedy rozpoczynamy z kimś nową rozmowę, zobaczymy komunikat, który mówi, że wiadomości i połączenia są szyfrowane od początku do końca, a zatem nikt nie może uzyskać od nich dostępu ani uzyskać od nich informacji; jednak w trakcie rozmowy możemy zauważyć, że pojawiają się inne informacje wskazujące, że kod został zmieniony.

Nie jest to kwestia szczególnie niepokojąca, ponieważ jest to bardziej niż cokolwiek innego, a środek ochrony robi to sama aplikacja, aby zachować prywatność między czatami. Przejdziemy do wyjaśnienia niektórych powodów, dla których zwykle tak się dzieje.

bezpieczeństwo naruszone w WhatsApp

Naruszone szyfrowanie bezpieczeństwa

Pierwszym powodem może być to, że w pewnym momencie kod mógł zostać naruszony ponieważ ktoś lub jakiś wirus próbował zhakować kod, ale WhatsApp, widząc takie działanie, natychmiast zmienił kod jako zabezpieczenie, aby zapobiec zhakowaniu poprzedniego i ostatecznemu odszyfrowaniu.

Możliwe też, że był to fałszywy alarm, ale aplikacja nadal działała na jego programowaniu i zmieniała go.

Zmiana telefonu komórkowego

ten zmiana telefonu komórkowego lub urządzenia ogólnie jest to również kolejny powód zmiany kodu zabezpieczającego. Jeśli myślisz, że „Wysyłanie wiadomości przez WhatsApp z mojego Google zmienia również kod bezpieczeństwa?” Odpowiedź brzmi tak.

Podobnie jest to kolejny środek ochrony samej aplikacji, ponieważ oczywiście nie jest to ten sam telefon, komputer, a przede wszystkim adres IP, który będzie inny we wszystkich przypadkach i z tego powodu, WhatsApp zmienia szyfrowanie end-to-end aby zachować bezpieczeństwo między różnymi urządzeniami, z których korzystasz, nawet jeśli rozmawiasz z tą samą osobą.

Ponowna instalacja aplikacji

Wreszcie najprostszy powód, usunąłeś i ponownie zainstalowałeś aplikację z jakiegokolwiek powodu, ponieważ WhatsApp jest ponownie z „domyślną konfiguracją”, mimo że jest na tym samym urządzeniu, kod bezpieczeństwa będzie zawsze zmieniany tyle razy, ile razy WhatsApp został zainstalowany na tym samym telefonie lub komputerze; Należy zauważyć, że ta ponowna instalacja może zmienić rozmiar tekstu na domyślny.

W tym sensie nie ma się czym niepokoić, ponieważ jest to programowanie tych samych programistów, więc chronić prywatność swoich użytkowników.

dezaktywacja kodu bezpieczeństwa WhatsApp

Jak aktywować lub dezaktywować kod bezpieczeństwa WhatsApp?

Włącz lub wyłącz szyfrowanie bezpieczeństwa Nie jest to możliwe, przynajmniej nie legalnie, ponieważ do tego musielibyśmy uzyskać dostęp do kodu źródłowego samego WhatsApp, a to byłoby zhakowaniem lub przełamaniem jego barier; co możemy zrobić, to usunąć lub umieścić wiadomość, która informuje nas, czy wspomniany kod się zmienił, oczywiście jeśli nam to przeszkadza lub wręcz przeciwnie, chcemy być świadomi naszej prywatności.

W tym celu przechodzimy do ustawień aplikacji i tam przechodzimy do opcji „Konto”, wewnątrz przechodzimy do „Bezpieczeństwa” i właśnie tam możemy nadać aplikacji uprawnienia, jeśli powiadomimy nas o wiadomości o zmianie kodu bezpieczeństwa. Jako dodatkowe informacje, z tej samej sekcji ustawień, możemy również wprowadzić pewne zmiany, aby ukryć powiadomienia WhatsApp, nie tylko z samego kodu zabezpieczającego, ale także z wiadomości, czatów i innych.

dołącz do naszego kanału telegram