Skip to content

Zapobiegaj łączeniu lub łączeniu moich wiadomości przez WhatsApp i Instagram — Kompletny samouczek

7 de lipiec de 2021

Internet jest sprzymierzeńcem społeczeństwa, służy nam jako narzędzie, które pomaga nam głównie w wielu obszarach, jednym z nich jest np. obszar komercyjny, oferując różne platformy płatnicze dla nowych klientów, którzy mają różne sposoby płatności, nawet skupienie reklamy biznesowej, jak to poprzez sieci społecznościowe może dotrzeć do ekranów tysięcy ludzi.

Sieci społecznościowe są znane głównie jako portale internetowe, w których możemy uzyskać do nich dostęp, aby doświadczyć wirtualnej komunikacji i socjalizacji za pośrednictwem komputerów, dodając osoby lub udostępniając czat. wiadomości tekstowe, zdjęcia, wideo, itp. Do czasu opracowania treści na głównej ścianie, gdzie możesz reagować na te treści, a także udostępniać je.

Te sieci społecznościowe są z nami od ponad dekady, platformy takie jak Facebook i Twitter to świetne portale społecznościowe, które posłużyły jako inspiracja dla nowych dzisiejszych sieci społecznościowych, takich jak Discord, Twitch, Telegram itp. Cały ten wspaniały zestaw sieci społecznościowych w parze z Internetem w ciągu dekady przeszedł ogromną ewolucję, przestając być witrynami internetowymi aplikacje, które mogą być wszędzie.

Jak uniemożliwić dołączanie wiadomości WhatsApp i Instagram?

Obecnie Facebook jest jedną z największych sieci społecznościowych na świecie, platforma ta została założona przez Marka Zuckerberga w 2004 roku, od tego czasu nie przestała się rozwijać, tak duży był wzrost ze strony Facebooka, że ​​w ostatnich latach kupił inne aplikacji, rosnących i rozprzestrzeniających się coraz bardziej, jego najnowsze nabytki zostały Instagram i WhatsApp, aplikacje, które obecnie się łączą.

WhatsApp i Instagram były wcześniej aplikacjami, które działały całkowicie oddzielnie, każda z inny cel, WhatsApp skupił się na sekcji wiadomości błyskawicznych.

W ten sam sposób Instagram jest bardziej złożony, skupia się na byciu najbardziej wizualna sieć społecznościowa dla swoich użytkowników, poprzez ich publikacje zdjęć, filmów lub szpul, z tym, że możesz je edytować za pomocą filtrów oferowanych przez aplikację, a także wykorzystanie zarówno tymczasowych, jak i wyróżnionych historii, które możesz mieć w całości publicznie lub dla Twoich najlepszych przyjaciół na Instagramie.

Ale ponieważ dla wielu jest to bardzo pomocne, ponieważ dla innych to nie jest tak dużo i chcą uniknąć tego połączenia, wielu użytkowników chce trzymaj czaty oddzielnie Twoich aplikacji.

Najlepszym sposobem, aby zapobiec tej fuzji, jest wejście na nasz profil na Instagramie i przekazanie kliknij na nasze zdjęcie profilowe, wtedy naciśniesz opcję WhatsApp, a następnie edytuj profil.

połącz instagram i WhatsApp

Później dezaktywujesz w narzędziu do udostępniania WhatsApp i do na koniec dasz możliwość zaakceptowania aby móc zapisać zmiany i zapobiec łączeniu sieci społecznościowych z tymi nowymi aktualizacjami. Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli wejdziesz w swój profil i te opcje się nie pojawią, nie masz się czym martwić, tylko, że w tej chwili nie jest jeszcze dostępny, ponieważ chcą zrobić testy.

Jak odłączyć WhatsApp i Instagram?

  • Wejdziemy do naszej aplikacji Instagram w sekcji nasz profil.
  • Jeśli klikniemy na nasze zdjęcie profilowe, wyświetli się kilka opcji, wśród nich nowa opcja, opcja WhatsApp.
  • Aby ta funkcja się nie pojawiła, musimy przejść do opcji „Edytuj profil.”
  • Już w tej konfiguracji, wśród wielu pojawiających się opcji, zobaczymy opcję: wyłącz mieszanie lub integracja WhatsApp z Instagramem.
  • Po wprowadzeniu tych zmian, oszczędzamy i akceptujemy, gdy to zrobisz, będziemy mieć gotową konfigurację, aby WhatsApp i Instagram nie łączyły twojego zasobnika wiadomości.

Jeśli natomiast nie otrzymałeś jeszcze zawiadomienia o połączeniu tych dwóch wniosków, w ten sam sposób to będzie kwestia czasu, zanim fuzja stanie się oficjalna z tych dwóch platform, ponieważ Facebook ma nadzieję, że po zastosowaniu tego środka, jego użytkownikom będzie łatwiej się komunikować, ta funkcja jest już wykorzystywana w niektórych firmach, ponieważ przyspiesza obsługę klienta w ich sieciach społecznościowych.

interfejs platformy społecznościowej Instagram platform

Dlaczego czaty WhatsApp i Instagram łączą się?

Odkąd Facebook stał się właścicielem aplikacji WhatsApp i Instagram, Facebook eksperymentował z nimi, jednym z tych testów było umieszczenie funkcji takich, że między tymi dwiema aplikacjami mogą przeplatać swoje wiadomości, czyli na Instagramie możesz mieć możliwość odpowiadania na wiadomości z aplikacji WhatsApp i odwrotnie.

Jednym z głównych powodów, dla których dokonano tego połączenia, jest to, że dzięki temu komunikacja jest jeszcze łatwiejszaWiększość beneficjentów to osoby posiadające konto zawodowe, ponieważ mogą odpowiedzieć na wszystkie z nich w krótszym czasie. Podobnie osoby, które chcą komunikować się z Tobą poprzez tę fuzję, zostaną powiadomione, że mogą również skontaktować się z Tobą przez WhatsApp i odwrotnie.

Podobnie, innym powodem jest to, że pojawi się nowa alternatywa, dla której możemy: skontaktuj się z firmami lub profilami zawodowymi w dowolnym obszarze. Oznacza to, że prywatne wiadomości będą nadal istnieć, ale w bardziej przystępny sposób za pośrednictwem WhatsApp.

Ponadto będzie reprezentowany na Twoim profilu na Instagramie słowem kontakt, gdy ludzie go klikną, pojawi się nowa sekcja, która będzie miał Opcje WhatsApp lub e-mail.

Właściwie ta fuzja była długo poszukiwana, ale jej nie wdrożyli, zresztą to mały początek tylko dlatego, że jeszcze niedostępne dla wszystkich.