Skip to content

Zalety i wady Telegram Web vs. Sieć WhatsApp

7 de wrzesień de 2021

Jeśli chcesz poznać niektóre zalety i wady, które mają nam do zaoferowania 2 aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych najczęściej używane dzisiaj, zapraszamy do śledzenia i zapoznania się z treścią.

Jakie zalety oferuje mi Telegram Web w porównaniu z WhatsApp Web?

Istnieje wiele zalet, które Telegram może zaoferować w porównaniu z bezpośrednią konkurencją, jaką jest sieć WhatsApp, ponieważ firma Telegram jest zaniepokojona dodaj funkcje które nie znajdują się w twojej niekorzystnej aplikacji.

Nie dzielisz tej samej sieci Wi-Fi z telefonem

Jedną z najbardziej wyjątkowych zalet sieci Telegram jest to nie musisz pozostawać w kontakcie do tej samej sieci Wi-Fi z telefonu, aby wygenerować połączenie konta z komputerem za pośrednictwem wyszukiwarki.

Warto wspomnieć, że nie jest nawet konieczne korzystanie z Internetu z telefonu komórkowego, aby wejść na swoje konto Telegram, ponieważ możesz wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło, wspomniane hasło i nazwę użytkownika można edytować w ustawieniach.

Z drugiej strony, aby korzystać z usług internetowych WhatsApp na swoim komputerze urządzenie mobilne musi być połączone z internetem.

Nie musisz mieć telefonu blisko siebie

Kolejną zaletą sieci Telegram w porównaniu z siecią WhatsApp jest to, że urządzenie mobilne nie musi znajdować się w pobliżu komputera, w tym smartfon może być wyłączony i nie uniemożliwiłoby to logowania do sieci Telegram.

Należy zauważyć, że jest to interesująca funkcja, ponieważ Telegram web umożliwia połączenie bez wielu urządzeń na tym samym koncie, mając technologię chmurową, do którego masz dostęp za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła.

W przeciwieństwie do konkurencji, WhatsApp wymaga przebywania w bliskiej odległości, aby funkcjonować i mieć aplikację internetową na swoim komputerze.

Daje możliwość utrzymania integracji z systemem Windows

System operacyjny Windows jest w stanie utrzymać integracje podczas wysyłania i odbierania wiadomości za pośrednictwem sieci Telegram, za pomocą kombinacji klawiszy, może znacznie ułatwić pisanie, uprościć zadania i zaoszczędzić czas.

Użyj telegramu jako chmury do przesyłania plików

Jedną z możliwości tej platformy wiadomości błyskawicznych jest możliwość tworzenia kanałów, które mogą wysyłać i odbierać duże pliki, około 2 GB wagi w każdym transferze.

W porównaniu z WhatsApp, który pozwala na transfer plików tylko około 100 MB i nie korzysta z technologii chmury, jest bardziej ograniczony w tym aspekcie dla przechowywania informacji.

Z drugiej strony, sieć Telegram jest bardziej groźna pod tym względem, ponieważ jeśli korzysta z technologii chmury i umożliwia luźniejsze transfery, jest zaletą podczas przechowywania informacji.

możliwości telegramu

Jednym z najczęstszych sposobów na to jest utworzenie grupy bez uczestników, co oznacza, że ​​jesteś tylko w tej grupie, więc możesz zapisz wszystkie swoje dane osobowe a nawet jeśli chcesz wdrożyć boty, ponieważ Telegram ma tę funkcję.

Jakie wady może przynieść mi korzystanie z Telegram Web zamiast WhatsApp Web?

Dla wielu użytkowników możliwość nadania charakteru swoim czatom za pomocą użytecznych kolorów i motywów jest jednym z istotnych szczegółów, ponieważ wiele prostoty sprawia, że ​​użytkownik zakończ, zamykając aplikację.

Telegram web ze swojej strony nie zawiera konfigurowalnych motywów w interfejsie internetowym, więc wiele osób wyraziło swój sprzeciw w tym zakresie, ponieważ jego biała i prosta prezentacja uważają to za trochę monotonne.

Z drugiej strony, sieć WhatsApp ma ciemne, jasne i zróżnicowane odcienie motywów w przybliżonej ilości 30 różnych kolorów, aby dać ci ten kawałek osobowości i różnica w porównaniu do konkurencyjnej aplikacji Telegram web.

Chociaż ta funkcja WhatsApp jest tylko w wersji beta, jest to funkcja, którą zawiera sieć WhatsApp, aby utworzyć synchronizację rozmów na maksymalnie 4 urządzeniach powiązane z tym samym kontem, a wszystko to z ogromnym wysiłkiem dzięki systemowi szyfrowania, z którego korzysta WhatsApp.

Zapomnij o prywatnych czatach, Telegram ich nie ma

aplikacja telegramu w linux

Dzięki systemowi szyfrowania sieci WhatsApp ta technologia oferuje wyższy wskaźnik bezpieczeństwa W związku z tym, ponieważ używają szyfrowania Signal, które jest kompleksowe, gwarantujące, że tylko nadawca i odbiorca wiadomości mogą ją odczytać, a także ukryć czaty.

Z drugiej strony Telegram web korzysta z szyfrowania własnej firmy, co nie zapewnia żadnej prywatności w wiadomościach, jednak w aplikacji na telefony istnieje opcja prywatnych wiadomości, która aktywuje szyfrowanie typu end-to-end.