Skip to content

Z jakiego powodu moje PS5 się nagrzewa i jak tego uniknąć

25 de styczeń de 2022

Z pewnością stanie się to po długiej sesji gry, ale powinieneś wiedzieć, że jest to bardzo normalne, ponieważ jego działanie wymaga komponentów, które działają, aby przenosić grafikę i przetwarzać dane w krótkim czasie, aby otrzymać potrzebne informacje.

Również PS5 nagrzewa się tak samo, jak zwykły komputer lub nawet telefon komórkowy, ale jaki jest powód, dla którego robi się gorący i jak zapobiec nagrzewaniu się PS5? Następnie wyjaśnimy, co się dzieje, gdy się nagrzewasz i jak temu zapobiec.

Jak mogę zapobiec nagrzewaniu się PS5 podczas korzystania z niego?

Jako główne źródło powinieneś wiedzieć, że praca, którą wykonują procesory mają kluczowe znaczenie i wymagają aktywnych systemów chłodzenia, czyli te małe wentylatory, aby kontrolować nieco optymalne temperatury, oprócz innego klasycznego komponentu, takiego jak karty graficzne. Jednak chipy wydzielają ciepło i konieczny jest system chłodzenia, aby utrzymać je w akceptowalnej dla tych komputerów temperaturze.

Możesz dowiedzieć się trochę więcej o jego funkcjach, grach, akcesoriach i ciągłej rozrywce, możesz znaleźć te informacje na oficjalnej stronie PlayStation. Ale jednym z najczęstszych czynników, które trochę uszkadzają jego działanie, jest nagromadzenie kurzu w otworach wentylacyjnych, można temu zapobiec, ale nie bierz odkurzacza, żeby to naprawićPo prostu spróbuj umieścić go pod pracującym wentylatorem sufitowym i od czasu do czasu wyczyścić małą ściereczką z mikrofibry.

Jeśli chodzi o przegrzanie PS5, jako ostrzeżenie otrzymasz ostrzeżenie na ekranie, takie jak sygnał zapobiegający uszkodzeniu sprzętuJeśli tak się stanie, należy zapisać postępy w grze i wyłączyć konsolę, aż temperatura spadnie i będzie można dalej cieszyć się grą.

Wentylatory są ciche, a PS5 jest wyposażony w duży wentylator, w rzeczywistości jeśli przysuniesz ucho trochę bliżej, możesz go usłyszeć i nie stanowi to problemu, jeśli nie wydaje żadnego hałasu, gdy się odsuwasz, nadal działa bez przerwy tak długo, jak jest włączony, upewnij się, że umieść konsolę w przewiewnym miejscu aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się podczas długich sesji grania bez pogorszenia żywotności baterii kontrolera.

Jaki jest sekret, że PS5 nie nagrzewa się i nie hałasuje?

PlayStation 5 sprzęt i konsola

Najczęstszą przyczyną hałasu w konsoli jest: kurz z otworów wentylacyjnych, aby go wyczyścić wystarczy odłączyć kabel zasilający AC z konsoli PS5 znajdującej się z tyłu, użyć małej ściereczki z mikrofibry lub jeśli nie to można również użyć odkurzacza, ale małej mocy do usunięcia Wokół kratek wentylacyjnych i w nich nagromadził się kurz.

Konieczna jest nie tylko znajomość PS5 i jego elementów sterujących, ale także świadomość, że od czasu do czasu na konsoli gromadzi się kurz i wymaga konserwacji, mimo to jesteś w miejscu wolnym od brudu i jest odpowiednie, aby PS5 się przegrzewało. , to normalne, że tak się dzieje, ale oznacza to również, że wentylator ciągle pracuje.

Tylko upewnij się, że otwory wentylacyjne w twoim PS5 nie jest zablokowany ani zasłonięty, a także, że z każdej strony urządzenia jest wolne miejsce, np. 10 cm, w przeciwnym razie umieszczenie go w wąskiej przestrzeni pozwoli tylko na gromadzenie się znacznie większej ilości kurzu wewnątrz lub wokół kratek wentylacyjnych w odpowiednio krótkim czasie.

Jakie są wskazówki, jak zapobiec przegrzaniu PS5?

logo PlayStation 5

Jeśli będziesz korzystać z konsoli przez kilka sesji, kończąc godziny gry, możesz zauważyć przegrzanie PS5, jest to normalne ze względu na różnice w czasie korzystania ze sprzętu. Istnieją jednak inne czynniki, które powodują przegrzewanie się konsoli nie ze względu na czas użytkowania, ale na wentylację i miejsce, w którym ją położysz oraz kurz nagromadzony na kratkach w jej wnętrzu.

Możesz upewnić się, że umieścisz go w miejscu z odstępem, w którym zakrywa 10 cm z każdej strony, to pomoże zmniejszyć gromadzenie się kurzu, a także wystarczająco dużo miejsca, aby wydmuchać potrzebne powietrze i zapobiec jego szybkiemu przegrzaniu.

Jednak bez względu na to, w jaki sposób go ułożysz, czy to w pionie, czy w poziomie, ważne jest, gdzie go położysz, a może to być miejsce wentylowane, na drewnianym biurku lub kamiennej platformie, aby uniknąć kurzu.

Nie przykrywaj go żadną szmatką ani nie kładź go na lub na dywanieZ czasem spowoduje to przeciąganie drobinek kurzu i luźnych kawałków luźnej tkaniny z dywanu do otworów wentylacyjnych, powodując ich zatykanie się i otaczanie wentylatorów komputera.

dołącz do naszego kanału telegram