Skip to content

WhatsApp Business: co to jest i jak działa dla firm?

10 de sierpień de 2021

Dzięki postępowi technologicznemu WhatsApp zrobił kolejny krok w kierunku komunikacji, ale tym razem w miejscu pracy, aby poprawić wrażenia między firmami a ich klientami.

Zapewnienie bezpieczeństwa klientom, ponieważ ta aplikacja wymaga podania opisu Twojej firmy większe bezpieczeństwo i obecność dla firm, uniemożliwiając oszustom korzystanie z tego narzędzia.

Czym jest aplikacja WhatsApp Business dla firm?

To narzędzie pozwala każdej firmie rozwijać komunikację z klientami, ponieważ: posiada narzędzia automatyzacji i organizacji odpowiedzi dla użytkowników.

Oprócz umożliwienia ekspansji w dziedzinie technologicznej, z odpowiedziami na pytania lub wątpliwości użytkowników, szybciej niż styl przesyłania wiadomości e-mail.

Należy zauważyć, że wykorzystanie obrazów, zdjęć, a nawet filmów o artykułach i usługach oferowanych przez firmę, pomaga poprawić pomysł na produkty i wzbudzić zaufanie konsumentów.

Jak mogę pobrać WhatsApp Business? Krok po kroku

Niezależnie od tego, czy masz urządzenie z Androidem czy iOS, możesz przejść do Sklepu Play lub App Store, w zależności od używanego systemu operacyjnegoi możesz pobrać tę aplikację całkowicie za darmo.

  1. Wystarczy napisać aplikację „WhatsApp Business” w wyszukiwarce sklepu i dotknąć zainstalować.
  2. Po pobraniu musisz przeczytać i zaakceptować warunki przewidziane dla tej aplikacji, które są podobne do normalnego WhatsApp.
  3. Aby zarejestrować go w nowej WhatsApp Business, musisz podać numer telefonu, który nie jest powiązany z żadnym kontem WhatsApp. W tym rejestrze musisz umieścić nazwę swojej firmy.

Należy zauważyć, że ta aplikacja zawiera szereg pól dotyczących informacji o firmie, które należy wypełnić, aby zapewnić obraz przejrzystości i zapewnij swoim klientom zaufanie.

Jakie korzyści daje mi korzystanie z WhatsApp Business?

Korzyści, jakie WhatsApp Business zapewnia w zakresie automatyzacji odpowiedzi, są dość szerokie, poprawić obecność firmy, oprócz poprawy interakcji między kupującym a sprzedającym.

Należy zauważyć, że jej zalety nie kończą się na tym, ponieważ usługa ta zapewnia lepsze wrażenia marki, projektowanie bardziej profesjonalnej wizji i bezpieczne, ponieważ to narzędzie ma kompleksowy system szyfrowania.

Jak działają szybkie odpowiedzi?

Dzięki automatycznemu narzędziu odpowiedzi wdrożonemu przez WhatsApp Business możesz zaoferować usługę szybkie odpowiedzi dla konsumenta, dzięki czemu interakcja jest bardziej satysfakcjonująca dla użytkowników.

szybkie wiadomości w biznesie WhatsApp

WhatsApp Business umożliwia tworzenie różnych odpowiedzi, które będą wysyłane do różnych użytkowników w zależności od Twoich potrzeb, to jako oszczędność energii i czasu.

Na przykład dla użytkowników, którzy: oni się kontaktują po raz pierwszy na WhatsApp Możesz tworzyć wiadomości powitalne i zaplanować szybkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktu, co pozwoli zaoszczędzić czas.

Szybkie odpowiedzi można również wykorzystać do wygenerowania odpowiedzi dla klienta jeśli jesteś poza godzinami pracy Klientowi i przekaż mu informacje o godzinach, w których może być obecny.

Należy zauważyć, że taki projekt szybkich odpowiedzi może zautomatyzować wysyłanie powiadomień o statusie zamówień klientów, aby wygenerować większe zaufanie wśród użytkowników.

Co to są wiadomości automatyczne i jak je skonfigurować?

Wiadomości automatyczne dzielą się na dwa rodzaje konfiguracjiZ jednej strony mamy wiadomości od odbiorców, az drugiej wiadomości powitalne, które są wysyłane tylko wtedy, gdy po raz pierwszy komunikują się z firmą.

Aby skonfigurować te automatyczne wiadomości, należy przejść do konfiguracji WhatsApp Business, w części konfiguracji firmy należy wybrać opcję wiadomość od odbiorców.

Po wejściu do tej sekcji musisz aktywować tę konfigurację, aby móc napisać wiadomość, która zawsze będzie wysyłana lub w momencie, w którym zdecydujesz się skonfigurować.

Wykorzystaj swój katalog do promocji swoich produktów

Katalog biznesowy WhatsApp

Kolejną zaletą WhatsApp Business jest szeroka gama formatów do udostępniania audio, zdjęć, filmów a nawet katalog cyfrowy Dzięki któremu możesz ułatwić użytkownikom korzystanie, pokazując kompletny przewodnik po sprzedawanych produktach i usługach.

Za pomocą tego narzędzia możesz ułatwisz sprzedaż swojej firmy, ponieważ nie będziesz musiał wysyłać informacji osobno dla każdego produktu, ale konsument będzie mógł zobaczyć artykuł lub grupę artykułów, które go naprawdę interesują.

Jak mogę lepiej wykorzystać aplikację WhatsApp Business?

Dzięki poniższym zaleceniom możesz lepiej zrozumieć, w jaki sposób możesz w pełni wykorzystać tę aplikację, aby Polepsz wykonanie oraz sprzedaż Twoich produktów i usług.

Stwórz widoczny profil dla swojej firmy

Jednym ze sposobów na stworzenie wyróżniającego się profilu jest maksymalne wykorzystanie zalet wyjaśnionych powyżej, oprócz szczegółowego opisu profilu Twojej firmy, aby Twoi klienci może śledzić lokalizację Twojej firmy łatwo przez Mapy Google.

Uporządkuj swoje czaty szybciej dzięki tagom

Jest to jedna z zalet organizacyjnych oferowanych przez tę aplikację, ponieważ umożliwia tworzenie grup klientów, segmentować użytkowników i dodawać do nich tagi biorąc pod uwagę Twoje zainteresowania i potrzeby.

menu WhatsApp na telefonie komórkowym

Dodatkowo będziesz mógł śledzić swoje grupy klientów tylko po to, aby badać ich zachowanie, ale także tworzyć projekty wyróżniających się komunikatów dla każdej grupy klientów zainteresowanych konkretną usługą, co pomoże dokonać większej sprzedaży aby poczuć bardziej spersonalizowaną uwagę.

Naucz się korzystać z bezpośrednich linków, aby łatwiej się komunikować

Zastosowanie tej konkretnej techniki pozwoli Ci wygenerować linki, które pomogą przyspieszyć proces komunikacja między firmą a klientem, usprawniając obsługę klienta.

Należy zauważyć, że można to wykorzystać jako strategię marketingową, ponieważ pozwala wygenerować bezpośredni link do sieci społecznościowych i poprawić ruch tego samego dotrzeć do potencjalnej liczby klientów poprzez reklamę.