Skip to content

W jaki sposób i dlaczego Facebook wybiera, kogo sugeruje dodać jako znajomego? – Propozycja przyjaciela

4 de kwiecień de 2023

Dziś możemy tak powiedzieć Facebook to główna sieć społecznościowa na świecieCóż, kto nie pobrał Facebooka i nie wchodził w interakcje za pośrednictwem tej platformy? Moglibyśmy zadbać o to, aby miała jak największą liczbę aktywnych użytkowników i taką, z której wielu z nas korzysta do utrzymywania kontaktu ze znajomymi.

Ta sieć społecznościowa grupuje naszych przyjaciół właśnie pod tą nazwą. Za pośrednictwem tej sieci społecznościowej można znaleźć znajome osoby lub nawet zdobywaj znacznie więcej znajomych na Facebooku, wchodź z nimi w interakcje, uczestnicz w grupach, które omawiają interesujące Cię tematy, udostępniaj treści, takie jak obrazy, tekst, filmy, wysyłaj i odbieraj wiadomości, nawiązuj kontakty, wyszukuj, publikuj ogłoszenia, przesyłaj plik PDF do Facebooka, między innymi.

Na Facebooku możliwe jest utworzenie profilu osobistego i wchodzić w interakcje z innymi osobami podłączonymi do witryny, poprzez wymianę wiadomości błyskawicznych, udostępnianie treści i słynne „polubienia” publikacji użytkowników. Prawda jest taka, że ​​ostatnio wielu pytało nas o to, jak działa ta platforma, a dokładniej o to, jak Facebook wybiera sugestie znajomych.

Oczywiście, jeśli masz konto w tej sieci społecznościowej i często z niej korzystasz, będziesz to widział przez cały czas Facebook sugeruje innym użytkownikom bycie „przyjaciółmi” z nich, co jest logiczne i imituje działanie wielu innych podobnych platform z tej samej kategorii.

Dlaczego sugestie znajomych pojawiają się na Facebooku?

W każdym przypadku, chyba nie masz pojęcia jakie kwestie biorą pod uwagę twórcy i menedżerowie Facebooka, polecając niektórych Znajomych, a tym samym przestając polecać innych.

Z pewnością nie raz byłeś zaskoczony sugestiami osób, które możesz znać, które dał ci Facebook i być może nawet zastanawiałeś się, skąd Facebook wie, że się znamy? albo Skąd Facebook czerpie informacje, aby sugerować znajomych? I chodzi o to, że istnieją pewne czynniki, które mają na to wpływ, takie jak wspólni znajomi lub oznaczenie na zdjęciu, jednak wszystko to idzie dalej.

Zanim opowiem Ci, jak działa ta wyjątkowa funkcja najważniejszej sieci społecznościowej na świecie, dobrze jest wprowadzić kilka wyjaśnień. Wiążą się one na przykład z faktem, że nie wolno nam o tym zapominać Facebook kupił WhatsApp i Instagram, inne platformy i aplikacje najczęściej używane przez użytkowników na całym świecie.

Facebook sugeruje znajomych, którzy odwiedzają Twój profil

Musisz wiedzieć w tym sensie, że z tego powodu Facebook otrzymuje codziennie nieskończoną liczbę naszych danych dzięki tym serwerom, dane, które są ze sobą powiązane. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele codziennych informacji, którymi dzielimy się z innymi, przechodzi przez te trzy kanały komunikacji, nie ma wątpliwości, że Facebook ma ogromną bazę danych co daje dużą wiedzę o zagadnieniach, które nas pociągają lub interesują, oraz o tych, które nas oczywiście nie interesują.

Ta sieć społecznościowa i wszystkie wewnętrzne platformy, które ją tworzą, dysponują konkretnymi informacjami, których potrzebują, aby móc oferować nam wszelkiego rodzaju problemy, które zwracają naszą uwagę. Co teraz? W jaki sposób Facebook wybiera sugestie znajomych, które nam wysyła?

Zasadniczo musimy to powiedzieć Ta sieć społecznościowa przecina wszystkie rodzaje danych, które ma o naslub związane z zainteresowaniami, wykształceniem, hobby, pracą, upodobaniami, narodowościami, przekonaniami, ideologiami, sieciami, wspólnymi przyjaciółmi, odwiedzanymi miejscami i wieloma innymi. Oczywiście dochodzimy do wniosku, że często znamy tych Przyjaciół, których nam sugerujesz w prawdziwym życiu lub w innych sieciach.

czarny telefon z Androidem sugerował listę osób szary stół

Wszystko musi się ostatecznie z algorytmem, dzięki któremu Facebook działa. Jeśli wiemy, że algorytm jest ciągiem instrukcji odpowiedzialnym za grupowanie wszystkich pasujących danych, to jego wyniki zwykle nie powinny zbytnio zawieść. Cóż, więc wiesz, jak Facebook sugeruje Przyjaciół tej sieci społecznościowej, więc wszelkie inne pytania, które masz na ten temat lub które chcesz wnieść w tym zakresie, po prostu zostaw nam komentarz.

O czym jeszcze chciałbyś wiedzieć Facebook?

dołącz do naszego kanału telegram