Skip to content

Steam Deck vs Nintendo Switch Co jest lepsze i jak to sprawdzić?

29 de wrzesień de 2021

Po ogłoszeniu przez Valve Corporation wprowadzenia nowej przenośnej konsoli o nazwie Steam Deck, wielu zastanawia się, co odróżnia ją od uznanego Nintendo Switcha, który z nich jest lepszy i czy powinien kupić.

Z tego powodu dzisiaj podejmiemy się zadania przekazania Wam informacji szczegóły, które wyróżniają każdą z nich, abyś mógł zobaczyć, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Jakie są główne różnice między dwiema konsolami?

Każda konsola różni się aspektami przyznanymi w jego opracowaniu i zaprojektowane tak, aby oferować konsumentom liczne i korzystne opcje. Do najbardziej znanych należą:

Rozmiar i waga

Podczas gdy Steam Deck waży 669 gramów i ma wymiary 298 x 117 x 49 milimetrów, najnowsza wersja Nintendo Switch waży 320 gramów i mierzy 102 x 242 x 13,9 milimetrów, co sprawia, że ​​różnice są zauważalne. i waga między obiema konsolami.

Cena

Cena Steam Deck została oszacowana między 419 i 679 euro, podczas gdy Nintendo Switch można uzyskać za koszt od 329 euro do 349 euro.

Rodzaj połączenia

Para Deck umożliwia łączność przez Wi-Fi i Bluetooth. Ze swojej strony Nintendo Switch ma tylko opcję połączenia z siecią Wi-Fi, co może być dla niego wadą.

Katalog gier

Katalog gier Steam Deck zawiera gry takie jak Disco Elysium, Microsoft Flight Simulator, Sekiro: Shadows Die Twice, Genshin Impact, Grand Theft Auto V, Final Fantasy XIV, Halo: Kolekcja Master Chief, Red Dead Redemption 2 i Portal 2.

Na swoją niekorzyść Steam Deck nie zawiera najbardziej kultowych gier wideo z głównych marek, co nie jest rzadkością ze względu na jego niedawny wygląd.

Ze swojej strony katalog Nintendo Switch składa się z Nowy Pokémon Snap, Pokémon word & Shield, Mario Kart 8, Luigi’s Mansion 3, Super Smash Bros Ultimate, Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, The Legend of Zelda: Skyward Sword, Monster Hunter Rise, a nawet możesz zagrać w Street Fighter.

Który z nich ma lepszą żywotność baterii i dlaczego?

Kolejną wadą, jaką przedstawiałby Steam Deck w porównaniu z Nintendo Switch, jest żywotność baterii. Podczas gdy Steam Deck ma trwać od 2 do 8 godzin bez pobierania opłaty, Nintendo Switch ma pojemność wahającą się od 4 do 9 godzin.

Powodem, dla którego bateria Steam Deck działa krócej, jest jej żywotność. Ta konsola ma przybliżoną moc do Xbox One i PS4, przeznaczony do gier wideo na komputery PC.

Jakie wersje obu konsol są dostępne i w jakiej cenie?

Obie konsole występują w różnych modelach, które różnią się ceną, rozmiarem i pojemnością o czym powinieneś wiedzieć przed wybraniem jednego.

jakie są modele przełączników Nintendo?

Wersje Steam Deck

Istnieją trzy wersje Steam Deck, pierwsza o pojemności 64 GB, za 419 euro; drugi o pojemności 256 GB, za 549 euro i ten o pojemności 512 GB, za 679 euro.

Modele przełączników Nintendo

Nintendo Switch ma również trzy modele: standardowy w cenie 329 euro, Nintendo Switch Lite, za 219,95 euro oraz jego najnowsza wersja, Nintendo Switch OLED, w cenie koszt 349,95 euro. Zaletą Switcha jest to, że można grać kontrolerami z innych konsol, niezależnie od modelu.

Porównaj filozofię obu firm

Kolejną bardzo ważną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o obu konsolach, jest filozofia, którą prezentuje każda z nich, aby zobaczyć, która pasuje do twoich ideałów.

jaka jest filozofia zaworu pokładowego?

Filozofia Steam Deck – Valve

Projektant Valve, Greg Coomer, wygłosił swoje uwagi po porównaniach z Nintendo Switch, które nastąpiły po ogłoszeniu Steam Deck, zauważając, że obie firmy działają według różnych filozofii.

Coomer zapewnia, że ​​zaprojektowali „Platforma, która kosmetycznie dzieli niektóre aspekty ze Switchem, ale na tym właśnie to pozostaje”.

Wyjaśniło również, jakie podejście mają do tego produktu. „Valve jest znacznie bardziej skoncentrowany na grze na PC”, jak wspomnieliśmy wcześniej, „odbiorcy, który z konieczności różni się od tego, czego szuka Nintendo”.

Filozofia Nintendo Switch

W Nintendo specjalizują się w dostarczaniu «wyjątkowa rozgrywka, którą każdy może intuicyjnie cieszyć się «…» Opracowywanie i integrowanie sprzętu i oprogramowania w swoich systemach «…» Aby zapewnić wrażenia, z których każdy może korzystać », zarówno na Nintendo Switch, jak i w pozostałych produktach.

Podsumowując, oba produkty są wytwarzane z myślą o różnych grupach odbiorców. Ustalenie, która z tych firm oferuje idealny produkt, zależy od każdego konsumenta, który znając szczegóły każdej konsoli, będzie mógł przekonać się, która z nich jest lepsza dla siebie.