Skip to content

Skuteczne rozwiązanie: Vegas Pro przestał działać, nie otwiera się lub nie odpowiada

14 de kwiecień de 2021

Vegas Pro to wyjątkowy program, za pomocą którego można nawet ocenzurować część filmu, ale niestety nie jest on pozbawiony błędów. Z tego powodu dzisiaj przedstawiamy Wam plik skuteczne rozwiązanie błędu Vegas Pro przestał działać, nie otwiera się lub nie odpowiada.

Szukasz skutecznego rozwiązania w przypadku awarii lub braku odpowiedzi Vegas Pro?

Przyczyny błędu są różnorodne, ale poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny i sposób łatwiejsze sposoby naprawienia błędu.

Może to być problem graficzny

Czasami pojawia się błąd „Vegas Pro przestał działać”, ponieważ system graficzny nie jest w stanie tego zrobić obsługa interfejsu programu. W większości przypadków, jeśli program się nie uruchamia, może to być spowodowane tym. Mimo to istnieje kilka scenariuszy, które powinniśmy przeanalizować, aby rozwiązać problem.

Program może się uruchamiać ze zintegrowaną grafiką

Jeśli masz procesor ze zintegrowaną grafiką, ale jednocześnie korzystasz z dedykowanej karty graficznej istnieje możliwość, że wystąpi błąd „Vegas Pro przestał działać” podczas wykonywania czynności, takich jak skracanie lub wydłużanie elementów w Sony Vegas, a nawet podczas uruchamiania.

W rzeczywistości czasami program po prostu się nie uruchamia z tego powodu. Dzieje się tak, gdy program próbuje boot ze zintegrowaną grafiką i koliduje z dedykowaną grafiką.

Wcześniej mamy dwa możliwe rozwiązania. Pierwszym jest wejście do BIOS-u komputera i bezpośrednio wyłącz zintegrowaną grafikę. Z drugiej strony możesz odinstalować sterowniki zintegrowanej grafiki lub użyć programu, który całkowicie usunie pozostałości.

Karta graficzna nie działa prawidłowo

Jeśli zamiast tego masz tylko jeden kontroler wideo, może to nie działać. Jest to rzadkie i możesz zobaczyć tego oznaki na wielu programach. Mimo to dobrze o tym wiadomo wady wykresu mogą spowodować awarię Vegas Pro.

Jeśli uważasz, że to jest powód, dla którego pojawia się problem, powinieneś wypróbuj inną kartę graficzną. Spróbuj sprawdzić, czy błąd został naprawiony. Jeśli błąd będzie się powtarzał, nadal możesz zrobić kilka rzeczy.

Prawdopodobnie winowajcami są raporty o błędach wykonane przez aplikację

Niektóre aplikacje, w tym Vegas Pro, generują raporty o błędach w celu poprawy stabilności aplikacji. Te raporty o błędach są wysyłane do firmy i mogą pomóc w rozwiązywaniu błędów, co w dłuższej perspektywie poprawia stabilność programu.

W każdym razie istnieje w przypadkach, gdy te raporty działają nieprawidłowo i pojawiają się ciągłe błędy, nawet jeśli zamierzasz umieścić napisy do filmu w Sony Vegas Pro lub przed innymi podstawowymi akcjami.

Rozwiązanie Vegas Pro Let Work

Jeśli wystąpi ten problem, najlepiej odinstalować i ponownie zainstalować Vegas Pro.Jeśli jednak z jakiegoś powodu jesteś w nagłym wypadku i nie możesz wykonać tego procesu, istnieją inne tymczasowe opcje.

Zmień lokalizację plików raportów Vegas Pro

  • Aby skonfigurować, przejdź do folderu głównego programu Vegas Pro. Dostęp do tego folderu można uzyskać, klikając prawym przyciskiem myszy skrót programu i wybierając opcję „Otworzyć Lokalizacja pliku”.
  • W tym folderze znajdziesz trzy pliki związane z raportami błędów, dll, ErrorReportClient i ErrorReportConfig. Sztuczka polega na zmianie ich na inny folder. Po prostu użyj funkcji „Odciąć”I wklej je do folderu, do którego będziesz mieć dostęp później.
  • Nie zalecamy ich usuwania, pamiętaj, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie w nagłych wypadkach.
  • Po wykonaniu powyższego procesu spróbuj uruchomić program i sprawdź, czy problem zniknął.
  • Następnie, po zakończeniu edycji wideo lub po zakończeniu pracy, umieścić pliki z powrotem na miejscu.
  • Jeśli po wykonaniu powyższych czynności problem będzie się powtarzał, nie pozostaje nic innego jak odinstalować i ponownie zainstalować program lub skontaktować się bezpośrednio z obsługą klienta programu Vegas Pro.

A jeśli żadne z powyższych nie działa, nie zaszkodzi nauczyć się edytować filmy w Premiere Pro. Kolejny świetny program do edycji.

dołącz do naszego kanału telegram