Skip to content

Skąd wiedzieć, że zaakceptowałeś nową politykę prywatności w WhatsApp?

15 de październik de 2021

Sposób, w jaki się komunikujemy ewoluował w taki sposób, że dzisiaj jesteśmy w stanie porozmawiać z każdym, prawie każdej narodowości na świecie, o ile ma dostęp do komputera lub telefonu komórkowego za pośrednictwem różnych środków elektronicznych, które znamy jako sieci społecznościowe.

Istnieje niesamowita liczba doskonałych sieci społecznościowych, z których możemy obecnie korzystać, z których każda specjalizuje się w różnych gustach, takich jak edycja i publikacja obrazów, publikacje wideo lub te bardziej złożone, które łączą to wszystko, ale specjalizują się w stosunku do fanów czytania lub jakiś wspólny smak.

WhatsApp wyróżnia się jako jedna z tych popularnych sieci społecznościowych, które ma doskonałe funkcje do komunikowania się z każdym, w dowolnym momencie z możliwością dzielenia się historiami, takimi jak Facebook czy Instagram.

Jeśli jednak chcemy w pełni wykorzystać jego funkcjonalności, musimy liczyć się z drobnymi szczegółami, które mogą spowodować duże różnice, takimi jak prosty fakt zaakceptowania umowy start-up.

Jakie są ograniczenia, jeśli zasady WhatsApp nie są akceptowane?

Nie akceptując warunków umownych wymaganych przez WhatsApp przy każdej aktualizacji lub podczas pobierania aplikacji, będziemy mieli ograniczony dostęp do większości treści jakie oferuje nam aplikacja, takie jak:

Problemy z aktualizacją aplikacji

Okresowo przestaniemy mieć dostęp do aktualizacji oferowanych przez platformę, więc w pewnym momencie przestaniemy mieć wsparcie dla aplikacji i stracimy możliwość korzystania z niej.

Brak możliwości korzystania z funkcji aplikacji

Niemożność uzyskania dostępu do naszych list czatów zostanie urzeczywistniona poprzez nie zaakceptowanie warunków, ale zachowa funkcję odbierania połączeń i wideorozmów.

Ponadto, Powiadomienia z innych czatów możemy otrzymywać z możliwością ich otwarcia, ale tylko z paska powiadomień naszego telefonu.

Jak się dowiedzieć, czy zaakceptowałeś zasady na WhatsApp?

Jeśli chcemy nadal cieszyć się zaletami i korzyściami, jakie WhatsApp oferuje nam w naszym codziennym życiu, musimy potwierdzić, że zaakceptowaliśmy umowę regulaminu użytkowania przez użytkownika na naszym urządzeniu, istnieją różne sposoby dokonania tego potwierdzenia, między innymi:

Wprowadzanie ustawień prywatności

Jedną z metod jest zrobienie tego ręcznie poprzez dostęp do Menu ustawień, informacje o aplikacji, a po wyświetleniu tych ostatnich dostarczą nam informacje, czy warunki zostały zaakceptowane, czy nie

Nie otrzymujesz przypomnień o zaakceptowaniu tych zasad

Jeśli ich nie zaakceptujesz, WhatsApp będzie odpowiedzialny za ciągłe przypominanie nam różnymi metodami, że Nie zaakceptowaliśmy regulaminu użytkownika w naszym urządzeniu.

Ostrzeżenia te można wyświetlić w sekcji statusu WhatsApp, gdzie pojawi się post z przypomnieniem, aby wykonać akcję.

Czy WhatsApp może usunąć moje konto, jeśli nie akceptuję jego nowych warunków?

Jak wspomniano powyżej, nie akceptując regulaminu ograniczamy aplikację do wykonywania określonych czynności na naszym urządzeniu, a także ogranicza nam dostęp do różnych jego funkcji

WhatsApp usuwa moje konto, jeśli nie akceptuje jego warunków

Jedną z najważniejszych jest możliwość aktualizacji, ponieważ po określonej liczbie wersji WhatsApp staje się bezużyteczny i uniemożliwia otwarcie aplikacji bez wcześniejszego zastosowania odpowiednich aktualizacji, więc praktycznie możemy stracić nasze konto WhatsApp z powodu nieużywania.

Co zmienia po zaakceptowaniu nowych zasad WhatsApp?

Możemy uznać przycisk „zaakceptuj regulamin” jako klucz, który: pozwala nam otworzyć drzwi do wszystkich funkcji aplikacji, ten klucz pozwala twórcom i właścicielom aplikacji stworzyć warunki prawne gwarantujące odpowiedzialne i świadome korzystanie z niej.

Więc jeśli chcemy mieć wszystkie funkcje, które oferuje nam WhatsApp, musimy być na to uważni potwierdzaj to powiadomienie dla każdej aktualizacji oraz w momencie zakładania naszego konta.