Skip to content

Skąd mam wiedzieć, czy telefon komórkowy ma podczerwień?

1 de maj de 2022

Pamiętasz podczerwień? Jest to coś, co wiele urządzeń w innych czasach miało domyślnie, co później zostało usunięte z kilku gam na lata, a dzisiaj możemy znaleźć w kilku nowych telefonach, które pojawiają się na rynku a to kończy się generowaniem ogromnego komfortu dla użytkownika, dzięki czemu możemy kontrolować szeroką gamę produktów w naszym domu, na przykład sterowanie telewizorem za pomocą pilota.

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy ma podczerwień?

Pamiętaj, że gdy masz podczerwień w telefonie komórkowym, nie tylko możesz sterować telewizorem, ale możesz także sterować klimatyzatorami, radiami, dekoderami itp.

Aby wiedzieć, czy Twój smartfon jest lub nie jest kompatybilny z tą technologią, musisz zainstalować aplikację o nazwie Uniwersalny pilot AnyMote. Dzięki któremu możesz w dość prosty sposób wykryć, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z podczerwienią, po prostu instalując aplikację w taki sam sposób, w jaki możesz wykryć za pomocą innej aplikacji, czy jesteś rootem, czy nie. Tak proste.

Nie mam podczerwieni, co mam zrobić?

Nie martw się, to też nie koniec świata. jeśli nie masz podczerwieni, możesz kupić urządzenie emulujące podczerwień na telefonie komórkowym, co oczywiście pomaga przekształcić go w kontrolę produktów naszego domu bez konieczności wychodzenia z domu i kupowania nowego urządzenia.

To niewielkie urządzenie, które podłącza się do portu „Jack” słuchawek. W ten sposób może współpracować z zainstalowaną przez nas aplikacją, aby móc sterować telewizorem, aby móc nim sterować.

Pamiętajmy, że jeśli szukasz w sklepie o nazwie „Infrared Android” w końcu znajdziesz szeroką gamę tych urządzeń, które oczywiście mają całkiem różne ceny. Niektóre są droższe od innych, ale generalnie różnice są niewielkie, więc polecam kupić coś pomiędzy, aby nie wydawać na to fortuny.

Weź pod uwagę, że niektóre nowe smartfony nie będą miały podczerwieninawet dość popularnych z różnych firm, takich jak Samsung i Huaweinie mają tej technologii, ponieważ we wszystkim średnio nie ma zbyt wielu użytkowników, którzy jej potrzebują lub po prostu jeśli jej nie ma, nie ma zbyt wielu problemów.

dołącz do naszego kanału telegram