Skip to content

Telefony na podczerwień | Zobacz, jak to zrobić

11 de październik de 2022

Smartfony stają się coraz bardziej inteligentne i nie przestają zwiększać funkcji, które mogą spełniać. W rzeczywistości w dzisiejszych czasach telefon jest używany bardziej do innych celów niż do dzwonienia, wydaje się, że telefonowanie pozostało czymś szczątkowym i prawie na wypadek sytuacji awaryjnych. Jedną z najnowszych aplikacji udostępnianych telefonom jest możliwość bezpośredniej komunikacji z innymi urządzeniami, do których potrzebny jest IR Blaster. Więc dzisiaj przyjrzymy się telefony na podczerwień co jest na rynku.

Indeks()

co to jest podczerwień

The IR Blaster o podczerwień to element, który może sprawić, że nasz telefon będzie działał jakby to był prawdziwy pilotumożliwiając aktywację telewizora, klimatyzatora, odtwarzacza DVD itp.

Urządzenie emituje sygnał podczerwieni lub światło podczerwone, które pozwala sterować różnymi funkcjami innych urządzeń, podobnie jak pilot do telewizora.

Każde światło podczerwone zawiera określony kod, który pozwala zarządzać funkcjami określonego urządzenia. To, co robią telefony z podczerwienią, to rozpoznawać kod innych urządzeń, aby móc z nimi współpracować.

telefony na podczerwień

Obecnie większość telefonów uważanych za wysokiej klasy ma podczerwień, chociaż niektóre telefony średniego zasięgu mają również IR Blaster.

Telefony, które obecnie mają podczerwień to: XOLO Q2100, Klub XOLO Q600, Lenovo Vibe X3, LG Max, LG L90, LG Volt, LG G Pro 2, KG G2 Mini, LG G2, LG G3, LG G4, LG G5, LG G Glex, LG G Flex 2, LG G Pro Lite, LG Optimus L9 II, Panasonic P55 Novo, Samsung Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S4 Mini, Galaxy Mega, Galaxy Note 3 Neo, Galaxy Note 4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Active, HTC One M7, One Max, One M8, One M9, One M9+, One Me, Huawei Honor 6, Huawei Honor 7, Huawei Honor 6 Plus, Gionee Marathon M5, Xiaomi MI 4, MI 4C, MI 5, Redmi Note 2, Redmi Note 3, Sony Xperia ZL, Celkon Campus A35K, Intex Aqua Y2, iBall Andi Sprinter, Oppo Mirror 3 i 5, ZTE Gran X Max+ i Nubia Z9.

telefony na podczerwień

Aplikacje zmieniające telefon w pilota

Niektóre telefony z IR Blaster bezpośrednio oferują opcję, która pozwala im pracować jako piloty uniwersalne. Ci, którzy nie mają tej funkcji, mogą ją mieć pobierając aplikację.

w Sklep Google Play Znaleźliśmy różne alternatywy, aby zmienić telefon na podczerwień w uniwersalny pilot. Tak jest w przypadku Uniwersalny pilot do telewizora zarówno Pilot do telewizora.

Dzięki telefonom z podczerwienią i tego typu aplikacjom możemy sterować wszystkimi urządzeniami multimedialnymi z naszego telefonu, dzięki czemu nie musimy być świadomi, gdzie znajduje się każdy pilot. Pomoże nam to zaoszczędzić miejsce w domu, a także zaoszczędzić pieniądze na bateriach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o telefonach komórkowych i ich cechach, zapoznaj się z naszą kompilacją najlepsze kompaktowe telefony 2016.

dołącz do naszego kanału telegram