Skip to content

Rozwiązanie: Sony Xperia Z5 nie omija logo, nie ładuje się lub ekran pozostaje czarny – typowe problemy

19 de październik de 2021

Chociaż prawdą jest, że firmy produkujące urządzenia mobilne z Androidem, które sprzedają najwięcej terminali w ostatnim czasie, to Samsung, a teraz także Huawei, nie możemy nie wziąć pod uwagę, że wciąż jest wiele innych firm, które należy wziąć pod uwagę w tego typu przypadkach. Prawda jest taka, że ​​mamy również japońskiego Sony jako kolejną z wiodących firm w tym segmencie, a szczególnie w tym przypadku nie chcieliśmy nie wspomnieć o bardzo pożądanym samouczku na temat Sony Xperia Z5.

Prawda jest taka Sony Xperia Z5 Jest to jedno z nowszych urządzeń high-end tej firmy, o ile posiada kilka świetnych funkcji. Poza tym w każdym razie widzimy, że Sony Xperia Z5 można pokazać z pewnymi usterkami. Należy zauważyć w tym sensie, że jeśli Twoja Sony Xperia Z5 zatrzyma się na logo podczas włączania i nie wyjdzie poza to, na szczęście istnieje samouczek, który pozwoli Ci szybko i łatwo wyjść z tego problemu.

Ale przed szczegółami porozmawiajmy trochę więcej o tego rodzaju problemie z logo firmy Sony Xperia Z5, qktóre zasadniczo można podzielić na dwie wady: Cegła i Bootloop. Zasadniczo różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku terminal nie dociera nawet do logo, podczas gdy w drugim tak, chociaż w obu przypadkach okaże się, że trzeba będzie przeprowadzić ten sam samouczek, więc jeśli doświadczysz któregoś z nich problemy.

Czytaj dalej. łatwo zablokuj lub odblokuj bootloader dowolnej Sony Xperia, za kilka minut będziesz cieszyć się telefonem Sony z odblokowanym bootloaderem.

Pomiń logo Sony Xperia Z5

Cóż, jeśli doświadczyłeś problemów opisanych powyżej, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że masz oryginalny kabel USB do urządzenia, a także komputer z systemem Windows. Z kolei będziesz musiał mieć Zapasowa pamięć ROM lub oryginalne oprogramowanie urządzenia Sony Xperia Z5. Musisz wiedzieć, że ten ostatni plik jest w formacie FTF i jeśli go nie masz, zawsze możesz go pobrać na swoją Sony Xperia Z5.

Po pobraniu poprzedniego pliku musisz pobrać inne, w szczególności narzędzie Sony Flash Tool, korzystając z tego łącza na swój komputer. Po zakończeniu pobierania nadszedł czas, aby pobrać sterowniki USB dla Sony Xperia Z5 z tego linku. Wtedy masz już wszystkie niezbędne elementy, aby móc uruchom ponownie Sony Xperia Z5 i użyj go ponownie, jak poprzednio, więc zostawimy Ci krok po kroku, który powinieneś rozważyć w takich sytuacjach.

No to weź Sony Xperia Z5 i zainstaluj Flash Tool. Następnie musisz pobrać oprogramowanie FTF przez link, który wcześniej zostawiliśmy. Następnym krokiem jest umieszczenie pobranego pliku FTF w folderze Oprogramowanie układowe w katalogu, w którym zainstalowano Sony FlashTool. Później musisz zainstalować wszystkie sterowniki w folderze, którego nie stracisz z żadnego powodu. Sony Xperia ma również narzędzie w tych przypadkach o nazwie PC Companion, w którym można je znaleźć.

Otwórz Flash Tool i kliknij ikonę błyskawicy w lewym górnym rogu, wybierając opcję Flashmode. Następnie wybierasz pobrany plik FTF w sekcji „oprogramowanie układowe” lewego okna FlashTool. Zobaczysz, że pojawi się lista, w której jedną z opcji jest Wyczyść, czyli w zasadzie tam, gdzie znajdują się opcje przywracania ustawień fabrycznych. Po sprawdzeniu wszystkich opcji musisz naciśnij przycisk lampy błyskowej.

Po zakończeniu poprzedniego kroku, zobaczysz, że FlashTool przygotowuje FTF Firmware do instalacji / flashowania, a następnie nadszedł czas na ponowne uruchomienie Xperii Z5 w trybie Flashmode, po podłączeniu jej do komputera, zgodnie z instrukcjami w przypadku programu. Jeśli wykonałeś wszystkie kroki odpowiednio, nie powinieneś mieć problemu z uruchomieniem tego samouczka, ale zawsze wiesz, że możesz zostawić nam swoją opinię na ten temat.

Jeśli Sony jest dziś jedną z wiodących firm produkujących urządzenia mobilne, widzimy, że w jej ofercie high-end, Sony Xperia Z5 Jest to jedna z najlepszych alternatyw dostępnych między potężnymi terminalami. W tym konkretnym przypadku nie chcemy poprzestać na specyfikacji technicznej Sony Xperia Z5, o których wspominaliśmy już niejednokrotnie, ale w rzeczywistości w niektórych problemach operacyjnych, które skomentowali nam użytkownicy, i które mogą być dobrymi rozwiązaniami, które pozwalają nam je przezwyciężyć bez konieczności zwracania uwagi na strony trzecie.

błąd wejścia sony xperia

Sony Xperia Z5, jak naprawić swoje problemy?

Aby nie być tak nagłym, musimy najpierw zaznaczyć, że Sony Xperia Z5 sOd kilku tygodni można go kupić, a ponieważ możemy go teraz zabrać do domu, łatwiej jest, jeśli znamy jego ewentualne błędy i sposób ich rozwiązania bez konieczności wizyty u specjalisty, który będzie nas kosztował ramię i noga.

Jeśli masz wątpliwości co do walorów Sony Xperii Z5, powinieneś wiedzieć, że ma ona 5,2-calowy ekran LCD ze specjalnym systemem ochrony, oprócz Procesor Snapdragon 810 od ludzi z Qualcomm, 3 GB pamięci RAM, wewnętrzna pojemność 32 GB pamięci ROM z możliwością rozszerzenia do 200 GB, a także aparat główny 23 MP i aparat pomocniczy 5 MP oraz oczywiście system operacyjny Android, który zostanie wkrótce zaktualizowany do Ptasie mleczko w jednej ze swoich wersji.

Krótko mówiąc, spektakularny terminal, który… jak każdy inny może mieć pewne wady, więc nic lepszego niż to, że znasz, aby uniknąć tego, że wpłyną na ciebie bardziej niż normalnie.

Problem z zapłonem

Zgodnie z własnymi Użytkownicy Sony Xperia Z5 Komentowali do nas, jeden z problemów, które mogą wystąpić z tym terminalem, dotyczy momentu jego włączenia, kiedy wydaje się, że ekran może stać się czarny. Jeśli ci się to przydarzyło, zalecamy, abyś był nieco nagły, a przez to rozumiemy, że otwierasz obudowę i wyjmujesz kartę nano SIM, przytrzymując przycisk wyłączania przez długi czas, aż zacznie wibrować, a na końcu całkowicie się zrestartuje, niż z tym powinien się uruchomić.

Z drugiej strony, jeśli poprzednie rozwiązanie nie działa dla Ciebie, są niektórzy właściciele Sony Xperia Z5 które wskazują, że możemy naprawić ten problem, naciskając przycisk wyłączania w ten sam sposób, ale przez około dwie minuty, ignorując wibracje, i dopiero gdy pojawi się przycisk ładowania, włącz go.

Zbyt ograniczona autonomia

Chociaż prawdą jest, że większość zaawansowanych terminali wydajności, takich jak Sony Xperia Z5, ma problemy z autonomią, nie możemy stracić z oczu faktu, że istnieją pewne rozwiązania, które zapewniają mu większą autonomię. Oczywiście posiadamy aplikacje opracowane przez strony trzecie, takie jak Greenify, które pozwala zaoszczędzić część ładunku, hibernując nieużywane aplikacje.

Z kolei sama Sony Xperia Z5 ma specjalnie opracowany tryb, zwany „Wytrwałość”, co pozwala nam ograniczyć zużycie aplikacji działających w tle.

Problemy z ekranem dotykowym

Podobno kolejna wada, że ​​użytkownicy Sony Xperia Z5 Doświadczyliśmy, jest to związane z ekranem dotykowym urządzenia, który czasami nie reaguje na nasze dotyk. W tej chwili zostało to przypisane pewnym ochraniaczom ekranu, które go personalizują, lub niektórym fizycznym ochraniaczom, więc jeśli wybrałeś jeden z nich, lepiej go usuń, ponieważ mogą generować warunki cieplne, które nie są korzystne dla urządzenia.

Wady z połączeniami

Wygląda na to, że połączenia mogą być kolejnym słabym punktem Sony Xperia Z5 i w związku z tym musimy powiedzieć, że niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na pewne problemy związane z jakością dźwięku, z którym ich słuchamy. W związku z tym możemy zalecić wprowadzenie pewnych zmian w opcjach dźwięku telefonu komórkowego. Ale jakby tego było mało, zawsze masz możliwość sprawdzenia odbieranego sygnału i odnowienia go, usuń kartę SIM i ponowne dołączenie może być dobrym pomysłem.

Połączenie USB nie powiodło się

Ostatnia z możliwych komplikacji z Sony Xperia Z5 wiąże się z łącznością USB, która w niektórych przypadkach wydaje się zawodzić, gdy chcemy podłączyć urządzenie bezpośrednio do naszego komputera. Aby odłożyć te problemy na bok, zalecamy przejście do Opcje, Łączność Xperia, Łączność USB, Wykryj urządzenie USB. W tym celu możesz potrzebować dysków, które znajdziesz na oficjalnej stronie Sony.

Dowiedz się również, jak sformatować, twardy reset, zresetować lub przywrócić ustawienia fabryczne Androida Sony Xperia Z i pozostawić go jako nowy.

dołącz do naszego kanału telegram