Skip to content

Rozwiązanie: „Przednia kamera mojego telefonu komórkowego nie działa, nie otwiera się lub nie pojawia się ikona aktywacji” Android, iPhone

20 de czerwiec de 2022

Jeśli posiadacie smartfona, a zwłaszcza jeśli jest to urządzenie stosunkowo nowe, to na pewno będziecie wiedzieć, że poza tylnym i głównym aparatem, tym, którego zwykle używamy do zdjęć panoramicznych, Zespoły te mają również przednią kamerę przeznaczoną do selfie.

I wiemy, że wszyscy, którzy robią tego typu zdjęcia lub selfie, zawsze starają się dobrze wyglądać na zdjęciu. Problem polega na tym, że w telefonie komórkowym nie ma przedniej kamery. Rzeczywiście, wielu czytelników pytało nas ostatnio, co powinniśmy zrobić w obliczu następującego problemu: „Mój telefon nie ma przedniej kamery”, a w tym artykule postaramy się podać wszystkie rozwiązania.

Prawda jest taka, że ​​jeśli nie wiesz zbyt wiele na temat konfiguracji smartfonów lub jeśli otrzymałeś taki, którego producenta lub modelu nie znasz, możesz mieć problem ze stwierdzeniem, czy rzeczywiście integruje przedni aparat, który, jak powiedzieliśmy, jest zwykle przyzwyczajony do selfie Wiemy nawet, że wiele osób myli możliwą przednią kamerę z czujnikiem urządzenia. Pierwszą rzeczą do rozważenia w takich przypadkach jest to, że Jeśli Twój telefon nie ma fabrycznie przedniego aparatu, oczywiście nie będziesz mógł go dodać samodzielnie.

Dzieje się tak, że przednia kamera smartfonów sama nie reaguje na aplikację, chociaż korzysta z niej, a raczej wymaga od nas posiadania określonego sprzętu, w tym przypadku oczywiście z czujnikiem, który musi być zintegrowany z terminalem. Niektóre z najlepszych telefonów, które nie mają przedniego aparatu, to ZTE V795, Samsung Galaxy Ace i LG L1, więc jeśli masz taki, nie będziesz mógł robić selfie.

grupy ludzi robiące zdjęcia przednim aparatem

Jak robić selfie bez przedniego aparatu?

Prawda jest taka, że ​​w dzisiejszych czasach, nawet jeśli Twój telefon nie ma przedniego aparatu, masz możliwość wykonania tego typu zdjęć w bardzo prosty i szybki sposób. Potrzebujesz klasycznego MonoPod, znanego również w wielu witrynach jako kijek do selfie.

Monopod to wysuwana wędka, która może utrzymać ciężar telefonu komórkowego, aparat, a nawet kamerę wideo. To byłoby jak trzymanie aparatu na jednej nodze statywu, ale będąc nieco większym i bardziej wytrzymałym.

Oczywiście różnica w stosunku do zwykłego użytkowania polega na tym, że zamiast umieść urządzenie przodem, musimy umieścić je plecami do siebie, więc po prostu nie będziemy mogli zobaczyć zdjęcia na ekranie, gdy je zrobimy.

Idealne aplikacje do selfie

  • kamera liniowa: jeśli chcesz sprawdzić, czy masz przednią kamerę, potrzebujesz kilku aplikacji, a prawda jest taka, że ​​jest kilka interesujących, które mogą się przydać w takich przypadkach. kamera liniowa jest to jeden z najlepszych aparatów do robienia selfie i tworzyć kolaże obrazów na urządzeniach z systemem Android. Jednocześnie ma dużą liczbę filtrów i nie możemy nie uznać, że pozwala na pełną edycję wszystkich treści jako obrazów. Oczywiście o wiele bardziej przydatne jest, jeśli masz przedni aparat.
  • otwarta kamera: Bez wątpienia jesteśmy w obecności jednej z najlżejszych aplikacji do obsługi aparatu, które istnieją na urządzenia mobilne z systemem Android, chociaż z tą zaletą, że nie oznacza to, że tracimy funkcje, funkcje lub narzędzia do edycji obrazu. Jedna z najbardziej atrakcyjnych funkcji aplikacji Open Camera może być stosowany w zdjęciach nocnych, ponieważ generuje światło, jeśli masz przednią lampę błyskową, dzięki czemu możesz uzyskać lepsze oświetlenie we wszystkich rodzajach zamkniętych środowisk.
  • Lepszy aparat: odpowiedź na „Mój telefon komórkowy nie ma przedniej kamery”, o której wielu użytkowników chciało wiedzieć, została podjęta później, wraz z pojawieniem się ostatniej z ważnych aplikacji w tym segmencie. Niewątpliwie mówimy o lepszym aparacie. O tej aplikacji musimy to powiedzieć ma do 10 różnych trybów robienia zdjęć lub filmy, oprócz opcji takich jak tryb HDR, panoramy HD i na pewno inne, z których będziesz wiedział, jak najlepiej je wykorzystać.

Z pewnością wszystkie te zalecenia będą dla Ciebie bardzo pomocne i w ten sposób zrób zdjęcia że tak bardzo chcesz

dołącz do naszego kanału telegram