Skip to content

Rozwiązanie: „Mój tablet włącza się, ale nie uruchamia się, cały czas zawiesza się i ulega awarii”

19 de lipiec de 2022

To okropna sytuacja, gdy tablet zamarza. Na szczęście jest ich więcej niż jeden jak rozwiązać tę irytującą sytuacjęn, niezależnie od tego, jaki tablet posiadasz i jak poważna może być usterka.

Należy jednak wspomnieć, że aby uniknąć tego typu niedogodności, pamiętaj o okresowym czyszczeniu tabletu nie tylko z części fizycznej, ale także z tych aplikacji, których nie używasz, a także ważne jest, aby zamykać aplikacje, gdy nie są używane, ponieważ ograniczają one pamięć i sprawiają, że urządzenia są podatne na awarie.

Abyś nie komplikował już swojego życia uciążliwymi metodami, przedstawiamy Ci 5 prostych rozwiązań.

Alternatywne rozwiązania do naprawy rozruchu tabletu z systemem Android

Najczęstsze, starożytne i praktyczne rozwiązanie gdy tablet się zawiesza, należy go ponownie uruchomić. Wykonanie tego jest tak proste, jak naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania przez kilka sekund. Następnie urządzenie uruchomi się ponownie, a następnie włączy się normalnie. Warto wspomnieć, że w niektórych modelach przycisk wyłączania nie służy do zastosowania tego rozwiązania.

Mają jednak małą dziurkę. oznaczone słowem „RESET”. Wewnątrz znajduje się klucz zaprojektowany do uwolnienia tabletu z zamarznięcia. Wystarczy, że za pomocą małego przedmiotu, takiego jak spinacz, dotknąć klawisza na dole otworu.

Po wykonaniu tej czynności należy ponownie uruchomić tablet w taki sam sposób, jak w przypadku modeli, które wymagają jedynie naciśnięcia i przytrzymania przycisku zasilania. Na ten temat my publikował cenne informacje przy innych okazjachaby poprawnie zrestartować urządzenie.

Wymuszone wyłączenie, jeśli nie jesteś całkowicie przekonany do poprzedniej metody, powinieneś wiedzieć, że niektóre tablety mają wewnętrznie możliwość wymusić zamknięcie. Aby dowiedzieć się, czy twój jest jednym z nich, wystarczy nacisnąć przycisk głośności „+” równolegle, oprócz przycisku zasilania.

Jeśli tablet jest zgodny z tą metodą, na ekranie pojawi się komunikat z prośbą, aby potwierdź, że chcesz zamknąć system. Musisz tylko potwierdzić tak. Wtedy wystarczy, że ponownie włączysz urządzenie, aby zobaczyć, jak działa normalnie.

Niech bateria zginie, może nie jest to najbardziej praktyczna opcja, ale jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w przypadku bardziej ekstremalne odmrożenia. Będziesz musiał mieć pewien stopień cierpliwości w zależności od obciążenia urządzenia, ale masz tę zaletę, że zawsze działa. Trzeba powiedzieć, że jeśli projekt twojego modelu na to pozwala, możesz również wyjąć baterię, aby przyspieszyć to zadanie, co działałoby w ten sam sposób.

Co zrobić, jeśli mój tablet to iPad i zawiesza się po włączeniu?

W przypadku tabletu iPad, zastosowanie ma rozwiązanie inna alternatywa dla wszystkich już wymienionych. Oficjalna strona zaleca w takich przypadkach dotknięcie przycisku Start, który znajduje się na dole ekranu, ma okrągły kształt i znajduje się obok przycisku wyłączania.

Będziesz musiał nacisnąć ten przycisk obok przycisku wyłączania w tym samym czasie. W tym celu będziesz musiał postarać się zachować pewien stopień koordynacji, ponieważ w przeciwnym razie nie przyniesie żadnego efektu.

rozwiązanie problemów z iPadem, który się włącza, ale sam się zawiesza

W razie że zamrażanie nie jest kompletne, ale ogranicza się do jednego programu, nie musisz uciekać się do poprzedniej metody, w przeciwnym razie wystarczy nacisnąć tylko przycisk start. Następnie naciśnij go ponownie dwa razy z rzędu. Na ekranie, który się pojawi, musisz zlokalizować zamrożony program za pomocą przeglądarki poziomej. Gdy go znajdziesz, wystarczy go szybko przeciągnąć w górę, a zamknie się automatycznie.

Rekomendacje końcowe

jak zawsze jest lepiej zapobiegaj problemom niż radzę sobie z nimi, konieczne jest zalecenie, aby nie przeciążać tabletów aplikacjami. Nie tylko podczas ich używania, ale także podczas ich instalowania. Najczęstszym powodem zawieszania się systemu jest to, że system jest przeciążony, ponieważ wymaga znacznie większej mocy obliczeniowej niż ma.

Podobnie należy zachować ostrożność podczas instalowania aplikacji innych firm poza oficjalnymi sklepami. Jak istnieje wiele wirusów i złośliwych aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram