Skip to content

Rozwiązanie: Błąd „Google Chrome nie otwiera ani nie ładuje stron w systemie Android”

20 de luty de 2023

Czy wiesz, jak rozwiązać problem, jeśli Google Chrome nie otwiera się na Androidzie? Uwierz lub nie, ten problem jest bardziej powszechny niż się wydajew rzeczywistości są błędy, które zdarzają się nie tylko w Android, ale także na PC.

Google Chrome jest, jak wiemy, najpopularniejsza przeglądarka na świecie, zarówno na komputerach, jak i systemach operacyjnych Android dla telefonów komórkowych. Dlatego chcemy zatrzymać się w drugim przypadku, ponieważ jest wielu użytkowników, którzy mówią nam, że mają problemy.

Dzieje się tak, że prawie zawsze na telefonie nie mamy zainstalowanych więcej przeglądarek niż Chrome, i dlatego, gdy ma problemy z działaniem, dotykają nas bardziej niż w innych okolicznościach.

W szczególności chcemy Ci wtedy pokazać co musisz zrobić, jeśli Chrome na Androida nie otwiera stron. Błąd, który pojawia się znacznie częściej, niż mogłoby się wydawać większości z nas.

W każdym razie pamiętaj, że następująca sztuczka działa nie tylko na systemie Android, ale także na systemie Windows lub dowolnym innym systemie operacyjnym.

Dlaczego występują te awarie lub błędy?

Cóż, jak powiedzieliśmy wcześniej, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że istnieją różne awarie, które prawdopodobnie zauważyłeś i których najbardziej bezpośrednią konsekwencją jest to Chrome nie otworzy witryn, które chcesz odwiedzić.

Będąc Chrome jedną z najczęściej używanych przeglądarek stworzonych przez Google, nic dziwnego, że powoduje kilka niepowodzeń podczas próby otwarcia określonej strony. Jeśli uda nam się znaleźć przyczynę błędu, pomoże nam to zastosować poprawkę. Przyczyn może być wiele, dlatego postaramy się znaleźć możliwe źródła iw opozycji do nich podać rozwiązania.

To prawie zawsze ma coś wspólnego awaria DNSchociaż są też inne sytuacje, w których problem ma związek z problemem z Internetem lub z faktem, że witryna, którą chcemy odwiedzić, z jakiegoś powodu nie działa.

Dlatego wygodnie jest przede wszystkim, abyśmy szybko i łatwo wykluczyli każdą z tych kwestii. aby zapobiec powtarzaniu się błędów.

Oprócz powyższych kwestii, jest też coś, co ma wspólnego z problemami z pamięcią podręczną, myśląc, że jeśli nie usuniemy tych informacji przez długi czas, może to przynieść efekt przeciwny do zamierzonego i doprowadzić do nieprawidłowego działania naszego urządzenia. W tym konkretnym przypadku nie byłby to już błąd bezpośrednio przypisywany Google Chrome.

Jak możesz naprawić, jeśli Google Chrome nie otwiera się na Androidzie?

jak naprawić, jeśli Google Chrome nie otwiera się na Androidzie

Przynajmniej, aby uchronić się przed problemami związanymi z pamięcią podręczną, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to Otwórz przeglądarkę Chrome, przejdź do Ustawień i kliknij trzy kropki które pojawiają się po prawej stronie ekranu.

Następnie musisz wybrać opcję, która mówi Historia, a wśród tych, które się w niej pojawiają, jest taka, która mówi Wyczyść dane przeglądania. Musisz zaznaczyć obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej i nacisnąć Usunąć dane.

Jedna z przyczyn awarii telefonu komórkowego jest to właśnie brak czyszczenia pamięci podręcznej. To jest coś, co jest w porządku, możesz to zrobić ręcznie lub po prostu użyć programów ze Sklepu Play, aby akcja była wykonywana automatycznie.

Po za tym to ważne uruchom ponownie telefon komórkowy lub inne urządzeniew przeciwnym razie zmiany nie będą miały wpływu.

Zamknij wszystkie APLIKACJE i programy dlaaby zwolnić pamięć. W takim przypadku należy pozostawić otwartą tylko kartę wyświetlającą błąd. Po wstrzymaniu wszystkich trwających operacji pobierania spróbuj ponownie załadować stronę, która spowodowała wyświetlenie komunikatu o błędzie.

Inną opcją jest ponowne uruchomienie Chrome lub Twoje urządzenie z Androidem. Po wykonaniu tej czynności spróbuj ponownie załadować okno przeglądarki. Wśród innych rozwiązań można zgłaszać problemy ze stroną internetową. Jednak najbardziej realną opcją, jeśli próbowałeś wszystkiego, jest zawsze zainstalowanie innej przeglądarki na smartfonie.

dołącz do naszego kanału telegram