Skip to content

Recenzja Bluetti PowerOak EB70 wspaniała przenośna elektrownia

16 de luty de 2022

Jesteś osobą, która lubi biwakować lub podróżować w odległe miejsca, gdzie dostęp do prądu jest utrudniony, ale jednocześnie chcesz mieć możliwość korzystania z wszelkiego rodzaju urządzeń i gadżetów? Jeśli tak, artykuł, o którym będziemy rozmawiać w następujący sposób, może być dla Ciebie bardzo interesujący.

Bluetti PowerOak EB70 to przenośna bateria Za pomocą którego możesz ładować wszelkiego rodzaju urządzenia, a nawet używać narzędzi, takich jak wiertarki, promienie lub sprzęt AGD, taki jak kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, opiekacze do kanapek itp., których prawdopodobnie nigdy nie wyobrażałeś sobie bez wtyczki.

I jest to, że Bluetti PowerOak EB70 to znacznie więcej niż typowy power bank i to nie tylko ze względu na pojemność baterii, ale także ze względu na liczbę gniazdek elektrycznych, które oferuje i różne możliwości ładowania, jakie ma. Ponadto również można go załadować na różne sposoby, zarówno zwykłymi metodami, jak i innymi, mniej popularnymi, ale dzięki którym można uzyskać dodatkową mobilność, która pozwoli ci, jeśli tego chcesz, na znacznie dłuższe przebywanie z dala od tradycyjnego gniazdka elektrycznego.

Zewnętrzna część PowerOAK EB70

Na zewnątrz PowerOAK EB70 wyróżnia się niebieską lub ciemnoszarą plastikową obudową. W dotyku jest jędrny, gruby i ma zaokrąglone końce. Po obu stronach baterii obudowa jest ciemnoszara i posiada kratkę ułatwiającą wentylację elementów wewnętrznych; coś bardzo potrzebnego, biorąc pod uwagę temperaturę, jaką baterie mogą osiągnąć podczas użytkowania; zarówno w momencie załadunku, jak i w czasie oferować zasilanie każdemu podłączonemu urządzeniu.

W górnej części posiada duży składany uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie baterii. Po złożeniu rączki jest ona zintegrowana z obudową urządzenia, dzięki czemu w górnej części uzyskuje się całkowicie gładką powierzchnię; idealne, aby móc korzystać z ładowarki Qi (ładowarka bezprzewodowa), którą oferuje na górze i to Idealnie nadaje się do ładowania telefonów komórkowych, power banków lub innych urządzeń kompatybilnych z tą technologią i zapewnia moc do 15W przy 5V/3A.

Z przodu znajdują się wszystkie wejścia i wyjścia zasilania bateryjnego, a także kilka przycisków, wyświetlaczy i inne opcje, które posiada bateria i o których będziemy rozmawiać w kolejnych sekcjach.

Pod względem wagi urządzenie osiąga 9,7 kg, co jest całkowicie logiczne, jeśli weźmiemy pod uwagę dużą pojemność akumulatorów znajdujących się wewnątrz obudowy.

Pojemność, moc i technologia

Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych sekcji tego produktu, ponieważ od tego zależy ilość i rodzaj urządzeń, które jest w stanie zasilić.

Bateria zintegrowana z Bluetti PowerOAK EB70 jest oparta na technologii LiFePO4, czyli oparty na litowo-żelaznym, wariancie technologii najczęściej używanej obecnie w małych akumulatorach, czyli litowo-jonowej. Ma pojemność 716 Wh i moc nominalna 1000 W.

Profil Bluetti PowerOak EB70

Ta technologia zapewnia większą stabilność, jeśli chodzi o dostarczanie energii, a jej degradacja jest również mniejsza, więc żywotność baterii będzie dłuższa, niż gdyby producent wybrał inną technologię. W szczególności Bluetti zapewnia, że ​​PowerOK EB70 Zachowa do 80% swojej pojemności po 2500 cyklach ładowania.

panel krosowy

Jak wspomniałem w dziale poświęconym konstrukcji baterii, na froncie znajdziemy wszystkie złącza (poza bezprzewodową ładowarką na górze) i to właśnie tutaj będziecie mogli docenić ogromne możliwości, jakie daje tego typu produkt w różnych sytuacjach.

Pierwsze złącze, które znajdziemy, to złącze do ładowania samej baterii. To właśnie do tego złącza należy podłączyć ładowarkę ścienną dołączoną do urządzenia lub skorzystać z jednego z alternatywnych systemów, o których opowiem później i które są niewątpliwie więcej niż interesujące dla wszystkich, którzy chcą przebywanie z dala od gniazdka przez długi czas.

Tuż obok tego złącza ładowania znajdziemy mały ekran, na którym wyświetlane są informacje o akumulatorze. Konkretny pokazuje przez cały czas procent pozostałego naładowania akumulatora, częstotliwość wyjściowa (50 Hz w przypadku wersji europejskiej, którą udało nam się przetestować), a także moc wyjściową lub wejściową, jaką otrzymuje w danym momencie. Więcej niż wystarczająca ilość informacji, aby wiedzieć, co się dzieje przez cały czas.

Następną rzeczą, jaką znajdujemy, jest latarka. Mała lampka LED z włącznikiem/wyłącznikiem, która może być bardzo przydatna do oświetlania otoczenia urządzenia a tym samym łatwiej uzyskać dostęp do różnych złączy lub po prostu uczynić je bardziej widocznymi, aby uniknąć wszelkich uderzeń lub potknięć o nie.

Panel Bluetti PowerOak EB70

W następnym rzędzie znajdujemy wszystkie dostępne wyjścia. Pierwszą rzeczą, jaką znajdujemy, jest przełącznik, który pozwala włączyć/wyłączyć zasilanie pierwszej grupy złączy, wszystkie na prąd stały. W tej sekcji znajdziemy następujące złącza:

  • 2x USB-C 3.2: o mocy do 100W idealne do ładowania urządzenia przenośne, takie jak telefony komórkowe, tablety, smartwatche, laptopy itp.
  • 2x USB-A: o maksymalnej mocy 15W przy 5V/3A.
  • 2x DC5521: zapewniają moc wyjściową do 120 W przy 12 V/10 A, idealna do podłącz narzędzia, takie jak wiertarki, wyrzynarki lub tym podobne. Być może port o mniej znanej nazwie, ale powszechnie używany na co dzień przez miliony ludzi.
  • Zapalniczka 12V: inne gniazdo, które może zaoferować do 120 W przy 12 V/10 A i które jest w stanie zasilać dowolne urządzenie korzystające z tego typu złącza, które jest zwykle podłączane w samochodach i innych pojazdach.

Tuż za tymi złączami znajdujemy kolejny obszar, w którym znajdziemy gniazda prądu przemiennego i które podobnie jak gniazda prądu stałego posiadają przełącznik umożliwiający ich włączanie lub wyłączanie. W tej sekcji zobaczymy następujące ujęcia:

  • 2x Schuko (Typ F): Jest to najczęściej używany typ wtyczki w Europie, typowa okrągła wtyczka z dwoma okrągłymi kołkami o średnicy 4,8 mm. Te strzały oferują wyjście prądu przemiennego przy 220-240V i 50Hz i jest w stanie dostarczyć do 1000W mocy nominalnej pojedynczo lub razem.

Jak możesz sobie wyobrazić, w te złącza można podłączyć dowolne urządzenie, które nie przekracza tej mocy. Oznacza to, że jest to możliwe używać go do zasilania telewizorów, kuchenek mikrofalowych, tosterów, ekspresów do kawy i wszelkich innych urządzeń gospodarstwa domowego, narzędzie lub urządzenie, którego możesz potrzebować.

Czas ładowania i opcje

Jak wspomniano powyżej PowerOAK EB70 zawiera ładowarkę ścienną dzięki której możliwe jest naładowanie całej baterii w około 3-4 godziny dzięki maksymalnej mocy 200W przy której jest w stanie naładować, ale to nie jedyna opcja ładowania baterii i tu się wszystko robi bardzo interesujące.

Ładowanie mobilne Bluetti PowerOak EB70

sam producent oferuje dwa zestawy paneli słonecznych, dzięki którym możliwe jest całkowicie autonomiczne ładowanie akumulatora. Nie mieliśmy okazji ich testować, ale według producenta w idealnych warunkach są one w stanie naładować akumulator w ciągu 5-6 godzin zestawem SP200 oferującym moc do 200W oraz w 7-8 godzin przy użyciu zestawu SP200. SP120, który oferuje do 120W. W przypadku mniej idealnych sytuacji, takich jak zacienione miejsca lub pochmurne dni, ładowanie będzie wolniejsze, ale nadal będzie możliwe ładowanie.

Ostatnią opcją do załadowania jest użycie a ładowarka z wtyczką zapalniczki. Z tym układem czas ładowania wyniesie około 7-8 godzin ze względu na mniejszą moc dostarczaną przez wtyczki tego typu, ale z pewnością docenia się, że opcja jest dostępne dla ładunków w mobilności. Jedna uwaga, zaleca się korzystanie z tej metody w pojeździe, w którym jest ładowany, działa, ponieważ w przeciwnym razie akumulator może zbytnio ucierpieć, a nawet zostać całkowicie rozładowany.

Cena i dostępność

Zarówno PowerOAK EB70, jak i panele słoneczne można teraz kupić na własnej stronie internetowej producenta. Cena baterii to 749 €, chociaż na samej stronie oferują zniżkę w wysokości 50 € z kodem BLUETTIEB70.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się na zakup pakietu z panelami słonecznymi 120 W, ostateczna cena wyniesie 999 EUR, co oznacza oszczędność 109 EUR w porównaniu z zakupem obu urządzeń osobno.

Skuter ładujący Bluetti PowerOak EB70

Bez wątpienia jest to produkt dla bardzo specyficznej niszy użytkowników. ludzie, którzy potrzebują zawsze mieć dostępne źródło zasilania, nawet jeśli znajdują się w odległych miejscach lub również dla profesjonalistów, którzy potrzebują zasilania do narzędzi w miejscach, w których nie jest on dostępny, takich jak domy lub inne rodzaje budynków w trakcie budowy lub renowacji, a którzy nie mogą lub muszą mieć generator na paliwo kopalne.

dołącz do naszego kanału telegram