Skip to content

Poprawka: brak atramentu lub ostrzeżenie o braku atramentu w drukarkach Canon z migającym pomarańczowym światłem

18 de maj de 2023

Prawda jest taka, że ​​teraz drukarki nie są używane tak często jak kilka lat temu. Nasza walka z globalnym ociepleniem i wycinką drzew. Nie wspominając już o wszystkich zasobach potrzebnych do wydrukowania kartki papieru, doprowadziło to do tego, że prawie wszystkie nasze informacje mamy w postaci cyfrowej.

Mimo to nadal są używane do przechowywania fizycznych zapisów niektórych rodzajów dokumentów. Nie są wcale drogie w stosunku do innych urządzeń, a łatwość instalacji drukarek sprawia, że ​​są idealne i niezbędne narzędzie w biurze.

Są naprawdę łatwe w użyciu, ale po ich użyciu ostatnią rzeczą, którą chcesz zobaczyć, gdy próbujesz wydrukować dokument w pośpiechu, jest ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu. Te komunikaty mogą być irytujące, a na większości drukarek Canon zaczynają się pojawiać, gdy zużyto tylko 70 procent atramentu.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz używać drukarki codziennie, czy tylko okazjonalnie I nie ma znaczenia, czy szukasz urządzenia zdolnego do wykonywania wysokiej jakości podstawowych czarno-białych zdjęć, skanów, faksów lub wydruków.

Drukarki Canon są dostarczane ze sterownikami drukarki i pakietem oprogramowania zawierającym monitor poziomu atramentu, który informuje o niskim poziomie wkładów. Chociaż ten monitor jest przydatny, czasami lepiej go wyłączyć, zwłaszcza w przypadku drukowania przy użyciu ponownie napełnianych wkładów atramentowych. Zależy to również od rodzaju posiadanej drukarki, ponieważ istnieje wiele różnic między typami drukarek.

Możliwe jest również, że kaseta uległa wewnętrznej awarii elektrycznej. Jeśli Twój wkład atramentowy firmy Canon uległ awarii elektronicznej lub fizycznej albo nie możesz znaleźć najbliższego sklepu z wkładami, zalecamy wypróbowanie regenerowanego wkładu atramentowego.

Z jakiego powodu moja drukarka nie przestaje oznaczać braku atramentu, jeśli wkłady są pełne

Niektóre powody, dla których kaseta nie może drukować, mogą być następujące:

1º.- Problemy z chipem.

Chip jest dość delikatną częścią wkładu. Jeśli jest poplamiony atramentem, trzymany brudnymi rękami lub uszkodzony w wyniku zadrapań lub zadrapań, nie można nawiązać połączenia między drukarką a wkładem. Jeśli jest brudny, możemy go wyczyścić szmatką, która nie pozostawia kłaczków i alkoholu.

2º.- Nieprawidłowe zainstalowanie wkładu podczas jego wymiany.

Wkłady należy wkładać delikatnie, ale mocno, aż do usłyszenia „kliknięcia” podczas wkładania wkładu, nie zostanie on włożony prawidłowo.

3º.- Głowice zatkane atramentem.

Jeśli głowice są suche lub zatkane, drukarka nie będzie mogła poprawnie drukować lub po prostu nie rozpozna wkładu.

4º.- Góra wycisków

Niektóre wkłady mają licznik stron wskazujący maksymalną liczbę wydruków, które można wykonać przy użyciu tego wkładu. Po osiągnięciu tej ilości stron drukarka odczyta stan licznika i uniemożliwi drukowanie, nie rozpozna wkładu nawet jeśli zostanie jeszcze atrament.
drukarka bez atramentu

Jak wyłączyć ostrzeżenie o braku atramentu w drukarkach Canon

Aby wyłączyć monitor stanu w drukarce Canon, naciśnij i przytrzymaj przycisk zatrzymania lub resetowania drukarki przez 5 sekund.

  • Przejdź do Panelu sterowania i zaznacz „drukarki„.
  • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę drukarki zainstalowanej na pulpicie komputera i wybierz „Nieruchomości„.
  • Pojawi się nowe okno.
  • Zaznacz swoją drukarkę Canon, a następnie kliknij przycisk „Zaakceptować„, aby edytować właściwości.
  • Następnie kliknij zakładkę „Konserwacja„.
  • Poszukaj opcji „Ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu” i odznacz pole obok opcji.
  • Następnie naciśnij przycisk „Dobra” i wyjdź z narzędzia.

Gdy to zrobisz, nie będziesz już otrzymywać aktualizacji dotyczących poziomów atramentu. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, oznacza to, że nadal możesz cieszyć się oszczędnościami dzięki ponownie napełnianym lub regenerowanym wkładom firmy Canon bez irytujących alertów.

Pamiętaj, aby sprawdzić jakość druku tych wkładów. Gdy zaczną blaknąć, prawdopodobnie kończy się atrament i należy go wymienić.

Na koniec zignoruj ​​wszelkie ostrzeżenia „Jakość druku” wyświetlane przez drukarkę. Jest to automatyczna reakcja na zainstalowanie używanego wkładu i będą działały dobrze, dopóki nie zabraknie im atramentu.

Czy te informacje okazały się przydatne? Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach. Chętnie to przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram