WhatsApp to główna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie, a z drugiej strony mamy do czynienia z Raspberry Pi, tanim komputerem jednopłytkowym zaprojektowanym w Wielkiej Brytanii, który bardzo przyciąga użytkowników. Więc, Tym razem chcemy szybko i łatwo nauczyć Cię, jak bezpośrednio z niego uzyskać dostęp do swojego konta słynnego komunikatora.
Jak korzystać z WhatsApp na Raspberry Pi?
Rzeczywiście, pierwszą rzeczą, o której powinniśmy wspomnieć w tym względzie, jest to, że Raspberry Pi jest komputerem, jak powiedzieliśmy, małym i niezwykle ekonomicznym, który został opracowany pod auspicjami Raspberry Foundation i projektu Pencoed. Zaledwie wielkości karty kredytowej, pierwsza wersja tej była sprzedawana w cenie zaledwie 5 funtów, podczas gdy najnowsze kosztują tylko 35 funtów, więc stały się niezwykle popularne w ciągu segment społeczeństwa, który chce tanich komputerów bez konieczności rezygnowania z funkcji, takich jak korzystanie z WhatsApp.
Dzieje się tak, że jak wiemy, WhatsApp to najprostszy i najtańszy sposób komunikacji ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi i znajomymi, a obecnie ta platforma działa bez problemów nawet w sześciu różnych środowiskach operacyjnych. Parzysty, na komputerach z systemem Windows możemy synchronizować nasze urządzenia mobilne za pomocą kodu QR dzięki czemu odpowiadamy na wiadomości, które otrzymujemy lub wysyłamy na te, które chcemy, a także na różne treści, bez konieczności wychodzenia z komputera, a najlepsze jest to, że działa zarówno w Google Chrome, jak w Operze, jak w Mozilli Firefox.
Oczywiście w tym miejscu z pewnością wielu użytkowników zastanawia się nad możliwością zainstalowania WhatsApp na komputerze z procesorem Raspberry, a pierwszą rzeczą, o której musimy wspomnieć w tym zakresie jest skorzystanie z biblioteki Yowsup, która pozwala nam wejść do naszego komunikatora konto i logowanie, możemy stworzyć klienta dla WhatsApp. Do tego będziemy potrzebować modelu Raspberry Pi B lub B +, który w tym drugim przypadku jest najnowszym z istniejących.
Z drugiej strony nie możemy nie wspomnieć, że będziemy potrzebować praktycznie pełnej aktualizacji pakietów, od zaktualizowanego aptu sudo, a także oprogramowania układowego i wszystkich komponentów dla Yowsup. Gdy już wszystko przygotujesz, będziesz miał możliwość użyj polecenia „git clone git: //github.com/tgalal/yowsup.git” wewnątrz biblioteki, przechodząc do folderu „cd yowsup”, w którym go zainstalujesz, dodając polecenie „sudo python setup.py install”. I voila, masz WhatsApp na swoim Raspberry.