Skip to content

Oneiromancja: sztuka poznawania znaczenia snów

18 de sierpień de 2022

Przewidywanie przyszłości było trendem w ludziach od wieków. Różnorodne „manci” poprzez swoje szczególne sposoby dają nam możliwość poznania, jaki los czeka nas w krótkim lub długim okresie czasu.

Pomimo faktu, że od wieków istniały pewne kontrowersje dotyczące tego, czy wierzyć w te przepowiednie, czy nie, Znaczenie snów Jest jednym z najbardziej poszukiwanych.

Indeks()

Oneiromancja i znaczenie snów

Oneiromancja, jak jest naprawdę znana, polega na interpretowaniu snów za pomocą symboli, które mają określone znaczenie.

Ta praktyka sięga ery greckiej, gdzie słynni kapłani tamtych czasów byli specjalnymi doradcami wielkich i sławnych ludzi, takich jak Sokrates, Euklides i Demostenes.

Stopniowo trend rozprzestrzenił się na australijskich aborygenów z Amazonii, gdzie został przyjęty jako społecznie akceptowany system wierzeń.

Jednak dopiero narodziny psychoanalizy w XX wieku dzięki Freudowi naprawdę ożyły oneiromancja.

W tej teorii, w której „to, co jest w podświadomości, śni się”, z biegiem czasu udowodniono, że nie wszystko należy interpretować i że tylko ważne punkty snów jako symbole, uczucia lub głębokie doznania powinny być odbierane jako wiadomości od istota, ostrzegając, aby rozwiązać wewnętrzne problemy.

W niektórych przypadkach sny są mylone z „Deja vu”, które są krótkimi przejawami przyszłych doświadczeń. Te doświadczenia są niezwykle powszechne u wszystkich ludzi i często wyrażamy je z tym dziwnym uczuciem, które towarzyszy „już to przeżyłem” lub „czuję, że już to zrobiłem”

znaczenie-snów-1

Jak zatem interpretować sny?

W mieszaninie wierzeń psychoanalityków, średniowiecznych pogańskich czarów i semiotycznej nauki lub semiologii, właśnie wtedy moglibyśmy poprawnie nadać znaczenie Znaczenie snów.

Są więc sny „wspólne” dla wszystkich ludzi, takie jak sny o śmierci, wodzie, klęskach żywiołowych, ślubach, ciąży itp.

Jednak chociaż każdy z nich jest rodzajowy i jego znaczenie jest w większości przypadków takie samo, musimy zwracać uwagę na szczegóły otaczające wydarzenie i to, co czujemy podczas snu.

Tylko w tym przypadku możemy podać dokładną interpretację Znaczenie snówponieważ badalibyśmy każdy przypadek osobiście, ale korzystając z dostępnych zasobów.

Na przykład, jeśli na przykład śnisz o wodzie, reprezentuje ona głębię uczuć. Ale jeśli we śnie woda jest mętna lub brudna, oznacza to, że coś w nas dręczy lub dręczy nas i że musimy to jak najszybciej uzewnętrznić.

Wręcz przeciwnie, jeśli woda jest spokojna, krystalicznie czysta lub ładna, oznacza to, że jesteśmy w zgodzie ze sobą, a nasze sumienie jest spokojne i wolne od urazy czy nienawiści.

Ważne jest zatem, aby nauczyć się rozpoznawać kluczowe punkty interpretacji i nie udawać, że każdy sen jest przesłaniem. W ten sposób my sami możemy zrozumieć to, o czym marzymy, bez konieczności uciekania się do osób trzecich.

dołącz do naszego kanału telegram