Skip to content

Odzyskaj SMS-y ze starego telefonu komórkowego: trzy podstawowe aplikacje

14 de styczeń de 2022

Kiedy przechodzimy z jednego urządzenia z Androidem na drugie, możemy szybko stwierdzić, że Google jest odpowiedzialny za przeniesienie dużej części naszych informacji ze starego urządzenia na nowsze, aby nie stracić zawartości. Problemem jest, jeśli nie ustawimy Google Hangouts jako domyślnego narzędzia do SMS-ów, stracimy wiadomości tekstowe. Chociaż jest jeszcze jedno rozwiązanie: aplikacje do odzyskiwania SMS-ów, które z pewnością będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Pięć aplikacji do odzyskiwania SMS-ów na Androida

Jak powiedzieliśmy, odzyskiwanie SMS-ów może być bardziej niż ważne dla tych osób, które z różnych powodów nadal korzystają z tradycyjnych wiadomości tekstowych, a w tym przypadku chcemy zacząć od podkreślenia globalnej aplikacji, z której korzystają wszyscy producenci, oraz który jest nazywany „Kopia zapasowa i przywracanie SMS”, działająca na urządzeniach z Androidem 1.5 lub nowszym, który służy nie tylko do odzyskiwania SMS-ów, ale także do robienia tego samego z e-mailami. SMS Backup & Restore jest bezpłatny i możemy go pobrać z tego linku, chociaż ma również bardziej kompletną wersję, która kosztuje 4,99 USD.

Oczywiście, z drugiej strony możemy znaleźć konkretne aplikacje wielu różnych firm, które pracują z systemem operacyjnym Android, gdy spojrzymy na alternatywy, takie jak HTC Transfer Tool (pobierz), Motorola Migrate (pobierz), Samsung Smart Switch (pobierz) lub Xperia Transfer Mobile (pobierz), z których wszystkie mają swoje ograniczenia, nie tylko pod względem obsługiwanych wersji Androida do odzyskiwania SMS-ów, ale także dlatego, że musimy zostawić jeden telefon komórkowy i dotrzeć do drugiego z tej samej firmy, co zwykle nie jest łatwe.

Jak widać, w przeciwieństwie do tego, co miało miejsce w przeszłości, teraz mamy szansę odzyskać SMS-y, kiedy tylko chcemy, przenosząc się z jednego terminala Android na drugi, za pomocą wszechstronnego narzędzia, takiego jak tworzenie kopii zapasowych i przywracanie SMS-ów, lub patrząc na inne o wiele bardziej konkretne, takie jak HTC, Motorola, Samsung czy Sony.

dołącz do naszego kanału telegram