Skip to content

Obejrzyj ponownie lub odtwórz tymczasowe zdjęcia z Instagram Direct

5 de lipiec de 2021

Niewątpliwie toczy się bardzo duża debata między wadami a zaletami posiadania publicznego profilu na Instagramie, ale są też inne funkcje, które również dążą do poprawy prywatności, takie jak tryb efemeryczny. Dzisiaj porozmawiamy o trybie efemerycznym, nowej i interesującej funkcji na Instagramie. Z kolei z Tobą porozmawiamy jak ponownie przeglądać lub odtwarzać tymczasowe zdjęcia w Instagram Direct i czy jest to możliwe lub ważne.

Wróć do przeglądania tymczasowych zdjęć z Instagram Direct

Tryb tymczasowy, znany również jako tryb efemeryczny, to nowa funkcja wbudowana w Instagram. Ta funkcja umożliwia wysyłanie tymczasowych wiadomości, za pomocą których można chronić informacje udostępniane za pośrednictwem tego medium.

Jest to jeden z wielu protokołów i funkcji, które platforma integruje w celu poprawy prywatności. Jedną z tych podstawowych funkcji jest ustawienie konta na Instagramie w trybie prywatnym, ale oczywiście potrzebny jest jeszcze jeden krok i włączenie wiadomości, ponieważ jest to tryb efemeryczny.

Jest to niewątpliwie istotne w przypadku, gdy nie chcesz przechowywać udostępnianych przez Ciebie informacji. Podobnie, tak udostępniasz ważne lub prywatne informacje, jest to coś, co zalecamy aktywować.

Jedynym sposobem na obejrzenie tymczasowych lub efemerycznych filmów lub zdjęć jest bycie na czacie. Jeśli opuścisz czat, nie będziesz mógł ponownie zobaczyć tych zdjęć lub filmów nie ma mowy. Musisz mieć na uwadze, że jest to środek Instagrama mający na celu ochronę prywatności użytkowników.

Tryb efemeryczny ma swoją użyteczność, ale jeśli chcesz oglądać filmy lub obrazy przez cały czas, najlepiej komunikować się przez normalny czat. W przeciwnym razie proces przeglądania zdjęć lub filmów w tym trybie jest bardziej skomplikowany.

Instagram nie zabrania pewnych działań, które pozwolą ponownie zobaczyć treść efemerycznego czatu. Odnosimy się w szczególności do robienia zrzutów ekranu lub nagrywania ekranu telefonu komórkowego. Te działania są dozwolone, jednak istnieją pewne ograniczenia, o których powinieneś wiedzieć przed ich użyciem.

Przede wszystkim po zrobieniu zrzutu ekranu aplikacja wyświetli powiadomienie na czacie. Innymi słowy, użytkownik, który z Tobą rozmawia, zorientuje się, że zrobiłeś zrzut ekranu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest środek mający na celu ochronę prywatności drugiej osoby. Z tego powodu tryb efemeryczny może nie być najlepszy, jeśli zamierzasz przechowywać informacje, zdjęcia lub filmy wysyłane za pośrednictwem czatu.

Tak czy inaczej, jeśli prowadzisz rozmowę z osobą, której nie znasz lub której nie ufasz, zapraszamy do wypróbuj tryb efemeryczny. Możesz nie być w stanie ponownie zobaczyć informacji przesyłanych za pomocą tej opcji, ale bez wątpienia możesz chronić się w wielu obszarach.

Aktywuj efemeryczny tryb Instagram

  • Po zalogowaniu się na swoje konto, po prostu przejdź do sekcji wiadomości znajdującej się w prawym górnym rogu. Tam poszukaj osoby, z którą chcesz wymieniać wiadomości.
  • Gdy jesteś na czacie, po prostu przesuń palec, aby powyżej i kliknij „Tryb efemeryczny”. Czasami wystarczy przesunąć palcem w górę i opcja zostanie aktywowana.
  • Zauważysz, że ekran przechodzi w tryb ciemny, oznacza to, że tryb efemeryczny jest włączony.
  • Wszystkie wiadomości, które od teraz wyślesz, pozostaną tam tylko tak długo, jak otwarty będzie czat. Oznacza to, że jeśli zamkniesz czat, wysłana wiadomość zniknie, to samo dotyczy zarówno nadawcy, jak i odbiorcy.

Jak pobrać tymczasowe zdjęcia z Instagram Direct?

Chociaż jest to jedna z największych próśb, nie ma widocznej opcji pobierania tymczasowych zdjęć z Instagrama. Podobnie istnieje inna opcja, która nie jest tak dobra, ale może nam pomóc. Cóż, jeśli nie wyjdziesz z czatu, możesz szybko na nie kliknąć i w ten sposób zdjęcie zostanie ponownie odtworzone.

Ponadto ważne jest, aby wiedzieć, że równie Powiadomienie przyjdzie do drugiej osoby, która ponownie widziała przesłane wcześniej zdjęcie. Oczywiście tym razem będzie to ostatni raz, kiedy to zdjęcie będzie można odtworzyć. Podobnie, nadpisywanie jest możliwe tylko wtedy, gdy zdjęcie zostanie odtworzone kilka sekund po pierwszym uruchomieniu.

zobacz zdjęcia tymczasowe filmy instagram

Jak zapisywać tymczasowe filmy z Instagram Direct?

W tym momencie nie ma wyraźnego sposobu na pobranie tych tymczasowych filmów z Instagrama, Ale jest jeszcze jedna opcja, która może być bardzo pomocna. Chodzi o nagranie ekranu. Cóż, obecnie wiele telefonów komórkowych ma tę opcję włączoną do swojego repertuaru aplikacji; istnieją jednak aplikacje innych firm do pobierania tego typu filmów wysyłanych przez Instagram Direct.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że masz aplikację, możesz ją pobrać w Sklepie Play. W wielu przypadkach musisz najpierw uzyskać dostęp do aplikacji, aby aktywować opcję nagrywania, a tym samym przejść do czatu na Instagramie i obejrzyj wideo podczas nagrywania ekranu. Należy pamiętać, że film nie będzie już miał tej samej jakości, ale zostanie zapisany w galerii telefonu, gdy zechcesz ponownie go obejrzeć.

Ponadto jedną z zalet jest to, że te aplikacje mieć możliwość uchwycenia nie tylko ruchu, ale także dźwięku, który ma wideo. Działa więc jako dobra alternatywa do zapisywania filmów, których nie można pobrać.