Skip to content

Jak zobaczyć zdjęcie, które zostało mi przesłane przez Instagram? – Zdjęcia tymczasowe

24 de lipiec de 2022

Toczy się ogromna debata między wadami i zaletami posiadania publicznego profilu na Instagramie, ale istnieją inne funkcje, które również mają na celu poprawę prywatności, takie jak tryb efemeryczny. Dzisiaj porozmawiamy o trybie efemerycznym, nowej i interesującej funkcji na Instagramie. Z kolei porozmawiamy z Wami o tym, jak ponownie zobaczyć zdjęcie, które zostało tymczasowo wysłane przez Instagram.

Jak działa efemeryczny tryb Instagram Direct?

Tryb tymczasowy, znany również jako tryb efemeryczny, to nowa funkcja zintegrowana z Instagramem. Ta funkcja umożliwia wysyłanie tymczasowych wiadomości, za pomocą których można chronić informacje udostępniane za pośrednictwem tego medium.

Jest to jeden z wielu protokołów i funkcji, które platforma integruje w celu poprawy prywatności. Jedną z tych podstawowych funkcji jest ustawienie konta na Instagramie w trybie prywatnym, ale oczywiście potrzebny jest jeszcze jeden krok i dotyczy również wiadomości, ponieważ jest to tryb efemeryczny.

Niewątpliwie ma to znaczenie w przypadku, gdy nie chcesz przechowywać udostępnianych informacji. Podobnie, jeśli udostępniasz ważne lub prywatne informacjejest to coś, co zalecamy aktywować.

Jedynym sposobem na obejrzenie tymczasowych lub ulotnych filmów lub zdjęć jest czat. Jeśli opuścisz czat, nie będziesz mógł ponownie zobaczyć tych zdjęć lub filmów nie ma mowy. Musisz mieć na uwadze, że jest to środek Instagrama mający na celu ochronę prywatności użytkowników. Ale czy jest sposób, aby ponownie zobaczyć zdjęcia wysłane przez Instagram?

Tryb efemeryczny ma swoje zastosowania, ale jeśli chcesz oglądać filmy lub obrazy przez cały czas, najlepiej jest komunikować się przez normalny czat. W przeciwnym razie proces przeglądania zdjęć lub filmów w tym trybie jest bardziej skomplikowany.

Jak ponownie zobaczyć tymczasowe zdjęcia na Instagramie? To jest możliwe?

Instagram nie zabrania pewnych działań, które pozwolą Ci ponownie zobaczyć treść efemerycznego czatu. Odnosimy się w szczególności do robienia zrzutów ekranu lub nagrywania ekranu telefonu komórkowego. Te działania są dozwolone, jednak istnieją pewne ograniczenia, o których powinieneś wiedzieć przed ich użyciem.

Przede wszystkim po zrobieniu zrzutu ekranu aplikacja wyświetli powiadomienie na czacie. Innymi słowy, użytkownik rozmawiający z tobą zorientuje się, że zrobiłeś zrzut ekranu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest środek mający na celu ochronę prywatności drugiej osoby. Z tego powodu tryb efemeryczny może nie być najlepszy, jeśli zamierzasz przechowywać informacje, zdjęcia lub filmy wysyłane za pośrednictwem czatu.

odtwarzanie zdjęć tymczasowych nie jest skomplikowane

W każdym razie, jeśli prowadzisz rozmowę z osobą, której nie znasz lub nie bardzo ufasz, zapraszamy do wypróbuj tryb efemeryczny. Możesz nie być w stanie ponownie zobaczyć informacji przesyłanych za pomocą tej opcji, ale z pewnością możesz chronić się w wielu obszarach.

Jak aktywować tymczasowe obrazy Instagrama?

  • Po zalogowaniu się na swoje konto, po prostu przejdź do sekcji wiadomości, która znajduje się w prawym górnym rogu. Tam poszukaj osoby, z którą chcesz wymieniać wiadomości.
  • Gdy znajdziesz się na czacie, po prostu przesuń palec, aby w górę i kliknij „tryb efemeryczny”. Czasami wystarczy przesunąć palec w górę i opcja zostanie aktywowana.
  • Zauważysz, że ekran się włącza tryb ciemnyoznacza to, że tryb efemeryczny jest włączony.
  • Wszystkie wiadomości, które od tej chwili wyślesz, pozostaną tam tylko wtedy, gdy czat będzie otwarty. Oznacza to, że jeśli zamkniesz czat, wysłana wiadomość zniknie, to samo dotyczy zarówno nadawcy, jak i odbiorcy.

Aktywuj tymczasowe zdjęcia na Instagramie na iPhonie

W przypadku wersji na Androida tymczasowe zdjęcia i filmy są takie same jak w wersji na iPhone’a, ponieważ Instagram to aplikacja, która nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym. Aby wysłać prywatną wiadomość z tymczasowymi zdjęciami lub filmami, musisz wykonać następujące czynności:

  • Ustaw się w prawej górnej części wiadomości lub w papierowym samolocie.
  • W kółku u dołu ekranu możesz znaleźć opcję: Dodaj efekty. Gdzie możesz wyrazić zgodę, aby:

  1. Widzisz raz, to znaczy otwierają to, a potem nie mogą już tego robić. Czy to rozmowa indywidualna, czy grupowa.
  2. Zobacz ponownie oznacza tylko dwa razy. Wtedy zniknie i nie będziesz mógł go zobaczyć.
  3. Pozostań na czacie, dopóki wybrana osoba będzie miała do niego dostęp, w tym wszystkie zdjęcia i filmy.

Ustawianie trybu efemerycznego w Androidzie na Instagramie

Gdy chcesz krótko porozmawiać na Instagramie w dowolnym systemie operacyjnym. W takim przypadku tryb efemeryczny na Instagramie Android to musisz wykonać następujące czynności:

  • W zasadzie musisz włączyć się do rozmowy, którą chcesz prowadzić na osobności. Z Twoim palec przesuń go w górę po ekranie, w ten sposób ten tryb jest automatycznie aktywowany. Pozwala na wykorzystanie wszystkich jego zalet, takich jak usuwanie wiadomości po zamknięciu rozmowy przez każdą osobę.

Pamiętaj, że tych rozmów lub historii po usunięciu nie można odzyskać. Musisz więc być w 100% pewien, jeśli chcesz aktywować ten tryb.

Jak pobrać tymczasowe zdjęcia wysłane do mnie przez czat na Instagramie?

Chociaż jest to jedna z największych próśb, nie ma wyraźnej opcji pobierania tymczasowych zdjęć z Instagrama ani konkretnego sposobu, aby dowiedzieć się, jak ponownie zobaczyć zdjęcie, które zostało wysłane przez Instagram w sposób efemeryczny. Jeśli nie wyjdziesz z czatu, możesz szybko w nie kliknąć i w ten sposób zdjęcie odtworzy się ponownie, nawet jeśli zostało opublikowane tylko raz. Wszystko będzie zależeć od tego, jak szybko go ponownie otworzysz.

Ponadto ważne jest, aby wiedzieć, że powiadomienie zostanie również wysłane do drugiej osoby, która ponownie zobaczyła wcześniej przesłane zdjęcie. Oczywiście tym razem będzie to ostatni raz zdjęcie może być powielane.

Podobnie, overplaying jest możliwy tylko wtedy, gdy zdjęcie zostanie ponownie odtworzone kilka sekund po pierwszym uruchomieniu. Uniemożliwiając im przechowywanie ich w chmurze, plikach osobistych, wiadomości e-mail lub innym nośniku pamięci.

Czy możliwe jest zapisywanie filmów przesłanych przez Instagram w trybie efemerycznym?

Obecnie nie ma wyraźnego sposobu na pobranie tych tymczasowych filmów z Instagrama, ale istnieje inna opcja, która może być bardzo pomocna. Chodzi o nagranie ekranu. Cóż, obecnie wiele telefonów komórkowych ma tę opcję włączoną do swojego repertuaru aplikacji; jednak istnieją aplikacje innych firm do pobierania tego typu filmów Wysłane przez Instagram Direct.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że masz aplikację, dostaniesz ją w Sklepie Play. W wielu przypadkach musisz najpierw uzyskać dostęp do aplikacji, aby aktywować opcję nagrywania, a tym samym przejść do czatu na Instagramie i obejrzeć wideo, gdy jesteś robienie nagrania ekranu. Ważne jest, aby pamiętać, że film nie będzie już miał tej samej jakości, ale nadal będzie zapisany w galerii telefonu, gdy zechcesz ponownie obejrzeć film lub zobaczyć ukryte zdjęcie na Instagramie.

Ponadto jedną z zalet jest to, że aplikacje te mają możliwość przechwytywania nie tylko ruchu, ale także dźwięku wideo. Działa więc jako dobra alternatywa do zapisywania filmów na e-mail, których nie można pobrać.

dołącz do naszego kanału telegram