Skip to content

Jak naprawić błąd przeglądarki Chrome „ERR_NAME_NOT_RESOLVED” w systemie Windows 10

4 de wrzesień de 2023

Dzięki poniższemu przewodnikowi dowiesz się jak naprawić błąd przeglądarki Chrome „ERR_NAME_NOT_RESOLVED” w systemie Windows 10problem uniemożliwiający normalne wejście na strony internetowe.

Przyczyny i rozwiązania błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED

Przed znalezieniem odpowiedniego rozwiązania błędu zaleca się przeanalizowanie pewnych okoliczności, które mogą być przyczyną tego problemu. Mając to na uwadze, pokażemy Ci przyczyny błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED i sposoby naprawienia tego w przeglądarce Chrome.

Strona internetowa nie działa

Niewątpliwie jedną z najczęstszych przyczyn tego irytującego błędu przeglądarki Chrome jest to, że witryna, do której próbujemy uzyskać dostęp, nie działa. Zwykle odpowiada to a chwilowy upadekwięc za jakiś czas możesz spróbować ponownie wejść na stronę i sprawdzić, czy ci się to uda.

W każdym razie najlepszą rzeczą, aby upewnić się, że to jest przyczyną problemu, jest użycie narzędzia Sprawdź, czy witryna internetowa nie działa. Takim narzędziem jest strona internetowa downforeveryoneorjustme, która pomoże Ci to sprawdzić.

Wystarczy wejść na stronę internetową za pomocą linku, który podaliśmy powyżej. Tam wpisz nazwę witryny, do której chcesz uzyskać dostęp. Jeśli będzie w pełni funkcjonalny, zostanie wyświetlony komunikat „po prostu „strona internetowa” jest już uruchomiona” (to tylko ty, strona działa). Jeśli witryna nie działa, pojawia się komunikat „To nie tylko ty! „strona internetowa” nie działa” (nie tylko ty, strona internetowa nie działa).

Strona internetowa nie istnieje

Inną możliwością pojawienia się błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED jest to, że podana witryna po prostu nie istnieje. Mając to na uwadze, po prostu sprawdź, czy adres został wpisany poprawnie. Istnieje taka możliwość popełniłeś błąd podczas pisania strony.

Połączenie ma problemy

Inną możliwością wystąpienia błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED w przeglądarce Google Chrome jest problem z połączeniem nie działa prawidłowo. Możesz łatwo sprawdzić, czy połączenie nie działa, próbując uzyskać dostęp do dowolnej witryny internetowej. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do żadnego z nich, prawdopodobnie router uległ awarii. Jeśli tak, najlepiej skonfigurować router tak, aby maksymalnie go wykorzystać.

kobieta korzysta z laptopa

Czasami jednak pomocne może być proste ponowne uruchomienie routera. Rozwiąż problem. Nie ma nic złego w spróbowaniu, wystarczy wyłączyć urządzenie i włączyć je ponownie. Następnie sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do witryny lub witryn, do których wcześniej nie miałeś dostępu.

Wyczyść dane przeglądarki

Wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych przechowywanych w przeglądarce Google Chrome może pomóc naprawić błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED w niektórych witrynach. Sztuczka polega na tym, że czasami pojawiają się problemy podczas zapisywania plików cookie i innych danych, a następnie przeglądarki podczas próby gromadzenia informacji nie można uzyskać prawidłowego dostępu do witryny internetowej.

W każdym razie jest to rozwiązanie, które rzadko sprawia problemy, więc jeśli masz problem, pamiętaj, że wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie przechowywanych w przeglądarce Google Chrome to opcja, którą powinieneś wziąć pod uwagę.

dołącz do naszego kanału telegram