Skip to content

Jak ograniczyć czas w witrynie za pomocą rozszerzeń Google Chrome

3 de styczeń de 2022

Internet może stać się wrogiem podczas wykonywania naszej pracy. Ponieważ możemy zaangażować się w nasze sieci społecznościowe, a kiedy idziesz zobaczyć, zmarnowałeś na to godziny, które nie są dla Ciebie produktywne.

Jednym ze sposobów na poprawę w tym aspekcie jest ustalenie limitów, ale jest to nieco skomplikowane, ponieważ ustalanie tych limitów jest trochę trudne. Dlatego porozmawiamy z Tobą o kilku rozszerzeniach, które będą Ci służyć więc możesz ograniczyć czas które wydajesz na niektórych stronach internetowych.

Jak w najprostszy sposób skrócić czas spędzony na stronie?

Jedną z rzeczy, która w naszych czasach zajmuje nam więcej czasu, jest pozostawanie na stronach internetowych. Pomaga nam to lepiej zaplanować, co możemy spędzić w czasie, który spędzamy po prostu w Internecie, ponieważ to z biegiem czasu może powodować problemy zdrowotne.

Istnieją szybkie i łatwe sposoby, dzięki którym będziesz mógł ograniczyć czas spędzany w Internecie. Dlatego powiemy Ci, że jedną z dostępnych opcji jest: zacznij nakładać na siebie ograniczenia. Spróbuj zaangażować się w hobby inne niż media społecznościowe lub inne internetowe metody rozpraszania uwagi.

Oczywiście nie mówimy ci, że musisz zamknąć swoje sieci społecznościowe, mówimy tylko, że możesz osiągnąć punkt, w którym to nie zabiera twojego czasu i możesz wykonywać zadania, które są najważniejsze w Twoim życiu, takie jak praca.

Ale, jak wiemy, to to trochę trudny cel, ponieważ próba zapanowania nad sobą nie jest trudna i możemy powiedzieć „Jeszcze 5 minut”, a te zamieniają się w godziny. Będziemy więc mówić o narzędziu, dzięki któremu będziesz mógł ograniczyć czas spędzany na Facebooku i w Internecie.

Co zrobić, aby zainstalować i skonfigurować rozszerzenie StayFocusd oraz zablokować strony internetowe?

To narzędzie, o którym będziemy mówić, to nic innego jak rozszerzenie, które możesz zainstalować w przeglądarce Google Chrome. Mówimy o StayFocusd, jest to aplikacja zaprojektowana dzięki czemu możesz mieć większą produktywność w swoim życiu i nie spędzaj całego dnia przy komputerze, marnując swój czas.

Z tego powodu, herbata nauczymy jak go zainstalować a my pokażemy Ci niektóre z funkcji, które oferuje, abyś wiedział, że jest to rozszerzenie, które będzie dla Ciebie bardzo przydatne. Aby zainstalować to rozszerzenie, jak wiesz, musisz przejść do Chrome Web Store.

pobierz logo

Tutaj w wyszukiwarce będziesz wpisz nazwę rozszerzenia czyli StayFocusd, klikniesz „Dodaj do Chrome”, a rozszerzenie zostanie pobrane i dodane do tych na twoim komputerze. Aby go otworzyć, musisz kliknąć ikonę łamigłówki obok wyszukiwarki.

Całkowicie zabroń dostępu

Jedną z funkcji, z których będziesz mógł korzystać, jest: całkowicie odmówić wejścia do strony internetowej, którą widzisz, co powoduje, że tracisz dużo czasu. Służy to również do blokowania niektórych stron o nieodpowiedniej treści w przypadku, gdy komputer jest używany przez nieletniego.

Opcja „Wyzwanie”

Jest to opcja, która pomoże Ci mieć większą kontrolę nad czasem spędzanym w Internecie, ponieważ jest to rodzaj wyzwania. Aby wejść na strony, które zostały ograniczone jako ograniczone, będziesz musiał bądź szybki podczas pisania listu że rozszerzenie daje ci, jeśli go rozwiążesz, możesz wejść na stronę.

To zabawny mały sposób na kontrolowanie tego, co chcesz robić. Co więcej, to ci pomaga bądź zwinny z klawiaturą, ponieważ aby uzyskać dostęp do strony, którą ograniczyłeś, musisz sprostać wyzwaniu, a tym samym podjąć wysiłek, aby to osiągnąć.

Jak ustawić limit czasu, który można spędzić na stronach internetowych?

osoba ustawia godzinę na zegarze

Istnieją inne rozszerzenia, które pomogą Ci to zrobić, ograniczając czas spędzany w Internecie. Aby pokażemy ci do wykorzystania na komputerze.

Rozszerzenie ścisłego przepływu pracy

Jest to rozszerzenie podobne do tego, które właśnie wam zaprezentowaliśmy. Z tym możesz ustawić limity czasowe że wydarzysz się na stronie internetowej. Aby to zrobić, musisz otworzyć rozszerzenie w przeglądarce.

To rozszerzenie pozwoli Ci ustawić limit 25 minut na przebywanie w Internecie. W ustawieniach rozszerzenia będziesz mógł dostosować ilość czasu. Nie będziesz w stanie dokonać korekt w czasie pracy, więc będziesz miał na to tylko 5 minut co 25 minut.

Instalowanie sowy produktywności

Pierwszą rzeczą, którą powiemy Ci o tym rozszerzeniu, jest to, że jest nieco denerwujące, ponieważ jeśli nie traktujesz swojej pracy poważnie, osiąga punkt Zamknij karty które znajdują się na liście zastrzeżonej. Składa się z sowy, która jest jak irytujący wirtualny szef.

To da ci pewną ilość czasu na wejście na stronę i zobaczenie, czego potrzebujesz, a następnie sowa zamknie kartę. Konfigurację czasu, który poda sowa, możesz skonfigurować podczas instalacji rozszerzenia, a także stron, na których będziesz mieć limit czasu.

W przypadku, gdy najczęściej korzystasz z telefonu, te rozszerzenia mają swoje aplikacje mobilne które pomogą Ci ustawić limity czasu spędzanego w aplikacjach telefonu, takich jak sieci społecznościowe.

dołącz do naszego kanału telegram