Skip to content

Jak zainstalować rozszerzenia z .CRX w mojej przeglądarce Google Chrome? – Przewodnik

25 de grudzień de 2021

Rozszerzenia dla przeglądarek internetowych przez większość czasu są instalowane z sklep z rozszerzeniami, który przynosi przeglądarka. Możesz jednak nie wiedzieć, że istnieje sposób na zainstalowanie rozszerzeń w przeglądarce internetowej Google Chrome bez konieczności połączenia z Internetem.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zainstalować rozszerzenia dla Google Chrome bez konieczności korzystania ze sklepu lub stałego połączenia z Internetem, czytaj dalej. Pokażemy Ci jak niedługo instaluj rozszerzenia dla Google Chrome z pliku, jak pobrać plik z rozszerzeniami i inne rzeczy bardziej związane z tematem.

Jaka jest procedura instalacji rozszerzeń z plików?

Instalowanie rozszerzeń w przeglądarce internetowej Google Chrome jest tak proste, jak zainstaluj program na swój komputer. Rozszerzenie, które zamierzasz zainstalować w przeglądarce Google Chrome, musisz mieć w pliku z rozszerzeniem „CRX”. Gdy masz już plik rozszerzenia, które chcesz zainstalować, musisz zobaczyć, jak jest umieszczony.

Jeśli masz już rozszerzenie, musisz zwrócić uwagę na kolejne wskazówki, które podamy poniżej, abyś mógł zobaczyć, jak zainstaluj to rozszerzenie na swoim komputerze lub telefonie komórkowym!:

Z Twojego komputera

Z komputerów z zainstalowanym Google Chrome to dużo łatwiej założyć rozszerzenia za pomocą pliku „CRX”. Zobacz, co musisz zrobić:

 1. Włącz komputer i wyszukaj przeglądarkę Google Chrome.
 2. Otwórz Google Chrome i kliknij ikonę 3 kropek.
 3. W opcjach, które pojawią się po kliknięciu ikony 3 kropek, musisz ustawić się na „Więcej narzędzi”.
 4. Następnie kliknij lewym przyciskiem myszy „Rozszerzenia”.
 5. W tej sekcji o nazwie „Rozszerzenia” kliknij „Prześlij rozpakowane”.
 6. Teraz w oknie, które się otworzy, znajdź rozszerzenie, które chcesz zainstalować.
 7. W Eksploratorze plików Windows znajdź rozszerzenie i rozpakuj je.
 8. Na koniec wybierz folder, który został rozpakowany i kliknij „Wybierz folder”.

W ten sposób rozszerzenia są instalowane w przeglądarce internetowej Google Chrome. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki możesz zainstaluj rozszerzenie. Innym sposobem jest przeciągnięcie pliku do okna Google Chrome. Odbywa się to w następujący sposób:

 1. Włącz komputer i wyszukaj Google Chrome.
 2. Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 3. Przejdź do ikony 3 kropek i kliknij ją.
 4. Umieść mysz tam, gdzie jest napisane „Więcej narzędzi”.
 5. Następnie kliknij opcję „Rozszerzenia”.
 6. Następnie otwórz Eksplorator plików Windows.
 7. Znajdź plik z rozszerzeniem, które chcesz zainstalować.
 8. Wybierz go i przeciągnij do okna przeglądarki Google Chrome.
 9. Aby zakończyć, postępuj zgodnie z instrukcjami Google Chrome, aby zainstalować to rozszerzenie i to wszystko.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

W wersji mobilnej

W przeglądarce Google Chrome na telefony możesz także instalować rozszerzenia, aby móc z nich korzystać w dowolnym momencie. Do instaluj rozszerzenia w Google Chrome Używając pliku „CRX” na telefonach komórkowych, nie musisz też mieć połączenia z Internetem. Zobacz, jak przebiega ta instalacja:

 1. Włącz telefon.
 2. Wyszukaj przeglądarkę Google Chrome.
 3. Otwórz przeglądarkę.
 4. Naciśnij ikonę 3 kropek.
 5. W opcjach, które się pojawią, wybierz tę, która mówi „Rozszerzenia”.
 6. Na koniec w sekcji „Rozszerzenia” wybierzesz opcję „Załaduj rozszerzenie”.
 7. W plikach wybierz rozszerzenie, które chcesz zainstalować, i rób to, co powie Ci Google Chrome.

Należy zauważyć, że tak jak rozszerzenia są instalowane w Google Chrome, można je również zainstalować lub odinstalować w przeglądarce Mozilla Firefox. Byłoby miło, gdybyś nauczył się je instalować rozszerzenia w przeglądarce Firefox na wypadek, gdybyś kiedykolwiek musiał użyć tej przeglądarki zamiast korzystania z Google Chrome.

Mówiąc nieco więcej o rozszerzeniach Google, jest sposób, aby usuń rozszerzenia z Google Chrome które pobrałeś ze sklepu. Byłoby dobrze, gdybyś nauczył się eksportować te rozszerzenia, ponieważ do tej pory wiesz, jak są importowane.

logo Google Chrome

Jak uzyskać rozszerzenie .CRX w Google Chrome?

Uzyskanie rozszerzenia Google Chrome z pliku „CRX” jest nieco trudne, a nawet denerwujące. Aby to zrobić, musisz użyć trybu programisty komputera. To jest trochę trudne. Najłatwiejszy sposób zdobądź te rozszerzenia polega na pobraniu ich ze strony internetowej w Internecie.

Korzystanie z trybu programisty

Tryb programisty Google Chrome to ukryta część Chrome, która ma rzadkie funkcje, które pozwalają aktywować ukryte rzeczy. Wśród tych ukrytych funkcji jest jedna, która pozwala ludziom eksportować rozszerzenia, które zainstalowali w swojej przeglądarce.

Aby nauczyć się aktywuj tryb programisty który zawiera przeglądarkę Google Chrome, konieczne jest uzyskanie dostępu do witryny pomocy technicznej Google. Tam na tej stronie zobaczysz, czego potrzebujesz, aby aktywować tryb programisty, który zapewnia przeglądarka.

Jak sprawdzić, czy Twoje rozszerzenie zostało zainstalowane lub poprawnie w Chrome?

Kiedy skończysz z instalowanie rozszerzenia W przeglądarce Chrome musisz sprawdzić, czy została poprawnie zainstalowana. Aby sprawdzić tego typu rzeczy, musisz otworzyć dowolną stronę internetową, aktywować rozszerzenie i przetestować funkcje tego rozszerzenia.

Na przykład tak rozszerzenie, które zainstalowałeś Pochodzi z VPN, musiałbyś sprawdzić, czy strona, która Cię nie załadowała, ponieważ znajduje się w Twoim kraju, teraz, jeśli ładuje się normalnie. Jeśli to rozszerzenie nie działa, musisz usunąć je ze swojej przeglądarki.