Skip to content

Jak zapisywać cytaty bibliograficzne w arkuszu kalkulacyjnym w Google Chrome?

15 de luty de 2022

W pewnym momencie w liceum następuje dokładny moment, w którym uczy się nas o książkach, ich znaczeniu i jak zrobić odniesienie bibliograficzne Na tych. W ostatnich dziesięcioleciach dodano również odniesienia do stron internetowych, blogów, filmów i innych dzieł, które służą jako rozrywka lub nauka.

Jeśli z jakiegoś powodu musisz dokonać cytowania bibliograficznego w dokumencie lub w arkuszach kalkulacyjnych, jesteś we właściwym miejscu. Aby rozwiać Twoje wątpliwości i nauczyć Cię, jak to zrobić, teraz zobaczymy jak dodać cytowanie bibliograficzne i metod, których możemy użyć. Jest to możliwe dzięki rozszerzeniom oraz programom i aplikacjom.

W jaki sposób dodać cytat bibliograficzny w arkuszach kalkulacyjnych?

Do dodaj cytat bibliograficzny w arkuszach kalkulacyjnych Google istnieje kilka metod stylów. Te 3 style noszą nazwy: MLA, APA i Chicago autor-data. Proces, który należy wykonać, aby dodać cytowanie bibliograficzne w arkuszach kalkulacyjnych, można przeprowadzić w następujący sposób:

 1. Na komputerze otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 2. Teraz przejdź do oficjalnej strony Dokumentów Google. Jeśli się nie otworzy, musisz wziąć pod uwagę, że musisz uruchomić sesję Gmaila w przeglądarce. Jeśli tak nie jest, musisz zalogować się do Gmaila przez Google Chrome.
 3. Gdy jesteś już na tej stronie, naciśnij miejsce, w którym jest napisane „Puste”. Dzięki temu będziesz mógł otworzyć nowy dokument.
 4. Teraz na górnym pasku musisz nacisnąć w miejscu, w którym jest napisane „Narzędzia”. Następnie naciśnij w miejscu, w którym jest napisane „Spotkania”.
 5. Musisz wybrać styl cytowania bibliograficznego, którego chcesz użyć, czy to MLA, APA czy Chicagowska data autora. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Dodaj źródło cytatu”.
 6. Teraz wybierz rodzaj źródła cytatu, czy to książka, strona internetowa lub film. Następnie w polu „Dostęp do niego uzyskał” wpiszesz, w jaki sposób uzyskasz dostęp.
 7. Następną rzeczą jest cytowanie danych tego, co chcesz zacytować, możesz to zrobić za pomocą numeru ISBN lub zacytować ręcznie.
 8. Gdy to zrobisz, musisz kliknąć „Dodaj źródło cytowania”, a następnie „Wstaw referencje”.
 9. Otrzymasz referencję w wybranym przez siebie stylu. Teraz wystarczy go skopiować i wkleić do odpowiedniego dokumentu arkusza kalkulacyjnego.

Jeśli potrzebujesz poprzedniej wersji dokumentu arkusza kalkulacyjnego, w Arkuszach Google możesz zobaczyć jego poprzednie wersje.

Jakie inne alternatywy można wykorzystać do tworzenia cytatów bibliograficznych?

Oprócz metody wspomnianej powyżej, istnieją inne sposoby, które możesz dodać cytaty bibliograficzne w arkuszu kalkulacyjnym. Należy zauważyć, że możesz usunąć zduplikowane elementy w Arkuszach Google. Możesz dodawać cytaty bibliograficzne z przeglądarki Google Chrome oraz w odpowiednich aplikacjach lub programach dla systemów takich jak Windows, Mac lub Android.

dziewczyna korzystająca z komputera i telefonu komórkowego

Z rozszerzeniem randkowym

Przeglądarka Google Chrome na komputerach ma niesamowitą funkcję: dodaj wtyczki lub rozszerzenia w celu wykonania określonych zadań. W przypadku cytatów bibliograficznych istnieje duża liczba rozszerzeń, które wykonują tę pracę. Niektóre z najlepszych to:

 • Pasek narzędzi EasyBib
 • MyBib
 • Cytaty
 • WebCite

Dzięki tym rozszerzeniom będziesz mógł w łatwy i prosty sposób tworzyć odniesienia i cytowania bibliograficzne. Będziesz mieć do dyspozycji kilka stylów cytowania bibliograficznego, w zależności od rodzaju cytowania, którego potrzebujesz.

Z aplikacji Windows lub Mac

możesz dodać jeden cytowanie bibliograficzne w systemie Windows lub Mac za pośrednictwem programu Word. To bardzo proste, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz program Word na komputerze z systemem Windows lub Mac.
 2. W górnym menu naciśnij miejsce, w którym jest napisane „Referencje”.
 3. Teraz dostosujesz styl cytowania
 4. Następną rzeczą jest wpisanie w miejscu, w którym jest napisane „Wstaw cytat”, a następnie naciśnij „Dodaj nowe źródło”.
 5. Otworzy się okno dialogowe, w którym zamierzasz wstawić dane wymagane do wykonania cytowania bibliograficznego.
 6. Na koniec kliknij „Akceptuj”, a zostanie wykonany cytat bibliograficzny w wybranym przez Ciebie stylu.

osoba korzystająca z komputera z systemem Windows

Możesz przeprowadzić ten proces z komputera Mac lub Windows PC za pomocą programu Word. Jest to również możliwe zrób to z Word Online czy też z dokumentów Google. Ważne jest, abyś robił to za pomocą dostępnej metody lub takiej, która sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo. Należy zauważyć, że możesz przekonwertować dokument Excel na Arkusze Google i odwrotnie.

Korzystanie z aplikacji mobilnej

Jeśli masz aplikacja Dokumenty Google zainstalowany na telefonie komórkowym, będziesz musiał wiedzieć, że z tego miejsca nie możesz tworzyć cytowań bibliograficznych. Dzięki aplikacji Word jest to możliwe, możesz to zrobić łatwo i szybko. Musisz wykonać następujące kroki:

 1. Wejdź do aplikacji Word z telefonu komórkowego.
 2. Następnie w menu opcji musisz poszukać sekcji o nazwie „Referencje”.
 3. Kiedy znajdziesz się w tej części, będziesz naciskać tam, gdzie jest napisane „Styl”. Możesz wybrać różne style odniesienia, których może używać.
 4. Następnie przejdź do dodania cytatu i uzupełnij wymagane informacje dotyczące książki lub filmu, dla którego chcesz zamieścić cytowanie bibliograficzne.
 5. Na koniec wystarczy kliknąć „Akceptuj”, a cytowanie bibliograficzne jest gotowe.
 6. Następnie, jeśli chcesz wstawić go do dokumentu arkusza kalkulacyjnego, możesz skopiować cytat i wkleić go do części arkusza kalkulacyjnego.

dołącz do naszego kanału telegram