Skip to content

Nie mogę oglądać filmów 360 stopni na moim telefonie komórkowym — rozwiązanie

23 de czerwiec de 2021

Od początku ery nowożytnej człowiek ma dość jasny obraz swojego horyzontu, ponieważ planuje przejąć społeczeństwo, którego jest częścią najwyższego punktu ewolucji, mając za sojusznika jego kreatywność i wyobraźnia, czas pokazał, że był całkiem zdolny do tworzenia, wymyślania i innowacji artefaktów, które ułatwiły ich dotychczasowy sposób życia.

Wśród tych artefaktów możemy wymienić niektóre z najbardziej niesamowitych, które niewątpliwie zrewolucjonizowały ostatnie 200 lat, wśród nich możemy wymienić żarówkę, telefon, prąd przemienny i komputery, cały ten zestaw artefaktów i nie tylko, są pionierami tego, co dziś znamy jako telefony.

Obecnie telefony są dość przydatne w porównaniu do tego, jakie były około 20 lat temu, telefon z tamtych czasów był bardzo ograniczony, miał bardzo niewiele funkcji i ledwo miał system operacyjny, zamiast tego dzisiaj istnieją różne funkcje na naszych telefonach, czy to do komunikacji, grania w gry, tworzenia treści, rozrywki na żywo, wszelkiego rodzaju filmów, a nawet oglądania filmów 360 stopni.

Dlaczego nie widzę filmów 360 stopni na moim telefonie komórkowym?

Nie jest to nowy problem, istniał już w różnych telefonach i aplikacjach, że nie możemy specjalnie odtworzyć filmów 360 stopni, może to wynikać z wielu czynników, ze względu na rodzaj zasięgu, którego żyroskop nie ma w naszym telefonie , ze względu na aplikację, w której chcesz odtwarzać wideo w 360 stopniach m.in. można wypróbować niektóre rozwiązania aby sprawdzić, czy można odtwarzać filmy 360 stopni.

Zdarza się również, że aplikacja, dla której chcesz obejrzeć wideo, nie jest aktualizowana i dlatego nie ma opcji. Z tego powodu ważne jest, aby je aktualizować. W innych przypadkach nie posiadamy niezbędnej wersji aplikacji lub mylimy się sądząc, że działa, a nie.

Innym z głównych powodów jest to, że tak naprawdę nie wiesz, jak wyszukiwać te filmy, to znaczy w wyszukiwarce nie wpisujesz odpowiedniego, aby zobaczyć filmy w 360.

Jak odtwarzać filmy 360 na telefonie komórkowym

Obecnie jednym ze sposobów przeglądania tych filmów jest za pośrednictwem platformy, której właścicielem jest Google i która nazywa się Google Cardboard, który ma wystarczającą pojemność do oglądania filmów 360, a nawet filmów w rzeczywistości wirtualnej. Jeśli jest to animowany film, sport, koncerty lub cokolwiek lubisz w 360, możesz cieszyć się nimi jeszcze bardziej, widząc wszystkie ich kąty.

Istnieje rozróżnienie między filmami w wirtualnej rzeczywistości, ponieważ dają głębię i dochodzisz do punktu, w którym myślisz, że jest to część prawdziwego świata. Z drugiej strony te 360 ​​nie mają tych cech, ale jest to jedna z jakości najczęściej używanych przez użytkowników i najlepsza ze wszystkich jest to, żew Google Cardboard masz do nich dostęp. W ten sam sposób pokażemy Ci na innych platformach, jakie są kroki, aby również oglądać tego typu filmy 360.

osoba oglądająca filmy 360 stopni na telefonie komórkowym

youtube

Zacznijmy od jednej z największych istniejących aplikacji, w tym przypadku YouTube, pierwszy To, co musimy zrobić, to udać się do naszego sklepu z urządzeniami i sprawdzić, czy mamy zaktualizowaną aplikację YouTube, jeśli nie, aktualizujemy ją.

Jeśli mamy już zaktualizowaną naszą aplikację, nagle może się zdarzyć, że nie szukamy dokładnie filmu 360 stopni, do tego wchodzimy do aplikacji YouTube, wchodzimy do wyszukiwarki i piszemy # 360Wideo, YouTube rozpocznie wyszukiwanie i pokaże nam wszystkie filmy tego formatu, uzyskujemy dostęp do żądanego filmu i poruszamy się telefonem w wybranym przez nas kierunku, jeśli nie, przesuwamy go palcem.

Facebook

W przypadku Facebooka kroki są również podobne do YouTube, najpierw musimy skorzystać z pełnej wersji Facebooka, ponieważ wersja Lite nie zawiera funkcji takich jak oglądanie zdjęć lub filmów w 360 stopniach, w ten sam sposób, aby zobaczyć naszą wersję Facebooka jest zaktualizowany, w tej chwili Jeśli dostaniemy post z filmem lub zdjęciem 360 stopni, nad nim pojawi się koło da nam znać, że możemy się ruszać zadowolony.

W skrajnym przypadku, gdy wykonałeś większość lub absolutnie wszystkie z tych wskazówek i nie byłeś w stanie zobaczyć wideo 360 stopni na swoim telefonie, rozwiązanie jest mało prawdopodobne, ponieważ oznacza to, że nasz telefon nie ma funkcji takich jak żyroskop lub akcelerometr, jesteś obecnie w jednym z nowych terminali, jest on zintegrowany, ale jeśli masz nieco stary telefon, to go nie masz.

Ale nie musisz się martwić, istnieją aplikacje takie jak 360VUZ, jest to dostępne w sklepie Google Play, jeśli twój terminal to Android, możesz go pobrać i tak dalej wypróbuj tę aplikację, Działa to jako platforma podobna do YouTube, tylko w tym przypadku dotyczy to zwłaszcza filmów 360 stopni, gdzie można oglądać teledyski, filmy dokumentalne i wszelkiego rodzaju treści w 360 stopniach.

Jak oglądać filmy z YouTube’a w okularach rzeczywistości wirtualnej

Jeśli naprawdę chcesz przeżyć to wspaniałe doświadczenie, musisz wykonać kilka kroków, wszystko za pośrednictwem Google Cardboard; to daje nam możliwość w zasięgu każdego.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uzyskaj dostęp do YouTube i otwórz dowolny film to jest twoje preferencje.
  • Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć i kliknąć ikonę z trzema kropkami.
  • Później musisz wybrać opcję Karton a ekran zostanie podzielony na dwa filmy.
  • Na koniec załóż okulary i ciesz się doświadczeniem.

Warto dodać, że przy normalnych filmach zobaczymy dwa ekrany bez większych emocji tylko jako ekran filmowy, ale jeśli wejdziemy w wyszukiwarkę YouTube i umieścimy na przykład roller coaster 360, będziesz mógł cieszyć się jeszcze bardziej i kiedy będziesz Poruszaj głową, Twoje spojrzenie będzie szersze.

wideo w formacie 360

Jak oglądać film panoramiczny 360 stopni bez okularów?

Możesz uzyskać dostęp do YouTube i umieszczać panoramiczne filmy w wyszukiwarce. Następnie przejdź do tego, który chcesz i wykonaj opisane wcześniej kroki. Podobnie możesz to zobaczyć całkowicie bez okularów, ale Ważne jest, aby pamiętać, że doświadczenie nie będzie takie samo. Okulary sprawiają, że wrażenia są jeszcze większe i można mieć szeroki widok, ale naprawdę można je zobaczyć bez nich.

Jakie formaty wideo można odtwarzać na telefonach?

Dzięki urządzeniom mobilnym, które posiadamy, mamy nieskończoną ilość funkcji, wśród nich możemy zobaczyć sekcje wideo, na przykład możemy używać naszych telefonów komórkowych z okularami wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym możemy doświadczać wszelkiego rodzaju gier, możemy również mieć na naszym telefonie filmy w formacie mp4 lub mkv również odtwarzać, oglądać nawet filmy z YouTube lub YouTube. dowolna interaktywna platforma 360 stopni.