Skip to content

Najlepsze aplikacje do identyfikowania i blokowania połączeń spamowych na Androida i iPhone’a

15 de kwiecień de 2021

Jest wielu ludzi, którzy niewygodne odbieranie połączeń telefonicznych. Nie ma znaczenia, czy to twój najlepszy przyjaciel czy członek rodziny… niektórzy po prostu czują się nieswojo.

To uczucie ogólnie okazuje się być konsekwencją spamu telefonicznego. Czy chcesz wiedzieć, które są najlepsze aplikacje do identyfikowania i blokowania połączeń spamowych na Androida i iPhone’a? W takim razie czytasz właściwy artykuł.

Bez względu na to, jak zorganizowana jest Twoja książka kontaktów, zawsze otrzymasz telefon z nieznanego numeru. Niektórzy ludzie mają tendencję do popadania w paranoję, jeśli chodzi o udzielanie odpowiedzi. Dlatego, aby zapewnić Ci spokój ducha, opracowano kilka interesujących aplikacji.

Co to są połączenia spamowe?

Przed pokazaniem najlepszych aplikacji do identyfikowania i blokowania połączeń spamowych ważne jest, aby wiedzieć, czym one są. Połączenia spamowe lub spam telefoniczny to połączenia telefoniczne głównie w celach komercyjnych.

Czy koncepcja «niechciana poczta«? Cóż, te telefony też nie są pożądane. Odbywa się to bez zgody użytkownika i zwykle jest bardzo natarczywe. Możesz odbierać wiele połączeń w ciągu kilku minut, godzin lub codziennie.

Irytująca strategia

Niektóre firmy uważają, że wykonywanie tego typu połączeń w celu zaoferowania produktów i usług może działać. Jednak wielu użytkowników zdecydowało się na blokować połączenia i wiadomości.

Na 2008 rok Centrum Badań Socjologicznych zdecydowało się przeprowadzić badania w tym zakresie. On sam zwrócił na to uwagę ponad 68% respondentów otrzymało tego typu wezwania. Co najbardziej zwróciło twoją uwagę lub wydawało się najbardziej irytujące? No cóż, w dużej mierze były to telefony z firm, z którymi respondenci nie mieli żadnego związku.

Hiszpańska Agencja Ochrony Danych również złożyła sprawozdania w tej sprawie. W nich stwierdzono, że ponad 50% firm trafiło do książek telefonicznych. W ten sposób uzyskali dane osobowe użytkowników, do których dzwonili.

Najlepsze aplikacje do identyfikowania i blokowania połączeń spamowych na Androida i iPhone’a

W wyniku powyższego każdy kraj na świecie przyjął odpowiednie środki regulujące te zaproszenia. Są uważane za strategię „agresywną i inwazyjną”.

Najbardziej wyróżniające się aplikacje

Kończenie połączeń za pomocą przycisku włączania / wyłączania może nie wystarczyć, aby przerwać tego typu połączenia. Dlatego masz do dyspozycji szereg niesamowitych aplikacji do identyfikowania i blokowania płomieni spamu.

używaj rąk telefonu

TrueCaller

Posiada niezwykłą bazę danych, dzięki której możesz identyfikować numery należące do osób i firm. Jest to nie tylko niezwykle przydatne do identyfikacji połączeń, ale także do ich blokowania. Dzięki ponad 500 milionom pobrań jest to najlepsza aplikacja na Androida i iOS do blokowania połączeń spamowych.

Połączenia z czarną listą

Czy możesz sobie wyobrazić tworzenie lista numerów, których połączenia lub SMS-y chcesz blokować? I nie tylko to, ale także ustal godziny, w których chcesz odbierać połączenia! Cóż, wszystko to jest możliwe dzięki tej aplikacji.

Białe strony

Kolejna doskonała aplikacja, jeśli chcesz zidentyfikować lub zablokować połączenia odebrane z USA. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Posiada niezwykle łatwy w obsłudze interfejs i dużą bazę danych.

Whoscall

Kolejna aplikacja dostępna dla obu systemów operacyjnych. Whoscall został nagrodzony w 2013 i 2016 roku przez Sklep Google Play as jedna z najbardziej innowacyjnych aplikacji. Świetny interfejs i baza danych pozwalają nawet na wyszukiwanie w trybie offline.

Inne alternatywy

Jeśli chcesz wiedzieć, do kogo należy, zanim zablokujesz numer telefonu, możesz to sprawdzić na inne sposoby. Jeśli nie chcesz instalować żadnej z wyżej wymienionych aplikacji, możesz też przejść do internetu.

Platformy jak Tellows i ListaSpam mają duży procent niezawodności. Korzystając z przeglądarki swojego komputera lub smartfona, będziesz mógł przeprowadzić stosowne zapytania.

Nie pozwól, aby połączenia spamowe Ci przeszkadzały

Dzięki tym wszystkim alternatywom możesz mieć większy spokój ducha, wiedząc, skąd pochodzą połączenia. Ta taktyka została z czasem ograniczona jako strategia biznesowa. Jednak, wciąż jest sposobem na oszukanie innychWięc bądź bardzo ostrożny.