Skip to content

Kto płaci lub zużywa dane podczas rozmowy wideo WhatsApp?

31 de styczeń de 2021

Dzisiaj zobaczymy szczegółowo artykuł na temat Kto płaci lub zużywa dane podczas rozmowy wideo WhatsApp? Ponieważ jest to pytanie, które ma wiele osób, a odpowiedź na nie jest całkiem łatwa.

Jednak omówimy szczegółowo temat, abyś nie miał co do tego żadnych wątpliwości i możesz użyć WhatsApp z pewnościąwiedząc w ten sposób, jakie wydatki może wygenerować przez cały czas.

Ile kosztuje rozmowa wideo WhatsApp?

Wiele osób nie jest do tego przyzwyczajonych rozmowy lub rozmowy wideo z aplikacjami takimi jak WhatsApp czy Skype. W większości przypadków dobrze znają tradycyjne rozmowy, w których dzwoniący musiał zapłacić za połączenie.

Chodzi o to, że kiedy mówimy o połączeniach VoIP przez internet, sytuacja bardzo się zmienia. Ale postaramy się szczegółowo wyjaśnić ten temat, aby nikt nie był zbyt skomplikowany.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jeśli dwie lub więcej osób biorących udział w rozmowie korzysta z połączenia Wi-Fi, żaden z nich nie będzie musiał nic płacić. Ponieważ połączenia WhatsApp są wykonywane przez Internet. Aplikacja działa całkowicie dzięki internetowi.

Bez połączenia internetowego żadna z funkcji WhatsApp nie mogłaby działać. Więc jeśli obie osoby podczas rozmowy korzystają z Wi-Fi, żadna z osób nie musi nic płacić.

Szczegóły pojawiają się, gdy jedna lub obie osoby mają dane mobilne. Tak właściwie, WhatsApp nie pobiera opłat za połączenia, wszystko, co oferuje WhatsApp, jest bezpłatne, nigdy nie pobieram opłat ani nie pobieram żadnych opłat.

Jednak, jak omówiliśmy wcześniej bez internetu aplikacja nie działa. Oznacza to, że potrzebujemy połączenia z siecią, aby móc wykonywać połączenia, rozmowy wideo oraz wysyłać i odbierać wiadomości.

Kto płaci za rozmowę wideo WhatsApp?

Dlatego w przypadku braku połączenia z Internetem przez Wi-Fi i korzystania z danych mobilnych. Kto korzysta z Twojego kredytu, Twoich danych, płaci. Ale nie do WhatsApp, ale do firmy telekomunikacyjnej w celu uzyskania danych zużywanych przez połączenie.

Postarajmy się, aby było to tak jasne, jak to tylko możliwe: WhatsApp jest bezpłatny, całkowicie bezpłatny. Ale do działania potrzebuje internetu. Więc jeśli używasz go z Wi-Fi, nic nie płacisz. Jeśli używasz go z komórkową transmisją danych, będziesz musiał zapłacić rachunek na koniec miesiąca za to, co zużyłeś lub za swój plan.

Ile danych mobilnych WhatsApp wydaje na rozmowę wideo?

Po szczegółowym wyjaśnieniu powyższego. Jeśli połączysz się z komórkową transmisją danych, wydasz z tego MB. Ile to wyda? Tutaj zobaczysz kilka testów wykonanych z aplikacjami takimi jak FaceTime, Skype i WhatsApp gdzie możesz zobaczyć, ile każdy z nich spędza podczas czterominutowej rozmowy wideo.

W ten sposób dochodzimy do wniosku, że plik 4-minutowa rozmowa wideo może zająć do 13 MB naszych danych mobilnych. Jeśli chcesz zdecydować się na połączenia głosowe, aby zaoszczędzić dane mobilne. Połączenia głosowe WhatsApp zużywają 700 KB na minutę.

Oznacza to, że plik 4-minutowe połączenie głosowe WhatsApp powinno zająć około 2,8 MB. To znacznie mniej niż to, co zużywa rozmowa wideo z oczywistych powodów, wideo z rozmowy może być dość pochłaniające.

połączenie wideo na laptopie WhatsApp

Mamy nadzieję, że pytanie o to, kto płaci lub zużywa dane w rozmowie wideo WhatsApp? Będzie tak jasne, jak to tylko możliwe. Staramy się jak najbardziej podkreślić fakt, że WhatsApp jest całkowicie darmowy i do działania potrzebuje internetu (mobilnej transmisji danych lub Wi-Fi), aby był jak najbardziej przejrzysty.

Pamiętaj, że jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości, kto wydaje lub płaci za rozmowy wideo WhatsApp lub ile kosztuje połączenie z tej aplikacji. Możesz zostawić to w polu komentarza nieco dalej.

dołącz do naszego kanału telegram