Skip to content

Kto jest twórcą i właścicielem serwisu Netflix?

2 de marzec de 2021

Słysząc o tej gigantycznej platformie do przesyłania strumieniowego, a także o korzystaniu z niej, można powiedzieć, że jest to dziś naturalne, ale czy zadałeś sobie pytanie:kto jest twórcą i właścicielem Netflix?

Nawet wątpliwości mogą iść dalej, zastanawiając się, ile pieniędzy zarabia Netflix. Już samo zarejestrowanie się i założenie konta Netflix powinno być dla każdego, kto to robi, świetnym momentem.

Pobranie i instalacja Netflixa wystarcza większości użytkowników, ale czasami jest to ważne znać pochodzenie i inne informacje o usługach, z których korzystamy.

Twórca i właściciel Netflix, kim on jest?

Mówiąc o początkach tego serwisu rozrywkowego, jego powstanie często przypisuje się filantropowi i biznesmenowi Wilmot Reed Hastings Jr.

Chociaż możesz również usłyszeć rozmowę o pliku współzałożyciel, Marc Bernays Randolph, który jest doświadczonym przedsiębiorcą i udziałowcem.

Powodem, dla którego Hastings jest nazywany przede wszystkim, jest to, że przypisuje się mu bycie „mózg firmy”.

Ale oprócz tego, że opracował i ukształtował platformę, będąc twórcą i właścicielem Netflix, kim naprawdę jest Reed Hastings?

Urodził się w latach sześćdziesiątych XX wieku i pochodzi z Bostonu w stanie Massachusetts. W latach poprzedzających jego naukę w college’u wyszkolił się na oficera marynarki.

Ale potem zdecydował się studiować i ukończyć matematykę, a kilka lat później uzyskać tytuł magistra informatyki na Uniwersytecie Stanforda.

To dało mu impuls i wiedzę do założenia swojego pierwszego projektu w 1991 roku, Czyste oprogramowanie. Że była to firma technologiczna.

Ta sama specjalizowała się w usuwaniu niektórych błędów komputera. Po rozpoczęciu handlu na rynku został wchłonięty i połączony z Atria.

Wynikły Pure Atria, miejsce, w którym spotkali się Hastings i Randolph. I tak w 96 roku został przejęty przez inną firmę i obaj przedsiębiorcy stali się bezrobotnymi.

W ten sposób i dzięki czasowi, jaki mieli, proces tworzenia tego, co znamy dzisiaj jako Platforma Netflix.

Pochodzenie Netflix

Ideą tego, co mamy dziś w zasięgu ręki, było przedstawienie alternatywy dla wypożyczania filmów w formacie VHS. W związku z tym domagano się, aby usługa była mniej restrykcyjna pod względem czasu dostawy (co dla tego formatu wynosiło od 24 do 48 godzin) i zredukować konieczność ponownego dotarcia na miejsce.

Ponadto starał się, aby traktowanie klientów było bardziej przyjazne i starał się pracować w oparciu o to, co woleli lub chcieli.

Z tego powodu zacząłem jako system wypożyczania materiałów audiowizualnych za pośrednictwem poczty, które początkowo były fizycznie wysyłane przez lokalny serwis pocztowy i zwracane w ten sam sposób.

Tam, gdzie użytkownicy mieli możliwość przechowywania materiału do tygodnia, a nie tylko jednego filmu, jeśli nie, mogliby nawet cieszyć się pełną trylogią.

Inną cechą szczególną było to, że zwracając zamówienie, mieli możliwość lub prawo zażądać lub wynająć inny.

Pomysł szybko ewoluował i zyskał dobrą akceptację opinii publicznej, więc firma, prowadzona przez tego samego twórcę i właściciela Netfliksa, nie wahała się aktualizować.

kreskówka Netflix

To, co dziś znamy jako Netflix

Jak już wspomnieliśmy, twórca i właściciel Netflixa wraz z resztą zarządu firmy, dzięki ogromnej akceptacji świadczonej przez siebie usługi, postanowił podnieść zakład.

Nastąpiło to wraz z możliwością przeglądania treści w transmisji strumieniowej, co było pożądaną innowacją, nadającą większy kształt obecnej platformie.

Oprócz tego firma odważyła się w 2011 roku stworzyć własne autorskie produkcje, zaczynając od serii „Domek z kart”.

Tak właściwie Netflix ma szeroki repertuar oryginalnych produkcji które zostały dobrze przyjęte przez krytyków, tak jak w przypadku „Korona„Y”Dziwniejsze rzeczy”.

Oprócz zapewnienia swoim użytkownikom szerokiej gamy tytułów, zarówno seriali, jak i filmów, w zaciszu domu lub w miejscu, w którym znajduje się dana osoba.

Zgodnie z rozwojem i sposobem, w jaki obecnie tego typu produkty są spożywane np. 24 godziny na dobę i bez obowiązkowych przerw.

dołącz do naszego kanału telegram