Skip to content

Kiedy powstał Roblox i kiedy został wydany?

30 de styczeń de 2021

Roblox jest wysoko ceniony za promowanie rozwoju kreatywności swoich użytkowników. Miał bardzo niezwykłe chwile i pozytywne zmiany, które pozwoliły mu pozycjonować się jako jedna z najpopularniejszych platform do gier dekady. Dlatego w tym artykule chcemy Ci pokazać Kiedy powstał Roblox i kiedy został wydany?

Atrybuty Roblox

Roblox to platforma gier wideo prezentowana jako narzędzie do nauki. Ułatwia to projektowanie gier za pośrednictwem Roblox Studio i umożliwia dostęp do światów stworzonych przez innych programistów / graczy. Użytkownicy mogą korzystać z nowych projektów za pośrednictwem „Robuxa” lub wirtualnej waluty dostępnej w aplikacji.

Musisz utworzyć konto Roblox, aby uzyskać dostęp do gier i wchodzić w interakcje z innymi graczami. Ponadto platforma umożliwia zaawansowanym użytkownikom subskrybowanie klub deweloperów aby uzyskać dostęp do opłaty członkowskiej i uczynić swoją grę Roblox sławną i popularną. Firma oferuje różne modele płatnej subskrypcji: „Classic”, „Turbo” i „Extravagant”.

Dlaczego Roblox jest popularny?

Roblox nie był popularny we wczesnych latach. W rzeczywistości, dwanaście lat po utworzeniu, platforma odnotowała wzrost liczby użytkowników, ale liczba ta gwałtownie wzrosła w 2016 roku, kiedy Xbox zdecydował się dodać tę aplikację.

Od tego czasu Roblox dodał narzędzia i nowe funkcje, takie jak możliwość udostępniania wyników znajomym za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub grania w Roblox bez pobierania. Kluczowym elementem, który spowodował wzrost popularności Roblox, jest jego narzędzie programistyczne „Roblox Studio” aby gracze mogli projektować własne światy za pomocą prostego programowania.

Kiedy powstał Roblox i kiedy został wydany?

Historię Roblox można podzielić na „początkowy” i „obecny” etap.. Od momentu powstania do chwili obecnej platforma przeszła przez różne okoliczności, takie jak modyfikacja nazwy firmy, rodzaj odbiorców, do których jest kierowana, dodanie wirtualnej waluty i inne elementy, które poznasz poniżej.

Kiedy powstał Roblox: jego pochodzenie

Roblox powstał w 2003 roku kiedy inżynier David Baszucki miał ochotę opracować program motywujący dzieci do nauki fizyki. Początkowo nosił nazwę „GoBlocks”, ale został zmodyfikowany przed wydaniem wersji Beta.

W którym dniu Roblox został udostępniony publicznie?

Roblox wszedł na giełdę w 2004 roku w wersji Beta o nazwie „Dynablocks”. W 2005 roku firma zdecydowała się ponownie zmienić nazwę platformy i wtedy zdecydowała się nazwać ją „Roblox”.

Roblox odnosi się do robotów i bloków za pomocą akronimów „Ro” i „Blox” (roboty i bloki). Końcówkę nazwy zmieniono na literę x.

Kontrola gier wideo Roblox

Grupa docelowa Robloxa

W 2006 roku została uruchomiona oficjalna strona Roblox, która była skierowana do dzieci (trzylatki). Jednak po dodaniu nowych funkcji i funkcji został rozszerzony dla dzieci, młodzieży i młodzieży.

The Fate of Roblox: Modern Era

W 2013 roku Roblox dodał wtyczkę do animacji i pozwolił użytkownikom na dołączanie prostych postaci humanoidalnych z narzędzia Roblox Studio. Rok później, uruchomiono wersję na Androida i ulepszenia grafiki zostały rozszerzone.

W 2016 roku Roblox po raz ostatni zyskał sławę po wprowadzeniu wersji na konsolę Xbox One. Od tego czasu gracze mogą aktywować opcję promowania swoich dzieł za pośrednictwem konsoli. Platforma wycofała również walutę dodatkową „Bilety” oraz Wersja 3D.

Najnowsze funkcje dodane do Roblox

Roblox zgłosił w lutym 2020 r. O możliwość „przesyłania filmów” na platformę. Dodano również prawa autorskie do dźwięków. Dlatego jeśli użytkownik przesyła dźwięk chroniony prawami autorskimi, jest on natychmiast usuwany. Jeśli interesuje Cię ta platforma gier wideo, wejdź na oficjalną stronę Roblox i rozpocznij własną przygodę.